שרשור תכנית - חוזרים הביתה

זה רק מחזק את דבריי.

זה מוכיח את הטמעות העידות השונות,והשארותה והתבוססותה של העידה אתיופית כגטו לעיתים מרצון.והרבה פעמים לא מרצון אלא מגזענות סמויה ולא סמויה כלפיהם.
&nbsp
לכן תחושת הרוממות שלהם והגאווה שלהם כה מוחצנת בזכייה כביכול של נציג של העידה בתכנית פריים טיים ישראל.
&nbsp
מה שמחזיר אותי לכל פתיח דבריי.זה היה השנה תקוה,זה היה לפני כמה שנים טהוניה,וזה יכול להיות תפוח או תפוז שיישב כמנצח/ת. העיקר שיהיה בצבע הנכון.

willing

Well-known member
במדינה שטרם היה בה ראש ממשלה מזרחי.ת

ביום שיהיה, מבטיחה שלא אדמיין שקם ראש ממשלה לא מושחת, אך עם זאת אחגוג את היום הזה, כמו החגיגות שהיו בארהב ובעולם כשעלה סוף סוף נשיא שחור כעבור מעל 200 שנה שמתוכם היסטוריה של יותר מרק כמה מאות שנים של דיכוי האדם השחור.
&nbsp
אני לא בטוחה שאתה מסביר תופעות חברתיות באופן שמשקף את המציאות, ולא רק אתה. מה שאנשים רואים על קבוצות מסויימות בחברה כאובייקט, אומר בעיני בעיקר על המשקפיים שלהם, יותר מאשר על עדות וקבוצות שונות בחברה.
&nbsp
ישנם מספיק מחקרים סוציולוגים שמעלים את אותם תופעות, לא משנה באיזו מדינה. ממה שאני למדתי, התמונה רחוקה ממה שתארת. אם תרצה לבסס את הטענות שלך על מחקר כלשהו, אשמח לקישור. ואם טעיתי אוכל ללמוד ממך

אינני איש מקצוע ולא טענתי כך.הינני אזרח פשוט שצפה בתכנית..

צפה במה התחולל ברשתות החברתיות במהלכה ואחריה והסיק את מה שהסיק כדעתו הפרטית בלבד.
&nbsp
ואכן אלו המשקפיים שלי,וזה מה שאני חוזה שיקרה בשנים הקרובות בעידה.
&nbsp
ואם בזוטות עסקינן בכל פעם שתכנס נציג נ/ציגה לתכנית הראלטי האח הגדול.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

lol241

New member
אני ועוד אנשים הצבענו לתקוה ואנחנו לא אתיופים וגם לא הצבענו
לה בגלל שהיא אתיופית. לא היה לזה קשר. הסתכלתי עליה כבן אדם ואהבתי כל דבר בה. ליאור יפספס את הזדמנות חייו אם הוא לא ילחם עליה...מדובר באישה חד פעמית ומלכה אמיתית

koko911

New member
מדוייק להפליא!!! תקוה נהדרת ומופלאה. הצבעתי לה באובססיביות

בלי קשר בכלל למיתוג "אתיופית"

מורבידי

New member
מתנצל מראש שלא קראתי את כל הדיון ביניכם,

(זה שלכם. תהנו),

מודה שאני משוחד ועיוור, וברגע שאני רואה (ופה אני מתנצל בפני עצמי שלא יכול לצלם לך מסך ולהראות .אבל אני בטוח שאתה שועל פייסבוקים ותיק ומכיר ) - את התגובות המזעזעות בפייסבוק , אם זה "כושית מסריחה" (שוב ושוב ושוב , מעשרות אנשים שונים) שפתאום הגזענות יצאה מהם , ועד איומים על מוות , ואני אפילו לא מדבר על האיום שבגינו אחותה של תקוה הלכה למשטרה (איומים כמו "אם אני רואה את תקוה ברחוב, אני דוקר אותה")...
אז במקום להזדעזע אולי שבגלל שתקוה זכתה כי עדה שלמה עמדה מאחוריה (נכון , לא נכון , לא יודע ,אין לי איך להוכיח לך את זה ) - אני מזדעזע יותר ממילים שאני רואה - מילים שבודאות מתורגמות אח"כ למעשים ולחינוך של הדור הבא .
המיליון ? שיהיה לתקוה לבריאות איתו, זה חסר משמעות לכאן ולכאן לעומת תופעות אחרות שמרימות את ראשן המכוער (או שאולי הראש הזה כבר זמן רב מעל פני השטח) .

מה שאתה ואחרים לא מבינים,זה שהגועל נפש של הפייס...

