Kill the Moon

timetraveler900

New member
Kill the Moon

תקציר:

In the near future, the Doctor and Clara find themselves on a space shuttle making a suicide mission to the moon. Crash-landing on the lunar surface, they find a mining base full of corpses, vicious spider-like creatures poised to attack and a terrible dilemma. When Clara turns to the Doctor for help, she gets the shock of her life.

יש לסמן
בכותרת ההודעה.

צפייה מהנה :)

BloodyRose

New member
סוף סוף

סוף סוף קלרה מתפרצת על הדוקטור! כמה חיכיתי לזה!!!

הדוקטור בפרקים האחרונים הוא לגמרי לא הדוקטור, והגיע הזמן שקלרה תצא עליו.
מזתומרת הקורטני הזו לא מיוחדת? מה קרה ל"ב900 שנה לא פגשתי מישהו לא מיוחד"? מזתומרת "החלטה שלכם, לא כדוה"א שלי, לא הירח שלי"? מה קרה ל"השקעתי הרבה בכוכב הזה, אכפת לי ממנו"? ומה זו ההתנשאות הזו כשהוא אומר לקלרה שהגיע הזמן להוריד את גלגלי העזר ואז נעלם? יכול להיות שזו החלטה שהייתה צריכה להתקבל ע"י בני האדם, אבל ממתי הדוקטור לא נשאר בסביבה כדי להשפיע, או סתם כדי להיות בתמונה?
מאוד לא דוקטורי. מאוד מאכזב. טוב מאוד שקלרה התפרצה עליו (התפרצות שהייתה צריכה להגיע בפרק הקודם. מה זה השטויות האלה "הסברת לדני מי אני, לא הסברת לי מי זה דני"? למה מה היא חייבת לך? מה זו הקנאה המטופשת הזו שמתפתחת שם?)

כבר בפרק הקודם מאוד הפריע לי שהדוקטור הוא לא likeable. הוא יכול להיות גראמפי, הוא יכול להיות מתנשא, אבל תמיד היה אפשר לחבב אותו. בפרק הקודם ובפרק הזה הוא פשוט בלתי נסבל. ציפיתי לדוקטור "אפל" יותר, אבל זה פשוט לא עובד.
לא ברור למה קלרה סומכת עליו, לא ברור למה היא המשיכה לטייל איתו עד עכשיו. הוא לא הדוקטור שהיא הכירה, והוא לא ממש נתן לה סיבות לסמוך עליו ולחבב אותו.
מפריע לי גם שהוא לא חד יותר (בפרק הקודם שהוא לא זיהה את דני, לא בשם ולא בפנים). ניחא, בפרקים הראשונים היה אפשר להגיד שזה הבלבול שאחרי ההתחדשות, אבל די, כמה אפשר? להפוך את זה לסממן אופי? חלש.

Ayelet 363

New member

היללתי את קלרה בקול רם על זה שהיא עזבה את הדוקטור.
זה לא אופייני לי.
&nbsp
אנחנו כבר בפרק 7. לא רק שלא שמתי לב כמה זמן עבר, אלא שציפיתי שעד עכשיו כבר אתחבר לדוקטור החדש. אמרו מראש שיהיה יותר קשה להתחבר אליו, אבל לא ציפיתי שזה יהיה כך. לכל הדוקטורים לקח לי טיפה מן להתחבר, אבל הרבה פחות מאשר לדוקטור הנוכחי.
&nbsp
הפריע לי גם שהוא אמר שקורטני שהיא לא מיוחדת. גם אני תהיתי מה קרה ל"ב900 שנה לא פגשתי מישהו לא מיוחד". באופן כללי, להגיד למישהו שהוא לא מיוחד מרגיש לי כמעט כדבר הכי גרוע שאפשר לומר. זו סיבה עיקרית לחתימה שלי, שהיא ציטוט מסדרת טלוויזיה (אני חושבת שזה נשמע דיי גרוע, אבל הציטוט המלא לא נכנס וממש התלהבתי אז הכנסתי אותו למרות שזו גרסה מקוצרת שנשמעת הרבה פחות טוב). עד כמה שזה נשמע קלישאתי, אני כל כך לא אוהבת את הרעיון של להגיד למישהו שהוא לא מיוחד, שאפילו לכתוב את החלק הראשון של הציטוט בחתימה, למרות שהמסר של הציטוט דווקא כן מדבר על ייחוד. אני יודעת שבסוף הראו את הייחוד שלה, אבל התחושה שהתקבלה מהדוקטור כשהוא אמר את זה הפריעה לי, ואיך שהוא התנהג כלפיה.

