חגיגות יומולדת

ימי הולדת שהילדים מוזמנים אליהם

בשיחה עם אח שלי התברר לי שהם שולחים את הילדים שלהם רק למקצת מימי ההולדת שהילדים שלהם מוזמנים אליהם.
ההחלטה נופלת לפי נוחות שלהם.
הבת הולכת רק לימי הולדת של בנות (גן חובה)

איך אצלכן:
הולכים לכל יומולדת?
מה השיקולים ?

כיום אנחנו משתדלים שהילדים ילכו

לכל ימי ההולדת אליהם הם מוזמנים, אפילו לפעמים משנים תוכניות משפחתיות בשל כך.
עם הבכור זה לא היה כך, היינו הולכים לפי הנוחות.
לאחד מימי ההולדת ש"דילגנו" עליהם הגיעו רק 14 ילדים מהכיתה (מתוך מעל ל- 30). זה היה לא נעים כלפי ההורים שאותם אנחנו מכירים.....
מאז אנחנו מקפידים.....
הורים אחרים בסביבתנו מקפידים פחות.....ליום הולדת של האמצעי שלנו הגיעו רק שתי בנות מתוך הכיתה.....
ליום הולדת בכיתה של הצעיר הגיעו רק 10 ילדים.

למרות הטרחה הרבה בגלל שהילדים לומדים ביחד הרבה שנים וגרים באותה שכונה, אני מעדיפה שנהיה בצד המכבד......

ומסיפה עוד משהו מאצלנו

בדרך כלל האיש הולך עם הילדים לימי ההולדת.
זה התחיל כשנולדו הצעירים והבחירה היתה בידיו : ללכת עם הגדול או להשאר עם תינוק יונק ולנסות להאכיל בבקבוק..... לשמחתי העדיף ללכת

debby12

New member
מנהל
כן לגמרי - מסננת חופשי

כבר מזמן שלא שולחת לכל יום הולדת שמזמינים. אחרת אבלה את כל חיי בנסיעה מיום הולדת ליום הולדת. בעיקר שחלקן בכל מיני משחקיות-מקפציות רחוקות והזויות מרחק 40 דקות נסיעה כל כיוון. ועל כך נאמר: Haven't the Jewish people suffered enough?

השיקול העיקרי הוא העדפות הילדה המוזמנת - אם היא מאוד רוצה אז מאשררים. שאלת הסינון הראשונה מטעם ההורים (= המסיעים) היא: ואת, רוצה להזמין אותו/ה ליום הולדת שלך? (שאם לא - אז אולי גם לא תלכי את לשלה.....
)

בנוסף - גם כשמאשררת, מנסה מאוד למצוא לילדה טרמפ עם הורה וילד אחרים (וגם מציעה לפעמים טרמפ כזה לאחרים)

בעיקר אני שונאת ימי הולדת במקומות רועשים ומגעילים שבהם בריאות עור התוף של ההורים המלווים בסכנה. בנוסף - אני גם לא רוצה שהשמיעה של הילדות שלי תיפגע (אני לא צוחקת, אני רצינית לגמרי), יש אצלנו רשתות כדוגמת "bounce u" שבהן הרעש הוא סיוט

debby12

New member
מנהל
מוסיפה כמה פרטים

אצלנו ההזמנות לימי הולדת מגיעות דרך איזה אתר (evite ודומיו) כך שזה לא שאנחנו מתעלמים אלא שאנחנו עונים שיש לנו פעילות סותרת

מכיון שאנשים פה די עסוקים, בממוצע בערך חצי מהתשובות להזמנות הן "מצטערים אבל בסופ"ש הזה יש לנו כבר תכניות אחרות - שיהיה יום הולדת שמח לפוצי!". לפעמים אנשים מפרטים מהם התכניות האחרות (סבים באים לבקר/הולכים למשחק כדורסל וכו' ) ולפעמים לא.

