שרשור עדכונים, קישורים ושאר ירקות

Shellpearl

New member
התכוונתי שבמילים The Hope לא היתה כוונה לתרגם את השם, שהרי

היה המשך למשפט, וזה יותר כותרת מאשר השם של ההימנון. ובאשר לכך שהערבים לא מזדהים עם ההימנון שלנו - הם גם לא מקבלים את זה/ לא מכירים בכך שמדינת ישראל היא מדינה יהודית/מדינת הלאום היהודי. גם את הדגל הם לא מקבלים. אנחנו לא נהפוך את המדינה ל"מדינת כל אזרחיה"/משמע מדינה דו-לאומית, כדי להתאים את עצמנו אליהם. שימשיכו לחלום. הם אלה שצריכים להכיר בכך שזו מדינה יהודית. המדינה היהודית היחידה בעולם. ד"א, גם רובם המכריע מזדהה עם האוייבים שלנו, והאינטרסים והרצונות שלהם (לפחות מבחינה מדינית) נוגדים את האינטרסים של מדינת ישראל והעם היהודי. כשהקימו את המדינה והחליטו להשאיר כאן את הערבים ואף קראו להם להישאר, לא לקחו בחשבון שלא מדובר רק בבני דת אחרת, אלא בני לאום אחר (וכזה שלא ממש מתערה במקום שבו הוא נמצא - רואים את זה גם באירופה). לכן, הכוונה שבאם תקום מדינה פלסטינית, הם יוכלו למצוא את הזהות הלאומית שלהם במדינה זו. מדינת ישראל תישאר לנצח מדינה יהודית, ואנחנו לא צריכים להתנצל על זה.

יונתנסקי

Well-known member
לא רק במדריד....גם במקומות אחרים מאחלים לנו פסח שמח

זה קיבלתי מבתי בטורונטו, וזה לא בשכונה יהודית מובהקת.
וזה ילדים כתבו.

ובקשר למה שכתבת לגבי ההימנון:
שערי בנפשך שבהמנון של בריטניה, צרפת או ארה"ב היו משולבים אלמנטים נוצריים מובהקים (צלבים, ישו, מה שתבחרי), האם אזרח יהודי במדינות אלה היה יכול להזדהות עם ההימנון?

Shellpearl

New member
נחמד (הברכה) :)

אני מבינה את הבעייתיות שיכולה להיות בהמנון שלנו עבור אלו שלא יהודים (ד"א, תשימי לב שבעיקר המוסלמים מתלוננים על זה), אבל הבעיה שלהם איתנו היא כאמור הרבה יותר עמוקה (הם לא מכירים ב"נרטיב" היהודי-ציוני). איפה למשל ראית מדינה שעבור חלק מהאזרחים שלה, יום העצמאות הוא יום האסון (נכבה) שלהם?

לי אין כלום נגד ערבים אני עובדת באחד מבתי החולים ומאוד אוהבת

את בני המיעוטים אבל לא את אלה שמייצגים אותם בכנסת שיילכו כפרות עלינו אמן

Shellpearl

New member
חברי הכנסת הערבים בהחלט מייצגים את הרוב המוחלט של הערבים,

ולכן 90 ומשהו אחוז מהערבים הצביעו ל"הרשימה המשותפת". אין בעיה עם הערבים, עד שתדברי איתם פוליטיקה.

Hagarrrrr

New member
הרשימה המשותפת "מייצגת" את הרוב הערבי בארץ כי היא מורכבת

מ4 מפלגות שונות, זה כמו שתחברי את כל המפלגות היהודיות ותגידי שהן מייצגות את את רוב היהודים בארץ

Shellpearl

New member
מה זה משנה? הם בוחרים בהם.

ובדברים העקרוניים הם כולם חושבים אותו דבר. אפילו איימן עודה בעצמו צחק על זה שיש כאלה שאומרים שחברי הכנסת הערבים לא מייצגים את האזרחים הערבים, והנה הם בוחרים בהם ואמר שהם בהחלט מייצגים אותם. חוץ מזה, שמעת פעם ערבי שאומר שחברי הכנסת הערבים לא מייצגים אותו? (לא צריך לדבר בשמם).

