Robot of Sherwood

timetraveler900

New member
Robot of Sherwood

תקציר:

In a sun-dappled Sherwood Forest, the Doctor discovers an evil plan from beyond the stars and strikes up an unlikely alliance with Robin Hood. With all of Nottingham at stake, the Doctor must decide who is real and who is fake. Can impossible heroes actually exist?

שעת שידור: 21:30 (שעון ישראל)

יש לסמן
בהתאמה לתכן של ההודעה.

צפייה מהנה

צקמן

New member
מ-ת-ע-ב פ-ר-ק-י-ם מ-ה-ע-ב-ר

פשוט משעמם ותקוע ולא קשור.
גם הפרק הראשון של הסדרה החדשה שהיה מעפן ביותר(בובות ראווה חיות - ?????) היה מעניין מאשר הפרק הזה, כי הכיל אלמנטים של עתידנות.
אני מת על הסדרה הזאת והיא הסדרה האהובה עליי, אבל נמאס מפרקים משעממים מאנגליה של המילים YE OLDE.
&nbsp
כמה חרטא בפרק אחד. שונא את הפרקים בסגנון הזה.
&nbsp
לסדרה יש 2 סוגי פרקים - עתידניים וענתיקות.
עתידניים זה כמו הפרק הקודם וכמו הראשון של העונות החדשות ובמיוחד הספיישל 50 שהיה אפי.
ענתיקות זה הפרק הזה והפרק השני של הסדרה החדשה(מין גוויה שנכנס בה שד או שקר כלשהו).
&nbsp
בפרקי ענתיקות אני מתעסק בדברים אחרים. מרוב שיעמום שיחקתי בטלפון תוך כדי הפרק, מקשיב בחצי אוזן לחרטא שיש על המסך.

צקמן

New member

בחיאת דינק - אהובתו של רובין שנוחתת משום מקום בלי הסבר? נגיחה שמעלפת גבר ענקי?? וויכוחים מטומטמים שמפילים את המפתח למים ופתאום הם יוצאים מהחדר עם הבטונדה הזאת כאילו זה קלקר ושנייה אחר כך הם נפטרים ממנה??? חץ שמסיט חללית ממסלול????????
&nbsp
ח-ר-ט-א
ר
ט
א

צקמן

New member
סליחה. הייתי חייב לפרוק. התגובה הראשונה בלי ספויילרים.

פרק משעמםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
שוב.
סליחה.

Lhuna1

New member

לגבי מאריון אהובתו של רובין - אני הבנתי שהיא היתה בטארדיס - הדוקטור הביא אותה לשם ואז השאיר אותה כשהטיס את הטארדיס משם.
&nbsp
אבל כן, חוץ מזה מסכימה איתך שהיו המון חרטוטים לא הגיוניים בפרק.
גם התמרון של להפיל את היריב ע"י סיבוב הגב כשנשארת בלי חרב והוא עם - לא ממש היה עובד במציאות... למה שהוא יסובב אליך את הגב באותו רגע כשהוא יכול פשוט לתקוע בך את החרב?? חחח
&nbsp

לשחק בטלפון זו בעיה של כולנו, לא אשמת הדוקטור

והיו דברים טובים יותר שראיתי תוך משחק/התעדכנות באתרים... זו מגיפה נוראית....
לגבי השיעמום = מסכימה
לגבי שאר הכתוב (שכנראה נכתב מתוך עצבים לכן נסלח)- לסדרה יש יותר משני סוגי פרקים.
בתוך אחד הסוגים למשל שאמרת- ענתיקות יש המון סוגים.
בחלקם חשוב לא להתערב! בחלקם אם קרה משהו צריך להחזיר את העבר למסלולו הטיבעי חלקם מתקנים/בודקים עבר אישי וחלקם סתם ממוקמים במקום COOL לאווירה כמו לונדון ביימי הביניים או המערב הפרוע.
יש את דמויות העבר כמו רובין, יש את אירועי העבר כמו פומפיי, יש את העבר האישי של הדוקטור או המלווים (רוז ואבא, דונה וכו), ויש מקומות מהעבר
יש הרבה ערבוב עבר בעתיד (דינוזאורים בחלל?
)
פשוט הוא מטייל בזמן לכן הגיוני שפעם יהיה בעבר פעם בהווה ופעם בעתיד.
כמו כן בכל הזמנים העלילה ממוקמת לפעמים ביקום אחר/מקביל ולפעמים בכוכב אחר או בחלל ולפעמים בכדור הארץ
ואפילו לא התחלתי למנות את סוגי הפרקים