מופנה גם לשאר המתמודדים. או רובם. יש ווליום יותר גבוה או נמוך בהתאם להתקדמותו של המתמודד לפרס והמשך דרכו בתכנית.
&nbsp
ראיתי את כל הגזענות כלפי תקוה,גזענות שאני מגנה בתוקף רב.כל אותם עברייני מקלדת שמרשים לעצמם לקלל,לאיים בפנים גלויות צריכים לבלות לפחות כמה ימים במעצר כדי להכניס להם קצת הגיון לראש המעוות שלהם.
&nbsp
אבל עדיין זה לא ימנע מראש בית מקולקל לקלקל גם את הדורות הבאים של אותו בית.
&nbsp
גזענות היתה כלפי כל עלייה,ותהיה...זו דרכו של עולם,עולם חולה אבל זו דרכו.
&nbsp
כשם שראיתי את הגזענות כלפי תקוה,ראיתי גם את הגזענות של העידה שצצה כתגובה נגדית,גזענות קשה ועמוקה כלפי הישראלים....משהו הרבה יותר עמוק מאשר זכייה של אתיופית בראלטי תתקן,זה רק אוקסמירון....
&nbsp
ראינו קמצוץ מכך בהפגנות העידה אחרי רצח סלומון טקה.
&nbsp
אז לכן כתבתי בסוף דבריי שאני מקווה שאת תחושת העליונות שהעידה משוועת אליה היא מקבלת בדמות זכייה של נציגיה בראלטי טראש.ולא תתבטא ביום יום....
&nbsp
יש שם שנאה עמוקה,שזקוקה לטיפול שורש יסודי.

נטה אונה

Well-known member
גזענות של האתיופים כלפי ישראלים?

יש לך שגיאה לוגית קשה.
ברוך הבא ל-2020, לא מושלם פה, אבל את שנות ה-50 עברנו מזמן

גזענות עמוקה של העידה האתיופית ,שמתבטאת בחוסר ראייה..

שלהם אדם כאדם. אלא רק את הצבע שלו ועמידה מאחורי אותו אדם שהוא יכול להיות נוראי ושפל רק בגלל שהוא בצבע הנכון.
&nbsp
זו גזענות של האימא של הגזענות.

נטה אונה

Well-known member
אז כשאתה אומר

גזענות של האתיופים כלפי הישראלים, אתה בעצם טוען שהם לא ישראלים?
&nbsp

חלילה מכך. ניכר שאת מנסה להוכיח אותי מאשר לנהל דיון אמיתי.

לכן אשמח לסיים את "הדיון" עימך.

גזענות של האתיופים שהם ישראלים כמו שאני ,את וכל אדם אחר ישראלי.כלפי הצברים המקורים.

כמו שהיתה גזענות של האשכנזים כלפי המזרחים,כמו שהיתה גזענות ועודנה יש לעיתים גזענות של המזרחים כלפי הרוסים,והרוסים כלפי האתיופים ,שלא לדבר על גזענות מצד כולם כלפי הערבים.

לעידה האתיופית יש אישיו לא פתור עם החברה הישראלית שנציגיה בעינהם לטעמי הם הצברים הישראלים.

זה נראה בהפגנות שלהם שחרגו מהפגנה נקודתית כלפי גוף משטרתי,או מדינת ישראל והרשויות שלה. זה נראה גם בתגובות השמחה שלהם לאיד כלפי ירדן,וזה ניכר בכעסם.

אם את בוחרת לא לראות כך,בעיה שלך,לא שלי.

נוקי1998

New member
"גזענות עמוקה של העדה האתיופית" - יש לך את זה ביותר גזעני?

אתה מכליל, אתה יודע מראש ש"עידה" הצביעה לתקווה ורק לה (זה מצחיק אותי כי חברי ממוצא אתיופי ממש סולדים מהאח הגדול), ומתקרבן כאילו אתה קורבן של גזענות.
וכותבים "עדה", לא "עידה".

צודק אלף אחוז, תקוה לא לוקחת את הגמר הזה אם היא לא אתיופית.

סה"כ היא תצטרף לעוד זוכה שתתנדף מהמסך ואף אחד לא יזכור אותה.
אבל לרועי עוז יש חלק ענק גם בזכיה שלה.

מורבידי

New member
אבל בפייס אמרו שזה בגלל שאחותה , ענת קשורה להפקה

בגלל זה היא לקחה.

ולפני חודש בגלל שהיא הייתה פעם בת זוג של איזה אלעד אחד מההפקה...

אז צריך להחליט .. אם זה בגלל ששכבה עם אלעד ? האם זה בגלל שאחותה ענת התערבה או בגלל שהיא אתיופית ?

אני רושם רק את דעתי.

כל השטויות של אחותה לא מעניינות.
שורה תחתונה אני באמת מאמין בלב שלם שאם האח לא היה מתדרך אותה,שומר עליה,נותן לה עריכות נפלאות היא לא שורדת את החודש הראשון.
ואם היא לא אתיופית, היא לא זוכה בגמר הזה.
זה לא מגזענות ולא משום סיבה אחרת, נטו כי יש המון אנשים ברשת בקרב האתיופים שירצו מנצחת אתיופי, ולא יעניין אותם מה האופי של האדם ומה המעשים שלו.

נטה אונה

Well-known member
מה שרשמת הוא עוד סיבה טובה

לזכייה של תקוה.
ירדן לא רכבה על עדתיות עם התימנים והמזרחים?
אודליה לא עשתה עממיקו מירוחם?
אבל היי, האתיופים האלה.
אם כבר, מה שתרם לזכיית ה'אתיופיות' הוא הגזענות שהוצגה מולן - המייליז ואורן חזן עם ירדן כגיבוי (ממליצה לצפות שוב במשימת הסופר).
להגיד שמי שמתגזענים עליו הוא הגזען זה בולשיט פרימיטיבי מדאיג.
&nbsp

למעלה