שרשור עדכונים,קישורים ושאר דיבורים

יונתנסקי

Well-known member
מערכת החינוך ? מי מרכיב אותה ?

לא יודעת אם היום אפשר לבנות עליה...
שר ממיר, למשל....
ראשע הישיבות...

רובם בעד שימור המצב.
ב ע י ה.

yalian

New member
מסכימה מאוד, אריאל

אחד הדברים שאני אוהבת שעלו דרך הנוכחות של ניר בתוכנית הוא החשיבות של השמעת הקולות שלנו, וחשיבות המצאותנו במרחבים בהם השיח מתרחש, החשיבות שיש לנוכחות של דעות שונות במרחב הציבורי.
&nbsp
אני נזכרת כך בספקנים הרבים, שבהדחות הראשונות היו במוד 'הצבעתי לניר, אבל זה לא יעזור, הוא בטוח יודח עכשיו'. ההמעטה בערך הקול הפרטי, והחשיבה הבלתי פוסקת שאנחנו תמיד המיעוט של המיעוט ובגלל זה עדיף שנסתום ונהיה בשקט, כי למה לנו, וממילא שום דבר לא ישתנה.
זה מה שחייב בעיניי להשתנות

אריאל, את לא נדחפת וזכותך שלא להסכים.

החלק הזה שאת קוראת לו עם, מצוי במקומות רבים, כמו נניח בבתי הכלא,
האם את ממהרת לקיים איתם שיח? נדמה לי שלא. כפי שכתבתי זה נתון
לשיקולו של כל אחד. לי אין פייסבוק, מעולם לא היה ולא יהיה לי.
זו החלטה מודעת גם בשל האספקט הזה. הגם שאיני על תקן מטהר אוויר,
שבכל אמירה שמאלנית כזו או אחרת של ניר, אני ארוץ לרסס מעט מי ורדים
כדי שהצחנה תתערבב.
&nbsp
כפי שהשבתי למורבי, אין לי ולא היתה לי ציפיה שניר יציל את המצב, יש לי
בהחלט תהיה ממי שטוען שהכיוון שלו פוליטי, מדוע הנושאים הדחופים על
סדר היום חולפים מעל לראשו, והעיסוק האין סופי בביצת האח הוא בראש
סדר עדיפויותיו. את מוצאת עניין וצורך ללכלכך את ידייך כאקט חינוכי,
ואילו אני איני מאמינה בכך, כי לא ניתן לקיים שיח עם פיסת קקה.
כשמישהו יוכיח לי שפיסת קקה מסוגלת לחשוב, להשיב, ולהתדיין, אשתכנע.
&nbsp
ובאשר לחינוך, לאחר עשורים של שלטון ימין, שנדמה לי שגם על משרד
החינוך הוא מופקד, איני מבינה את יתר התשובה. כמו גם את הסרת האחריות
ההורית, המשפחתית, הסביבתית.
&nbsp
&nbsp

יונתנסקי

Well-known member
ארוחת שבת יחד ?

לפחות ב"מערכת החינוך" אין בינינו מחלוקת.

3 פעמים כתבתי וכל פעם נדחיתי.....תפוז.
ראי 3-4 שורות מעליך....

יונתנסקי

Well-known member
תאמיני לי שהשקענו...

ביום א' בבוקר שלמחרת רצח רבין, נכנסתי לכיתה י"א, ותלמיד בשם ליאור (אני זוכרת את שם משפחתו) רקד על השולחנות....
אף אחד בכיתה לא חלק איתו את השימחה... היינו המומים.