בקיצור עולם ומלאו and Beyond

BloodyRose

New member
אוקיי, אני פשוט אגיד את זה

אני לא יודעת אם זה קפאלדי או התסריטאים, אבל חסר לי משהו.
קפלדי פחות כריזמטי ממה שציפיתי, ואולי זה חלק מהבעיה, אבל חסר לי איזה קטע "דוקטורי" שלו.
אולי עדיין קשה לי עם זה שזה לא סמית' (שאהבתי מהשנייה הראשונה), אבל גם לטננט היה לי קשה להתחבר, ולו לפחות נתנו התחלה הולמת (לא הכי אוהבת את פרק הכריסמס הראשון שלו, אבל למרות שהוא נעדר מרוב הפרק, לפחות הוא דפק כניסה מרשימה). לא היה את זה לקפאלדי. לא היה רגע בו הוא עומד ואומר "אני הדוקטור", ואנחנו כצופים מאמינים לו.

גם בפרק הזה זה היה חסר. הוא היה יכול להיות יותר דומיננטי, אבל הוא היה די פרווה. בטח ובטח שלא התאים לסיפור "הגיבור" שרובין הוד מספר לו בסוף.
אולי הסצינה הזו תגיע, ואולי אני אשלים עם זה שיש דוקטור שאני לא אוהבת.

וקצת על הפרק - אהבתי את הרעיון שרובין הוד לא אמיתי, אלא פיקציה של הרובוטים (אם כי רורי הרומאי הדהד לי ברקע), קצת התאכזבתי מזה שהוא כן אמיתי. מי יודע, אולי בקצב הזה עוד ימצאו דרך להביא את שרלוק לדוקטור
(הו, הנה רעיון! מופאט - תפגיש בין הדוקטור לדויל, ונגלה ששרלוק מבוסס על הדוקטור. אנחנו הרי יודעים שהדמות שלו מבוססת על רופא שדויל הכיר, למה שזה לא יהיה הדוקטור?
)
נחזור לענייננו - לא פרק משהו, הדוקטור עוד לא "קנה" אותי. לפחות לא ראינו את מיסי (ובאמת שיכלתם לעשות את זה האיזכור ל"ארץ המובטחת" בולט פחות. איפה ימי באד וולף וסקסון?).

matteryou2

New member
אולי?

גם לי חסר משהו. חסרה לי תשובה לשאלה "למה הוא הדוקטור?"... הוא אף פעם לא מסביר את עצמו, לא באיזה משפט קולע שיחרוט מאותו הרגע את האישיות החדשה שלו, ולא דרך המעשים שלו.
&nbsp
וגם: למה הוא בכלל מטייל? הוא לא נראה נהנה מזה, הוא לא נראה כמחפש לעשות מעשים טובים, למען האמת עד עכשיו הוא נגרר...הוא ממש משעמם...אפור.
&nbsp
חסר... פשוט חסר. יש משפטים וטקסים קבועים שבכל שינוי דוקטור ישנם, גם אותם לא קיבלנו.

BloodyRose

New member
ואחרי צפייה שניה, סלחנית יותר

טוב, אין ספק ששאלת העונה היא כאמור האם הדוקטור הוא אדם טוב. פה הניסוח הוא טיפה שונה, האם הוא גיבור.
מאוד צרם לי המשפט שרובין הוד אומר לו בסוף, שאם הם יעמידו פני גיבורים, הם יגרמו לאחרים להיות גיבורים בשמם. לכאורה - דבר חיובי, אבל אי אפשר לשכוח את הביקורת שכבר הוטחה בפני הדוקטור - אתה נגד נשקים, אך אתה הופך את האנשים שסביבך לכלי נשק שפועל בשמך.
למרות הכל, כן מסקרן אותי לראות לאן זה יתקדם הלאה. ואני בטוחה שזה יתקדם ולא יזנח בנקודה הזו.

הארץ המובטחת - יותר ויותר מתחזקת אצלי התחושה שמדובר בגאליפריי. לא יודעת איך ולמה, אבל נראה לי שזה הכיוון הכללי.

אני מחכה גם לרגע שהדוקטור "יתעורר", ויבין למה הוא בחר את הפנים האלו דווקא. מאוד מקווה שזו לא הייתה סתם אנקדוטה של פרק ראשון, אלא באמת משהו מסתתר מאחורי זה. הרי אם ניזכר בפרק של פומפיי, הדוקטור רצה והתכוון להשאיר את המשפחה הזו למות עם כל השאר. דונה היא זו ששכנעה אותו להציל אותם, ואולי זו תזכורת לעצמו להיות רחמן יותר, להציל אחרים ולא לסתם לצאת להרפתקאות? אולי.
מקווה שזה לא ימשך עד סוף העונה, אלא יחזור קודם לכן (וכמה שיותר מוקדם...)

