לשון קשורה - התייעצות דחופה

chayahd99

New member
לשון קשורה - התייעצות דחופה

שלשום, בגיל 9 שבועות, גיליתי שלאחד התינוקות (מתוך השלישיה) יש לשון קשורה.
הוא יונק ועולה יפה במשקל אך הוא עדיין מכאיב לי ואני צריכה כל הזמן להיות עם האצבע על הדופק שלא יפצע אותי וידפוק לאחיו את ההנקה.
היום הייתי אצל כירורג ילדים (הראשון שהיה לו תור דרך קופ"ח) והוא אישר שאכן הלשון קשורה.
המצב לא חמור ולאור העליה היפה במשקל הוא לא ראה צורך דחוף לנתק, אלא אם זה פוגע לי בהנקה. לא נראה לו שתהיה בעיה בדיבור.
הוא אמר שהוא לא יכול לנתק מיידית כי כבר יש כלי דם ועלול להגרם דימום מסוכן. הוא אמר שצריך מכשור מיוחד וטשטוש, כלומר ניתוח בבית חולים.
היה שקוף שיש לו אג'נדה והוא רוצה לנתח באחד מבתי החולים שהוא עובד איתם (אסותא בת ים) ולכן התקשיתי לקבל ממנו תמונה ברורה על האופציות כשהשיקולים שלי היו תור קרוב ביותר וכיסוי של הקופה.

אני בטוחה שאני לא הראשונה שנתקלת בזה לכן השאלות שלי מהנסיון שלכן:
  1. האם בגיל הזה (חודשיים וחצי) באמת כבר מאוחר מדי לנתק בלי ניתוח? האם לנסות כירורג אחר שאולי יעשה את זה על המקום ללא סיכונים?
  2. אם חייבים ניתוח, כיצד ניתן לבצע את זה דרך הקופה בהקדם האפשרי? אנחנו במאוחדת וגרים בירושלים.
  3. האם לוותר על ניתוח ולהמשיך להניק ככה, תוך מעט כאבים (יש שיפור משמעותי מהשבועות הראשונים) בתקווה שעם הזמן המצב ילך וישתפר?

אני נוטה לחכות אבל אם יש עוד סיכוי לניתוק ללא ניתוח, אז כמובן זה עדיף.

אשמח לשמוע מנסיונכם, דעתכם, כל דבר אחר שיכול לעזור כי כרגע אני מאוד מבולבלת...

תודה ושבת שלום!

Bacio

New member
ניתקתי בפעם השלישית כשהן היו בנות שלושה חודשים

הניתוק בוצע אצל רופאת שיניים מומחית לילדים (ד״ר ג׳יין רונן בחיפה). לא נרשמה טראומה מיוחדת (והוזהרת שיש סיכוי קטן שההתרה השלישית תגרום לחוסר רצון לינוק). לא נעשה טשטוש כלל (מי סוכר ועזרקאין לטשטוש מקומי והנקה אחרי).
&nbsp
חלק מהביטוחים מחזירים על התרה פרטית, שווה לך לברר. ובכל מקרה, תבדקי את פרופ׳ גולדברג או בוצ׳ר (הם המומחים במרכז).
&nbsp
אגב, אם לך כואב, זו אינדיקציה מספיקה להתרה.

הי חיה - מאיפה את?

ניתקתי לשון ל4 מבנותיי - אחד אצל רופא פרטי בקריית אונו ולשניה ורופא רגיל אבל ממש ממש טוב בבני ברק
בלי שום מצמוץ - בלי שום סיפור מיוחד
בגיל חודשיים +-

בהצלחה

sefia

New member
ממליצה להתייעץ עם בוצר. הוא מעולה בנושא הזה

הוא ניתק לנו לנו קשורה
לא זוכרת מתי בדיוק זה היה אבל זה לקח זמן אחרי הלידה... מה עוד שחודש היו בפגיה..
בקיצור בטוח שזה היה אחרי יותר מחודשיים
אני זוכרת שביקש לתת לילד אקמול לפני וזהו.

הוא באמת מומחה וגם מאד אנושי ונחמד (אני הייתי בהיסטריה מוחלטת)
זה לקח 5 שניות ועוד 10 דקות בחוץ לחכות לראות שהכל בסדר (במהלכן הילדון נרדם לי בידיים - כלומר לא סבל)
לגבי הבת הוא בדק גם והמליץ שלא לנתק. לגבי הבן היה חד משמעי. ולכן ממליצה להתיעץ אצלו. אין לו אג'נדה.

דווקא יש לו אג'נדה:)

הוא לא ינתק אם זה לא יפריע להנקה (אלא אם יחפרו לו במוח ואז אולי הוא יסכים) אבל הוא באמת מצויין!

מצד שני אני לא הייתי נוסעת מירושלים לת"א כשיש בירושלים רופאים מצויינים ומומחים.

sefia

New member
הוא מתייחס לא לרק להנקה אלא גם להפרעות בדיבור

וזה גם חשוב.
אני לא הינקתי ועדיין הגעתי אליו כי היה חשוב לי לדעת שהדיבור של הילדים לא ייפגע בעתיד
ןלמרות שקשה לנבא במדויק הוא המליץ לאחד כן לנתק ולאחת לא (והיא באמת מדברת מצוין)
&nbsp
לא שמתי לב שהיא מירושלים

chayahd99

New member
פורר - החזרים במאוחדת ירושלים

תודה לכן על המידע.
קבעתי תור לפורר. הוא נחשב מומחה והוא הכי זמין ונוח עבורי.
אני הולכת אליו פחות בשביל החוות דעת ויותר בשביל שינתק, כך שאין לי בעיה עם כך שהוא מנתק לכולם.
אני מקווה שזה ישפר את ההנקה ורק בשביל זה, זה שווה. אם זה גם יעזור בדיבור, אז בכלל...
&nbsp
המזכירה שלו אמרה שהוא לוקח 500 על בדיקה לבד ו-800 על בדיקה וניתוק.
ניסיתי לברר אם אפשר לקבל החזרים מהקופה. יש לנו מאוחדת עדיף.
המזכירה אמרה שיש אנשים ממקומות אחרים שקיבלו, אבל בירושלים הם עושים בעיות.
אשמח לדעת (פה או במסר) אם מישהי קיבלה החזר ממאוחדת, באיזה גובה ואיזה ביטוח יש לה, על מנת שיהיה לי טיעון מול הקופה.
&nbsp
תודה!

נעם34

New member
הם לא מחזירים על פורר כי יש להם רופאים משלהם

מבחינתי הוא היה שווה כל שקל גם בלי ההחזרים

(ניתק פעמיים לכל אחד וראינו ישועות )

למעלה