בנוסף - אף אחד פה לא מזמין את כל הכיתה אחרי שעוברים את גיל 4 או משהו כזה. בד"כ אצלנו זו מסיבה שמוזמנות אליה בנות בלבד. אמצעיתי הזמינה בן אחד הפעם שאמרה שהוא נחמד.

לו כל המסיבות היו נערכות במיקום קרוב - ללא ספק היינו יותר "חברותיים".

את המסיבות שלנו אנחנו תמיד מקפידים לעשות בבית (גרים קרוב לבי"ס אז זה קרוב לכל הילדים) ולא באיזה משחקייה מרוחקת. בעינינו זה לא מתחשב לעשות את זה באיזה מיקום מרוחק.

אנחנו עדיין מוזמנים לימי הולדת עם פתקי נייר אישיים

של הלו קיטי/ סופר סטרייקה וכד'

וכמובן גיבוי להורים בווטסאפ.

פה לגמרי מקובל ימי הולדת לכל הכיתה (ובמועדונית)

ויצא לי להכיר את ה
של יום הולדת מרוחק מרחק של 45 דקות מהבית....

עדיקים

Active member
דואגת תמיד לקחת

אם נקבע טיול משפחתי לא אבטל אבל אם יש חוג באותו יום לא מגיעים לחוג.
אצלנו ימי ההולדת בדרך כלל קרובים לבית (15-20 דקות נסיעה מקסימום) ובמקרים שהיו רחוקים היתה הסעה מאורגנת (זה קרה בכיתה ג'/ד' לא לפני).
אני מלמדת את הילדים לכבד את הילדים החוגגים כדי שבאמת לא יקרה כמו שכתבת שיש מיעוט משתתפים.
אצלנו הנוהג בהקצפה ליומולדת הוא שבדרך כלל מבקשים עזרה אחד מהשני ואז הורה אחד מקפיץ והשני מחזיר, זה מקל מאוד.

עם הגדול והאמצעי שהם יותר בוגרים ולא נשארים איתם

גם אנחנו חולקים הסעות.

עם הצעיר אני מעדיפה לא לקחת אחריות על ילדים שלא שלי....

למעט במקרים חריגים, משתדלים להגיע

בניגוד למה שדבי מספרת, כאן כל הילדים גרים באותה שכונה, וימי ההולדת כאן בעיר. גם כשילדות שלי לא כל כך בא ללכת, אני מנסה לשקף להן איך ירגיש הילד החוגג וגם מציינת שיפגשו שם את החברות. אני מסכימה עם אישה בחופשה, עדיף להיות בצד המכבד. מצד שני, היו מקרים שפספסנו, אבל אלה המקרים החריגים (מחלה, יש סירוב עיקש מצד הילדה וכו').

MiaJoy

New member
מקפידים להגיע

לפי דעתי מאד חשוב לגיבוש. אחרת ילכו רק לחברים טובים ואז מה עשינו בזה?... כן זה ניגוס. כן זה הוצאה לא מבוטלת (30-50 ש"ח למתנה החל מגיל 4 שהחלו לחגוג) אבל חשוב בעיני. גם עכשיו שהקטנה כבר בכיתה א' והגדולה ב- ד' הולכים. לא מבטלים טיול משפחתי שנקבע למשל, או נופש שנפל בדיוק על התאריך אבל אם נופל על שבת שבה לא קבענו כלום הולכים. רוב ימי ההולדת פה נחגגים בשישישבת כך שאם משהו נפגע זה השלפטונדה של אחד ההורים.
ולא אוהבת שיסיעו מעדיפה לקחת ולהחזיר בקטע הזה לא סומכת על אף אחד חוץ ממני.

עם הצעירה את לא נשארת בסביבה?

וכ"כ צחקתי עם שנת הצהריים....

ויפה שכתבת ששנת הצהרים של אחד ההורים נפגעת. בהרבה ימי הולדת אנחנו פוגשים משפחות בהרכב מלא כאילו אם אני מפסיד/ה שנת צהריים אז גם את/ה.