כאמור, בינתיים אני לא מרגישה שהוא "הדוקטור". הסדרה כבר לא מרגישה לי "דוקטורית", וחבל. עד העונה הזו הייתי *מאוד* סלחנית לסדרה. כ"כ שמחתי מכל פרק שעומד לצאת, ששמתי תמיד את הביקורת בצד. עכשיו לעומת זאת, זה מרגיש כמו סדרה אחרת לחלוטין, ואני מרשה לעצמי להתאכזב.
מאוד מקווה שמופאט יקח את עצמו בידיים וסוף סוף יתן לי דוקטור, כמו שהדוקטור צריך להיות. תן לו קאצ' פרייז שאני אוכל לדקלם, תן לו מאכל אהוב או שנוא, תן לו קצת אופי. נכון שזה לוקח זמן, אבל שלושה פרקים בלי זה זה כבר יותר מדי.

אה, ובנוגע לטריילר לפרק הבא - מצד אחד, טריילר סופר מבטיח! מצד שני - ככל שהטריילר יותר מבטיח, לרוב הפרק יותר מאכזב. אז אני לא בונה ציפיות.

BloodyRose

New member
אה, ועוד משהו!

עם כל הביקורת שהייתה על כך שהסוניק של מאט הוא כל יכול, קפאלדי כמעט ולא משתמש בו! (מלבד הפיצוץ מטרה המיותר לחלוטין בפרק הזה).
העלילה כבר לא מתחילה ומסתיימת ב"אני אשתמש בסוניק והכל יגמר". סוף סוף שינוי לטובה.

MonicaF

New member
ממשיכה לתת צ'אנס תוך התגברות הסקפטיות

ממשיכה לתת צ'אנס תוך התגברות הסקפטיות.

אני כל הזמן שקפלדי יראה את אופיו האמיתי - זה לא קורה.
אני מנחמת את עצמי שהשקיעו בתסריט מורכב ללא חורים, משהו שנוכל להבין רק בסוף העונה.
אבל אני לא נהנית מהצפיה.
נפגמה לי הציפיה שבהמתנה לעוד פרק של הדוקטור.
אני לא מבינה למה הירידה הזו ברמה ואני מקווה שאתבדה ויהיה בסופו של דבר, הסבר הגיוני.

יכול היה להיות יותר טוב- ספויילר

אני כן אוהבת פרקי דמויות עבר
נחמד היה להכיר את וינסנט (עד כה דמות העבר שהכי אהבתי), מאדם פומפידור, קליאופטרה ועוד
הבעיה היתה התסריט - רובין היה מקסים, כולם היו לבושים מקסים ואנגליה הייתה פוטוגנית
היתה חולשה מאוד גדולה
אמנם זו סדרה לכל המשפחה אך בכל זאת לא נבנה מתח או פחד בצורה שתמנע מהצופים ללכת לשירותים באמצע.
וגם אני מחכה לפתח חיבה לקפלדי אך טרם.
לסיכום - פרק חביב ודי.
פרק קודם לאהגבתי מרוב שהתבאסתי , לפחות הפעם היה לי מספיק נעים בכדי לרשום תגובה.

ketrina

New member
אז זה לא רק אני

חשבתי שמשהו בי התקלקל כי ממש השתעממתי בפרק האחרון של הדוקטור...אני רואה שפחות או יותר, הרוב השתעממו.
אהבתי את זה שהדוקטור מקבל "לפנים" שרובין הוד אמיתי, וגם לי להתהות על הדוקטור, אגדה או לא אגדה. אמת שהפכה לאגדה ועוד... מעבר לזה, רובין הוד עצמו זה מגניב לאללה, קצת once upon a time, אבל המסר חיובי והיה שיעור חשוב לדוקטור לדעתי. רובוט על שהופך עיירה לעבדים? נו, ראינו כבר. בכל כך הרבה דרכים שונות.
משהו חסר, אין ספק.
הדוקטור לדעתי מצויין. אני לא נוטה להתחבר לדמויות או להזדהות איתם, אלא פשוט לצפות בהן. הדוקטור לא מבין ניואנסים קטנים של העולם וקלרה מייצבת אותו. הוא מאוד מפוקס בלהיות טוב, עד שהוא ראש בקיר. המשחק עצמו משעשע, מוגזם (לטובה) -דוקטור שהוא מאוד רחוק מבן אנוש. אם טננט הזכיר מאוד בנאדם באופי והתנהגות וסמית הזכיר לי ילד- אני בהחלט רואה שהדוקטור הוא משהו אחר, טיים לורד.
חסרים לי השריטות של הדוקטור, הן לא מספיק ברורות עדיין.
&nbsp
מקווה שהפרק הבא יחזיר אותנו לימים הטובים של הדוקטור :)

MonicaF

New member
שמתם לב?