כוכבית מכסף

Well-known member
לא מבינה. נכנסתי לקישור ששם רונן לתוכנית

אינטרנטית שלו (האמת בפעם הראשונה)
מעלה שם אנשים שמטנפים על ליאור ותקוה.
לא ממש מבינה את הקונספט. אבל כמה זה לגיטימי לעשות תוכנית להעלות אנשים שרק מדברים רעה ?! אין איזה עילה לתביעה או שבדין חופש הביטוי הכל מותר?
שוב, רק עכשיו נכנסתי אבל קבלו את הטייטל של התוכנית כדי להבין את הלך הרוח.
&nbsp
חבל שזה השיח.
&nbsp

nicknick28

New member
האמת, מרחמת על הבחור,הוא כבר חודשיים לא באח

ופשוט לא מצליח לשחרר ולהמשיך הלאה.
העלבון לא עוזב אותו.
בזמן התכנית הריב היה הדדי, הבנתי את הטענות של שני הצדדים.
הם פגעו אחד בשני ודיברו לא יפה, שניהם.
&nbsp
אבל די, נגמר. ועבורו נגמר כבר לפני מלא זמן.
מאחלת לו שיקרו דברים יותר מעניינים בחיים שלו ושיחדל להתעסק בשטות הזאת.

A Rod23

Well-known member
אפשר לראות שהוא וירדן עברו לליאור ברגע שהבינו שתקוה לא תיתן

את התענוג שלו הם מצפים ותגיב להם.
גם אתמול תקוה במשפט אחד השתיקה את ירדן, הם לא יכולים עליה בשום צורה.
ליאור זה קל כי הוא יגיב להם וימשיך לתת להם למשוך אותו בלשון.

מילא ירדן אבל רונן גבר בשנות ה 50 עושה צחוק מעצמו

שמטנף על ליאור ותקוה שיכולים להיוח הילדים שלו.

יונתנסקי

Well-known member
בחיים שלי לא שמעתי על הרדיו הזה....

לא נבהל משום דבר, ולעת פרידה קיבל מחמאות גם מתוקפיו...

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
גם אני לא :) בגלל שידעתי שהוא מתראיין - נכנסתי להקשיב.

היה ראיון נהדר
אהבתי את מה שאמר,מאוד אפילו...

וכן
המחמאות בסוף היו תענוג :)

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
דיברו הרבה על פוליטיקה

נשאל בסוף הראיון על נעם - ענה מה שתמיד עונה
גם הוסיף שהיא הייתה צריכה לגשת למשטרה להגיש תלונה היום בגלל איומים (לאחר מה שאמרה בלייב אצלו...אנשים איבדו את זה לגמרי!!!)

אני אנסה להביא לפה את הראיון.

שנועם תרגיש מה שתקוה הרגישה עם האיומים נגדה

הרי נועם שות' לכל הרכילות והליכלוך שרונן אמלי היא ועוד כמה דיירים שחמש דקות התהילה חלפו להם מהעולם. לא חסר לנועם. הכל חוזר כמו בומרנג. מצד שני כל האיומים שדיירי האח מקבלים ברשת הם ממש לא רציניים אני חושבת. למרות שיש פנאטים שונאי ערבים שלפי דעתי גם לא יממשו את האיומים. הם סתם מלכלכים , ואני מעריכה את ניר שדוגל בדעות שלו ונשאר נאמן להם למרות שאני ממש אבל ממש לא מסכימה איתו אבל הדייר הכי איכותי שהיה בבית האח לדורותיו יחד עם שפרה.

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
את רצינית עם התגובה הדוחה הזאת ?!

מזעזע
את מלינה על זה שתוקפים את תקווה ומאיימים עליה ובאותה נשימה מאחלת את זה לאחרים ?!

המון בריאות
המון!

למעלה