Guid

New member
פרק מעולה, כרגיל לעונה הזו.

אתם מצחיקים, עד שמישהו בא והופך לנו את הדוקטור למשהו אחר לגמרי אתם מתלוננים?
זה חלק מהרעיון של העונה הזו! הדוקטור השתנה! זה מבוצע מעולה, וזה פשוט מסקרן לראות מה ייקרה הלאה!
רק עכשיו קלרה מעכלת את זה, כי היה צריך מקרה כמו זה כדי לגרום לה להבין באמת שהדוקטור שהיא הכירה השתנה לחלוטין.

הפרק עצמו היה די צפוי, עלילתית. מהרגע שאמרו שזו ביצה היה לי ברור שהיא תבקע ואז תטיל אחת חדשה. צפוי.
אבל זו לא הייתה הפואנטה של הפרק. אני חושב שמופאט ניסה להמחיש לנו (כמו בשאר הפרקים הקודמים, רק בצורה יותר מוחשית) את השינוי שהדוקטור עבר.
שינוי כזה לא קורה סתם כי אחד הכותבים התרשל, או כי יצא שהעריכה גרמה לדברים להיראות ככה או משהו. זה מכוון. זה מודע לעצמו. זו כוונת המשורר, ואני מחכה בקוצר רוח לסוף העונה הזו, כי אני חושב שמחכה לנו משהו גדול שהולך להשפיע חזק על הדוקטור ועל קלרה.

ושוב אומר את דעתי- קאפאלדי אדיר. פשוט פנטסטי.
מצחיק שדווקא אליו, שהייתי הכי סקפטי לגביו, הצלחתי להתחבר כבר על הפרק השני

(ודיסקליימר קטן- אני מבין למה זה מפריע לכם שהדוקטור השתנה. גם אני אהבתי את הדוקטור החביב והמבריק, אבל אני פשוט נהנה לראות שהכותבים מסוגלים לעשות כזה שינוי ואשכרה לגרום לו לעבוד בצורה מעולה)

BloodyRose

New member
אענה בשמי
(?)

(ואולי זה בכלל מקום לפתוח דיון נפרד על השינוי של הדוקטור וכו' וכו')

אין לי שום בעיה עם זה שהדוקטור השתנה. כמו שכתבתי, ציפיתי לדוקטור אפל ורציני יותר, ש"סוחב על כתפיו את עול שנותיו". עבר חלף הדוקטור של טננט עם ה"אלונזי" ושל סמית' עם הקופצניות והקלאמזיות (שני דוקטורים נהדרים, אבל באמת שיש מקום לפתח את הדמות ולקחת אותה למקומות אחרים).
סיכמו את זה מאוד יפה בפרק הראשון של קפאלדי (שמאוד אהבתי ובסיומו אמרתי שאני הולכת לאהוב את הדוקטור הזה) כשאמרו שסמית' "בחר" פנים צעירות כדי שיאהבו אותו, הוא רצה שיקבלו אותו, אפילו יפלרטטו איתו. אבל לאן זה הלך? לדוקטור חדש, מבוגר יותר, שיכול להיות "דמות אב" נהדרת (כמו הארטנל), אבל במקום זה מקנא בבחור שקלרה יוצאת איתו ("שדדנו בנק ביחד, נראה אותך מתעלה על זה", "לא הסברת לי מי זה דני" ומתמוגג מאושר כשהוא חושב שהיא יוצאת עם הכפיל של טננט).
רציתי דוקטור רציני. רציתי דוקטור אפל. רציתי שיקחו את הדמות לכיוון חדש. במקום זה קיבלתי דוקטור מתנשא שמזלזל בקלרה נון-סטופ ומקנא לה. במובנים האלה הוא יותר ילדותי מקודמו בתפקיד.