בבחירות הסמוכות כבר נבחר ביבי. (זה היה מול פרס)...
אמרתי בשיחה בהפסקה בחדר המורים שמי שבחר ביבי, כאילו אישר את רצח רבין, והרבה כבר לא הסכימו איתי...
אל תשכחי..... זה טבריה. עיר ליכודית מזה הרבה שנים.
וכאן נכנס ענין נוסף, לא יודעת אם לקרוא לזה "הכבוד" או "העלבון".
אנשים יוותרו על אוכל,או קורת גג "בשביל הכבוד"....
לא שוכחים את ה"עלבון" שספגו מהשלטון הקודם.
הם לעולם לא ישכחו את זה, אפילו שהשלטון הנוכחי לא היטיב עמם יותר, אבל השיב את גאוותם .
אז אני באמת חושבת איך אפשר לחנך, ולהבקיע את חומות השינאה שמבעבות ומתחזקות יותר ויותר . באמת לא יודעת....
יש אנשים שגדלים עם תחושת הקיפוח והשנאה הזאת עם המטרנה שלהם....

ואני מתלבטת אם לשלוח לך את זה או לא.... אבל שולחת.

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
ואוו זה היה קשה לקריאה
כל פעם שנוגעים בנושא רבין

אני מתכווצת
אני זוכרת את הרגע
אני זוכרת כל דבר ודבר מהלילה הנוראי ההוא...

אני מסכימה איתך.
אבל צריך למצוא את הדרך לחנך,להוקיע את השנאה הזאת
לא יודעת איך
אני רק יודעת משהו אחד
השינוי מתחיל בנו
בכל אחד מאיתנו...

אוף
זה עשה לי רע.

יונתנסקי

Well-known member
וראית שהתלבטי אם לשלוח או לא...

ובאמצע הכתיבה עשיתי "הפסקת גדר" קורונה..
דורית שכנתי מפניקה אותי.
(כשהיא אומרת "זה רק פיקנטי" אני יודעת שלא אוכל לגעת בזה....)

דור המדבר היה 40 שנה.
כאן זה כבר יותר מ-70 שנה, והדור לא התחלף.
אני די מיואשת...

אלזה4

Well-known member
צפיתי בלייב של אסיף. כן כן מודה. ניסיון להתבונן במבט אחר..

ובכן...הבן אדם יותר נורמלי כשהוא לא בבית האח.
בית האח הוציא ממנו איכס שאין לתאר. הוא נראה רגוע ויותר מפוייס.
עדיין יש בו אופל מדפרס..(זו החויה שלי).
חזר להיות מנטור של העצמה. עודד משהי שעשו עליה שיימינג וטוען שעשו עליו חרם בכתה ו' (תכלס לא מפתיע..נראה לי היה חרא של ילד). הוא מספר לעצמו ולתומכיו שכל "המיוחדים" עוברים את זה. אני חולקת עליו. טוענת שלא רק "המיוחדים" אלא גם חסרי המיומניות החברתיות שפשוט מתנהגים קקה.
ועוד כל כל מיני משפטים של "תאהבו את עצמכם", "תעשו בגרויות" ובלה בלה בלה.
הוא השיב לשאלות של צופים וטוען שעוז קידם אחרים על פניו. הוא אמר את זה לעוז עוד כשהיה בבית האח. אבל אין בו כעס והוא מאושר בחלקו.
הוא אמר שעוז אמר לו שהוא (אסיף) אתגר אותו...
הוא השיב שהוא חושב שניר קיבל יחס מיוחד.
צופים אמרו לו שהוא חסר על המסך אז הוא ביקש מהם לדרוש אותו על המסך ולעשות עצומה והוא מאמין שאם זה מה שהצופים דורשים זה מה שיקרה (פה הוא חזר להיות פאתט בעיני). הוא מת להשתלב בתקשורת.
רואים שהוא מת מת למנף את 15 הדקות וכבול בגלל הקורונה.
משהי כתבה לו למה הלב שלו כל כך שחור על ניר - הוא כמובן הכחיש ודברר את עצמו לדעת.
שוב חזר על ז$#$ השכל על דוברים שתיקה וחיילי צה"ל.
זהו...הבית בהחלט הוציא ממנו חושך. הבחור לא מרשים אותי בכלל. עמוס קלישאות.
הצלחתי אפילו קצת לרחם..ולראות מבעד לכל החרטבונה - שהוא בא בכוונות טובות.
פשוט יוצא לו עקום.
מרגיש לי שאם הבן אדם ירכוש השכלה + טיפול נפשי הוא יכול להגיע למקום טוב יותר. או להיות אדם טוב יותר כפי שרצה להיות..