עדיין לא רלוונטי, אבל התכנון הוא ללכת

אלא אם ממש לא אפשרי מבחינת זמנים.
&nbsp
אני אישית כמו שהייתי רוצה שיגיעו ליום הולדת של הקטנה- אגיע גם לימי הולדת של אחרים ואכבד אותם.

משתדלים ללכת לכל יום הולדת, כדי לא להעליב את החוגגים.

אבל אם יש התנגשות בין יום הולדת למשהו אחר - תלוי כמה חשוב המשהו האחר. אם אין שום סיבה לא ללכת - הולכים.

שלגיה73

New member
משתדלים ללכת לכל ימי ההולדת

קוד התנהגות שהנחילה הגננת בגן הפרטי ואימצתי. ברור שלא אשנה תוכניות חשובות בשביל זה, אבל בדכ מודיעים מספיק זמן מראש כך שאין בעיה להערך בהתאם

ימי הולדת שאתם חוגגים לילדים

בעבודה יש לי קולגה שמשוויצה בכל הפקות ימי ההולדת שהבת שלה מכינה לנכדים.
בכל פעם היא בוחרת נושא (חודשיים מראש) ומכינה תפאורה, משחקים, תחפושות וכיבוד שתואמים לנושא.
ההשקעה הנ"ל היא לחגיגות המשפחתיות.
חלק מהדברים עוברים אחר כך למסיבות בגן.

איך אצלכן? האם יומי ההולדת של הילדים הם מסיבת ענק?

אצלנו

אנחנו מהצנועים .....

לא עושים מסיבות ענק.... וגם לא כל שנה....
חוגגים בחוג המשפחתי הקטן - עוגה + ברכות, כמה בלונים, נשיקות וזהו

MiaJoy

New member
בגדול!

גדלתי בבית מאוד מחבק ומנשק אבל עלוב ביותר מבחינת יום הולדת אם היו אומרים מזל טוב זה היה מזל...
אמא שלי מכחישה וטוענת שאמרו גם אמרו...ומתנות קנו כל השנה אז שויין אבל חגיגה לא הייתה. בבית שלי נשבעתי שיהיה אחרת ואכן הפקות יום ההולדת נמתחות כמעט על חודש. יום ההולדת של הילדה מצויין במסעדה עם המשפחה הגרעינית. אחר כך חגיגה לכל המשפחה וארוחת ערב/צהריים ומתנות כמובן והרמה על כסא וכל הטררם. אחר כך מסיבה בצהרון ואחר כך מסיבה קטנה בבית הספר ואחר כך גם מסיבה לחברים! מסיבה לחברים היא מושקעת תמיד עם מפעיל וכל הסיפור. כן זה התיקון שלי ואני שמחה על כל הפקה כזאת מה עוד שירקתי דם בשביל הילדות הללו אז כן עושה ובשמחה.

מעניין יהיה לראות איך הן תחגוגנה לילדים שלהן

ואם את אוהבת את זה והן אוהבות את זה- אז זה סבבה לגמרי
.

debby12

New member
מנהל
אצלנו זה בד"כ אצלנו בבית

ועד כה כולל לעתים קרובות גם הישארות לישון של חלק מהמוזמנות (אלה שרוצות, לא כולן רוצות ויש כאלה שההורים לא מרשים)

ממש אין נושא חודשיים מראש, ולא תחפושות. מזה כמה שנים ששתי הגדולות עוזרת לתכנן את הפעילויות השונות - הרבה פעמים זה כולל "תחנות" של מלאכת יד כלשהי. אחר כך יש בד"כ ארוחת ערב די מוקדמת ואז סרט פופ קורן וסרט בטלויזיה גדולת המסך. וזהו...

לא מסיבת ענק. מס המוזמנות נע בין 4 ל-10 או משהו כזה - תלוי בילדה

לאחרונה לאמצעית היתה יומולדת (12!) והיא ביקשה שניקח את האורחות איתה לפיצריה ואז סרט ועוגה בבית.

נשמע לי שלבת של הקולגה שלך אין ממש מה לעשות בחיים, ושאמא שלה (הקולגה) היא קצת טרחנית ומייגעת....

למעלה