לי אישית מאוד מפריע שמלבד סוף הפרק הראשון, לא היה "בונדינג" נורמלי בינו לבין קלרה. במובן הזה, ההתחדשות לטננט והתגובה של רוז היו הרבה יותר "אמינים". גם כשהיא "קיבלה" את העובדה שהוא התחדש והוא עדיין הוא, היא עדיין הייתה קצת הססנית כלפיו. הוא היה צריך לרכוש את האמון שלה מחדש. הדוקטור החדש לא ניסה את זה בכלל עם קלרה.
כשדני שאל אותה בפרק הקודם למה היא מטיילת עם הדוקטור, באמת לא ידעתי מה צריכה להיות התשובה שלה. הדוקטור הוא כבר לא חברה טובה לטיולים. נכון שהוא אחלה טרמפ ואחלה נהג תורן, אבל אני לא חושבת שקלרה נהנית לטייל איתו. ואם בעבר אני, כצופה, הייתי רוצה להתחלף עם המלווה, היום זה לא קיים מבחינתי. וזו הבעיה הגדולה מבחינתי עם העונה הזו, ועם הדמות המחודשת של הדוקטור. באמת שאין לי בעיה שיהיה "חדש", אפל ורציני. אבל שיהיה מישהו שאני הייתי רוצה להיות לידו.
אני לא יודעת אם זה קפאלדי או הכותבים, אבל מהבחינה הזו נטו, זה לא עובד מבחינתי.

אני אמשיך לראות, כי אני כן רוצה לדעת לאן זה יתפתח, ואולי בסוף אני אוכל את הכובע, אבל אני כבר לא הייתי רוצה להיות בנעלי המלווה. וחבל. אפילו עם הארטנל הייתי רוצה לטייל, והוא התחיל סופר גראמפי ולא ידידותי למשתמש (ואיך נשבר לי הלב כשראיתי את הפרקים האחרונים שלו....)

BloodyRose

New member
וסורי על החפירה

שבוע בלתי נסבל + אלכוהול + חתול דורש צומי = מתכון להודעות מפוזרות וחפרניות

Guid

New member
סבבה שזה לא עובד מבחינתך,

אבל את מבינה שמה שנעשה כאן הוא מכוון?
זה בכוונה ככה. הדוקטור הוא כזה כי הכותבים רוצים שהוא יהיה כזה.
למה? לא יודע.
אני גם מקווה שהוא ייתעדן, ולדעתי זה יגיע בקרוב, אבל גם אם לא- זה הדוקטור הנוכחי!

בסדרה כזו, שהשחקן הראשי מתחלף בה כל כמה עונות, זה רק טבעי שהאופי של הדמות הראשית תשתנה בהתאם.
ברור שלא כולם יאהבו את זה, אין מה לעשות, מה גם שזה לא ריאלי מבחינת ההפקה להביא את אותו טייפ של הדוקטור בכל פעם שיש התחדשות. גם הם רוצים לגוון ולשנות את ה"טעם" של הסדרה.

מופאט יודע מה הוא עושה. את זה ידענו תמיד, והעונה הזו רק חיזקה את התחושה הזו אצלי.
אחרי הליהוק של קאפאלדי הרמתי גבות בתמיהה, אבל אחרי שאני רואה את התכונות של הדוקטור החדש- אני מבין למה קאפאלדי הוא שנבחר.
אולי הדוקטור הבא יהיה נחמד יותר, ואולי אפילו קאפאלדי יהיה כזה, אחרי שיסבירו לנו מה לעזאזאל עבר עליו שגרם לו לשינוי הזה.

לגבי הבונדינג עם קלרה- זה די צפוי למה הוא לא קיים. קלרה מופתעת מהדוקטור, ולאחרונה אפילו נשארת הממומה וכועסת מהדברים שהוא פתאום עושה. זה אמיתי וזה עובד טוב, ולדעתי זה עובד יותר טוב מהיחסים של טננט ורוז.
אבל שוב- דעה אישית, וטעם וריח וכו'. כל אחד והדוקטור שלו, אני מאמין

אום נטע

New member
לא יכולה להסכים יותר

(חוץ מזה שלא מופאט כתב את הפרק הזה).
&nbsp
סוף סוף יש דוקטור שלא נכתב כדי שימרחו עליו. הוא לא צפוי. הוא לא מתנחמד. הוא זקוק לקשר אבל אין לו מושג איך לתחזק אותו. אחרי סמית' הייתי מקבלת כל דבר בתור הדוקטור, אבל קפאלדי פשוט מתעלה על עצמו ועל הרבה מהדוקטורים הקודמים.

Guid

New member
מופאט לא כתב את הפרק,

אבל מופאט הוא השואוראנר של הסדרה, והוא זה שקובע את האופי של הדוקטור

למעלה