yalian

New member
אלזה, תודה שחזרת אלינו ממעמקי האופל והדברור

מהנהנת ומסננת 'אידיוט' על רוב מה שכתבת, חוץ מעניין החרם - לאף ילד לא 'מגיע' שיעשו עליו חרם, אפילו אם הוא חסר מיומנויות חברתיות ומתנהג כמו 'ילד קקה'.
&nbsp
אני מתעבת את הדרך של אסיף, את הפאסיב-אגרסיב בסגנון 'הוא איש מדהים, אני פשוט לא התחברתי',
או
'אני מאושר בחלקי אחרי התהליך בבית, למרות שהאח שרף אותי ושתולי-אכלולי-עשולי'.
בעיקר מתעבת איך שכל משפט שיוצא לו מהפה הונדס ונוסח בקפידה מבעוד מועד במוחו הקודח, שמחפש להשמיע את מה שישיג לו עוד טיפת אהדה/אהבה/הערצה/הסכמה, וימתג אותו כגורו/מנטור/סופר/גיבור או ווטאבר טייטל שהוא שואף אליו, תוך כדי הכחשתו (אל תעריצו אותי, איני גיבור, תאהבו את עצמכם! סאבטקסט: "תאהבו אותי עוד ועוד, תעריצו אותי עד כלות, אני, עצמי ואנוכי גיבורי העל
)
&nbsp
ואני שואלת, האם יש אסיף מתחת לכל ערימת הקלישאות המכובסות והשופוני במסווה של הצטנעות?
&nbsp
מסכימה מאוד עם הסיפא שלך לגבי טיפול והשכלה (בעיקר טיפול - ממש מאחלת לו), אם כי לתחושתי הוא כל כך בהיי של 'התהליך', והלייבים וחיי האינסטגרם, שאני בספק אם הוא יפסיק מתישהו בקרוב להסניף את האדים של עצמו ויתפנה לזה...

אלזה4

Well-known member
חלילה אם הובנתי לא נכון.

לאף אחד לא מגיע חרם. כתבתי שבמקרה של אסיף זה לא מפתיע שחברת הילדים הוקיעה אותו.

למטבע תמיד יש שני צדדים. יש נטייה היום לגנות רק את המחרימים.
מכירה מקרה של נער שהוחרם בגלל שהתגזען בבוטות על חברת הילדים בה היה.
אמירות כל כך קשות וכל כך גזעניות...שלא מפתיע שאחד אחרי השני הפסיקו לדבר איתו.