לשלושת הפרקים עד כה:
.
.
.
.
.
.

שמתם לב שבפרק השלישי הדוקטור לובש כפפה על ידו לפני שהוא נלחם ברובין הוד עם הכפית? אז אותה כפפה לובש גם השריף מנוטינגהאם, על יד אחת.
שמתם לב שחצי רובוט חצי איש מהפרק הראשון, דומה מאד לשריף מנוטינגהאם בפרק השלישי? לא במראה אלא בשכל, באמונה בעצמם. הם מאד בטוחים בעצמם אבל די טיפשים איכשהו וקלים למניפולציות, למרות שהם מסוכנים.
חשבתם על זה שההתחדשות הפעם איננה למעשה התחדשות שאנו מכירים, מכיוון שזהו מחזור חדש של התחדשויות, ואם לשפוט מההיסטוריה עד כה, זה איכשהו קרה למאסטר ואז הוא פשוט השתלט על גוף אחר. אם כך, אז על איזה גוף השתלט הדוקטור שלנו? האם יש קשר בין זה לבין רגשות האשמה שלו שהוא לא בסדר, שאולי הוא דאלק טוב, שקלרה היססה לקבל אותו, ש"מאט סמית" דאג לשיחת הטלפון הזו בפרק הראשון? אם הוא לא ממש הדוקטור, מזכיר לי קצת את פרקי ה-rebel flesh.

ketrina

New member

אז נראה לך שאנחנו נגלה עוד מעט מי הדוקטור האמיתי? כמו עם איימי שפרקים שלמים לא היתה איימי?
שיקרה איזה משהו שיחבר את הדוקטור שאנו מכירים לפיטר?
וואו! זה יכול להיות מעניין בטירוף. מחכה בקוצר רוח לפרק הבא

רגע, מה הכוונה ב"זהו מחזור חדש של התחדשויות, ואם לשפוט מההיסטוריה עד כה, זה איכשהו קרה למאסטר ואז הוא פשוט השתלט על גוף אחר"- יש לדוקטור מעכשיו עוד 12 התחדשויות נוספות? ועל מי המאסטר השתלט? תודה

MonicaF

New member
לגבי התחדשויות של המאסטר

הנה לינק:
http://en.wikipedia.org/wiki/Regeneration_(Doctor_Who)#The_Master.27s_regenerations

נדמה לי שראיתי את כל הפרקים בהם המאסטר משתלט על גוף של אדם אחר.
מה שאני הכי הרבה זוכרת זו ההשתלטות על אביה של אחת הקומפניונס של הדוקטור הרביעי, והבחור הצעיר בסרט עם פול מגאן.
אני לא יודעת אם מחזור חדש של התחדשויות מחייב השתלטות על גוף חי אחר, אבל יש מצב שתחילתו של מחזור חדש כזה, שונה מהתחדשות רגילה, ואנחנו עוד נראה איך. יש מצב שהדוקטור ידע שזה יקרה לכן הוא התקשר לקלרה כשהוא היה מאט, אל קלרה כשהיא עם קפלדי.

אבל זה לא קשור לכל הרמזים הקלילים האלה כמו הכפפה, הדמיון בין השריף מנוטינגהאם לרובוט-אדם מהפרק הראשון.
או שאולי כן קשור ועוד נראה

Lior Knight

New member
אני אחדד את הנושאר של המאסטר

הוא הוא השתלט על הגוף רק כדי להנצל כי בסדרה הקלאסית הוא היה בסוף המחזור שלו והטיים לורדס לא התכוונו לתת לו מחזור חדש אז הוא השתלט על גוף אחר כדי לשרוד. כנ"ל בסרט (השאיפה שלו הייתה להשתמש בגוף חדש כמה שזה יחזיק מעמד כדי לגנוב את מחזור ההתחדשות של הדוקטור).

למעשה רק בסדרה החדשה אנחנו מגלים שבזמן המלחמה הטיים לורד החזירו את המאסטר עם מחזור התחדשות חדש והוא ברח להם והפך את עצמו לפרופסור יאנה ומשם לסאקסון וכו' שזה בפועל יצא המחזור ההתחדשות החדש שלו.

אז בגדול לא אמור להיות משהו קיצוני בהתחדשות של הדוקטור. מה שכן דיברו על זה שהדוקטור אמור לחקור את נושא ההופעה שלו כלומר הפנים שהוא מקבל כל פעם. אז נראה לאן זה יגיע אם בכלל.

timetraveler900

New member
כל כך התאכזבתי...

אין לי הרבה מה לומר על הפרק הזה.. לא זרם, הרגיש לי חובבני בטירוף, קטוע, ואני מתחילה לחשוש לדוקטור.

תגובה מלאה בהמשך...

למעלה