willing

Well-known member
אני באמת מאמינה לך בכוונות

במסרים שאת מעבירה, של שוויון ידע שמביא טוב.
&nbsp
בטוחה שלא התכוונת, אבל חשוב שתדעי לגבי משמעות המילה שהשתמשת בה בהודעה למעלה "צ'חצ'חים". עצמי ואנוכי השתמשה בה כמה ימים אחורנית, אבל לא מהכיוון שמאמין בה. זו מילה שבאה מעיצורים מרוקאים-צ' וח', העדה הגדולה ביותר בארץ, והמרודדת לאוכל מוזיקה וטמפרמנט.
&nbsp
בטוחה שיש מילים אחרות שאין להם מטען עדתי, אלא ביקורת עניינית על הסתה כלפי שמאלנים.
&nbsp
החינוך אכן מפתח לבחירות יותר טובות. הסתה ישנה לכל הכיוונים. לא רק לכיוון השמאלני. בעיני התשובה להסתה, היא אהבה. שלא כוללת אף השתמעות להסתה נגדית.
ידע הוא המפתח
&nbsp
ישנן הסתות לכיוון העדה הזו וההיא וההיא, וגם לקבוצות פוליטיות שונות, לכולן. הסתה קיימת והיא אכן בעיה. תומכת במילים שלך נגד הסתה, ועם זאת, משתדלת להיות ערה לקבוצות אליהן יותר קשה לי איתן.
&nbsp
תחשבי שיצאתי מקבוצה דתית לאומית וחרדית, איזה מוזר זה להבין ולהכיר הסתה מהן כלפי וממני כלפן. האמת לא נמצאת בצד אחד, והמציאות מאוד מאוד מורכבת.
&nbsp
הדרישה להשקיע בחינוך הצ'חצ'חים, לא לא מעלה אצלי לפחות ביקורת נגדית. איפה לקיחת האחריות על הסתה על יוצאי מדינות ערב והבלקן במדיה, באפליה במשאבים ובתי ספר בעיירות פיתוח ואינדוקטרינציה של סרטוני הסתה על עולי המזרח במעברות לנושאי תפקידי מפתח כמו עו"סיות מורות ומורות חיילות? (אפשר לגגל ביוטיוב המפקדת רותי והחניך סעדיה, מזעזע) במה היא שונה מההסתה על ערבים (סמוטריץ ובנט שאמר "כשאתם טיפסתם על העצים)
&nbsp
אני לפחות לא הבנתי את ההבדל בין ההסתה לערבי ישראל, ליהודים ארצות ערב(בבונים, קופים, לא מתורבתים, צ'חצ'חים, לא מתוקצבים במערכת החינוך-שאגב פוסחת על היסטוריית יוצאי ארצות ערב-9 עמודים מתוך 400 בהיסטורית העם היהודי, פוסחת בישוב שוויוני לעדות השונות של העולים, מחיקת זהות ותרבות שהוכרעה בכור ההיתוך. זו רשימה חלקית ומצומצמת שלא נכנסת למה שהנקראים צ'חצ'חים עברו ועוברים)
&nbsp
דווקא מהזהות שלי, שהיתה ימנית והפכה שמאלנית. דתיה שהפכה לא דתיה ובאמת מקדישה את חיי למלחמה בהסתה כלפי שמאלנים וכלפי "חילוניים" (גם מילה שמבחינתי נובעת מהחלשה כלפי מי שאינו דתי ואני לא מסכימה לזיהוי חול vs קדוש, אני בנאדם בעייתי אני יודעת), לא יכולה לומר שאני מזדהה עם המילה 'צ'חצ'חים" כמילה שמעבירה מסר מול ההסתה נגד השמאל, הסתה נגד אשכנזים ונגד לא דתיים. בעיני, המסר שרבים רואים במילה הזו, לא מפיץ אהבה וסובלנות

אלזה4

Well-known member
קצת על עצמי..

חילונית, חצי מזרחית חצי אשכנזיה.
מהצד המזרחי - סבא וסבתא דתיים.
מהצד האשכנזי - סבא וסבתא מסורתיים.
הורי - חילונים גמורים שומרי מסורת.
אני והתא המשפחתי שלי - חילונים גמורים. מסורת...ככה ככה...משתדלים. לוקחים רק מה שבא לנו.
צ'חצ'חים עבורי יכולים להיות אשכנזים ומזרחים.
נתקלתי בהרבה צ'חצ'חים אשכנזים בימי חיי.

willing

Well-known member
מבינה מה את אומרת אבל יש לי בעיה

הקטן שלי נתן כאפה למסך, והוא מהבהב...רק עכשיו הצלחתי לסדר את זה עם כאפה משלי

&nbsp
תראי, קנית אותי במסרים שלך בלי קשר להודעה שלך. האמירה שלי על המילה צ'חצ'חים, היא מעבר לטייק שלך עליה.
&nbsp
לפני שנים רבות, נעשה שימוש ציני נצלני, של פעילי ימין אשכנזים, כדי לגנוב קולות דרך מודעות לבעייתיות המסרים במילים כמו צ'חצ'חים, בבונים, אספסוף וכו', מילים שנאמרו באופן מאוד מזוהה עדתית בזמנו.
&nbsp
אני לא מהמקום הזה. עד היום ההסתה נגד האשכנזים משמשת מנהיגים שכלל אינם מזרחיים, אני מודעת לזה. גם באח אני מודעת לשימוש הציני והנצלני של הדעות הקדומות העדתיות וזה מפריע לי.
&nbsp
דווקא לאור ההודעה שלך, שאני מאוד מסכימה איתה, לדעתי המילה צ'ח'צ'ח היא עם מטען מעבר לשימוש פרטי, שיש בו הקשר היסטורי מזרחי לחלוטין ושכיום מופנה גם ללא מזרחיים, בהקשר שלילי.
אני חושבת שהמקבילה באנגלית היא trash והמילה המותאמת white trash. זו רק דעתי, אבל מדעתי האישית, המסר של טראשיות ומילים עם מטענים שליליים שבמקור עדתיים ואז עוברים אדפטציה לא עדתית, היא עדיין מתחום שמתייג אנשי זבל לעומת אנשים שאינם זבל. לדעתי זו לא הדרך לתקן דעות קדומות ולהציל מבורות.
&nbsp
כמו כן, לדעתי יש קשר למקום מגורים (וממש לא רק לעדה) ולמשאבים והקצאות כספיות לחינוך תרבות ומשאבים, בין אם לערים שונות עם הבדלי פריפריה vs מרכז ובין אם הבדלים בין ישובים ערביים ליהודיים ובין אם הבדלים תוך עריים של צפון, מרכז vs דרום.
אני מאמינה מאוד בתיקון שוויון בהקצאות ושוויון הזדמנויות. ויותר הארדקור מזה, בתיקון מערכת החינוך, לספר את הסיפור האמיתי של חוסר השוויון ההיסטורי בחלוקת משאבים של ערבים יהודים, ואת הסיפור הפנים יהודי ומחירי כור ההיתוך ועידוד לשימור תרבויות ושפות נכחדות בארץ (פריקית של שפות). מערכת החינוך עצמה סובלת (או לפחות סבלה) מעשרות שנים של הטיות קשות בעיצוב התודעה על חשבון אוכלוסיות הלומדים שמקדמות עוול בסיפור ההסטוריה, ערבי יהודי ופנים יהודי.
&nbsp
אני יודעת שאני נופלת עלייך וההודעה שלי לא באמת קשורה למסר הכולל שלך. זה משהו שהיה לי חשוב לומר לגבי הביטוי. משהו גדול ממך וממני ומהמסר הטוב בהודעה שלך, כך אני חושבת לפחות. מקווה שלא פגעתי

A Rod23

Well-known member
בכתבות שלהן בדיוק כמו בבית האח ההבדל המהותי בין תקוה וירדן

הוא שתקוה לא מנסה להראות שהיא מייצגת אוכלוסיה מסויימת (אתיופים, נשים מלאות..) זה פשוט יוצא לה בטבעי מבלי לדבר יותר מדי או לפזר סיסמאות שנעלמות שניה אחרי שאומרים אותן.
ירדן לעומת זאת.... נו עדיף שתקראו ותבינו, היא מעייפת נורא.
הניסיון שלה להיות נציגת המזרחים המקופחים כל כך 2010 שזה מצחיק..
אה והיא נורא מתאמצת להראות שהיא חכמה ומשכילה ויודעת דברים.. מביכה.

koko911

New member
אין לי "ידיעות". אפשר בבקשה לפרט טיפונת מה ירדן

אמרה לגבי תקוה וליאור? תודה!

למעלה