מה עושים עם הדאגה?

Maldini Girl

New member
מה עושים עם הדאגה?

אולי אחד הדברים הטובים בזה שהייתי רווקה כמעט 3 שנים, ואיכשהו, התעלמתי מזה לחלוטין ושכחתי מזה, זה עניין הדאגה.

הבחור שלי, זה שאני איתו עכשיו, אמנם אנחנו "זוג" רק כחודש, אבל חברים סופר-טובים כבר למעלה משנתיים, אני חושבת. ושוכבים כבר כמעט שנה. אבל איכשהו, כל עוד לא היינו "זוג" הצלחתי לשים בצד הרבה מאד דאגות כי כמו שהוא לא היה חייב לי כלום ככה גם אני לא הייתי חייבת לו.
היום ידעתי שיהיה לו יום עמוס, הוא למד ואח"כ הלך לעבוד.
בדר"כ בבוקר הוא מתקשר/ מסמס בוקר טוב (הוא מסמס כי היום שלו מתחיל אחרי שלי, ואני לא רוצה להעיר אותו בבוקר) ואז אנחנו מדברים שוב לקראת הערב/ אחרי שהוא מסיים לעבוד.
אלא שהיום הוא לא שלח כלום בבוקר, בשלב כלשהו אני שלחתי בוקר טוב והוא לא ענה. ניסיתי לתפוס אותו בין העבודה ללימודים והוא לא ענה. בהמשך כששאלתי באסמס מה שלומו הוא לא ענה.

ואז התחיל הפחד.
מכירים את הפחד?
שפתאום אתם מתחילים להריץ בראש כאלה סרטים. "יום גשום, הוא נסע באוטובוס, אולי הייתה תאונה? אולי האוטובוס החליק? אולי הוא החליק?" והראש אומר "עזבי שטויות. אז הוא קצת עמוס היום ולא יכול לדבר"
והלב מתחיל לדמיין את ההכי גרוע.

אני יודעת שאני דואגת יותר מידי. אני יודעת. אני כזאת. מאז שאני זוכרת את עצמי. מאז שאני קטנה (תקופת האינתיפדה. כל פעם כשאמא יצאה בערב מהבית פחדתי שהיא לא תחזור)

איך מתמודדים עם הדאגות???

דאגה...

הדאגה שלנו מאוד מאופיינת ברצף של מחשבות, שמתחיל ממחשבה מאוד ריאלית ומציאותית אבל לאט לאט מאבד אחיזה ויותר נקשר לפחד ולרגש. הקצב שבו המחשבות שלנו יכולות להידרדר לכיוון האפל והמכוער ביותר הוא מהיר מאוד, בגלל שאנחנו גם נכנסים למצב הרגשי, אז גם מאוד קשה לשכנע את עצמנו שאנחנו סתם מגזימים והכל בעצם בסדר, כי אנחנו "מרגישים שמשהו לא בסדר". הלב פועם חזק, הנשימות קצרות, הגוף דרוך, אנחנו הכל - רק לא רגועים. ובמקום הזה, אני מזמינה אותך לעצור ולהרגע. לפני שאת אפילו מרימה את הטלפון לחבר ושואלת איפה הוא, מה קרה לו וכו'. פשוט תשבי עם עצמך בפינה נוחה ושקטה. תעצמי את העיניים, אם את מסוגלת ותקחי לך כמה דקות להרגע. בזמן הזה פשוט תתמקדי בנשימות שלך, שאיפה שממלאת את כל הבטן ונשיפה שמוציאה את כל האוויר החוצה ותוך כדי פשוט תנסי להרגיש כל חלק בגוף שלך ולהרפות אותו. אחרי שאת מרגישה שהגוף יותר רפוי והנשימה יותר עמוקה, את יכולה לחזור לאט לסיטואציה בחזרה.
זו הרגעה קצת מלאכותית של הגוף, אבל ברגע שהגוף שלנו חוזר לאיזון זה מאפשר לנו להיות יותר בשליטה גם על הרגשות והמחשבות שלנו, ולראות את הכל הרבה יותר בפרופורציה.

Any991

New member
תראי

לדעתי דאגות זה דבר חשוב, זה אומר שאת מרגישה מאוד מחוברת אליו שזה יפה.
נראה לי שעצם זה שאת מודעת למה שקורה כאן זה כבר חלק נכון בתהליך, איך להתמודד עם "over" דאגה?..
את יכולה לבדוק את עצמך-אם את יודעת שאת דואגת יותר מידי (ברמה כזו שעלולה להיות סטוקרית או מוגזמת ופוגעת), את יכולה להגיד להפוך את זה לבדיקה עצמית..האם את מסוגלת לעצור את עצמך בכל פעם שאת רוצה לשלוח הודעה למשל או להתקשר.
שוב, זה לא דבר בהכרח רע אבל נראה לי שהפתרון יכול להגיע בעיקר מעצמך.

Maldini Girl

New member
הבעיה היא ש

זה לא יוצא כמטריד או סטוקרי כלפיו. אני לא אעקוב אחריו בפייסבוק נגיד. ואם הוא לא ענה לאסמס אני לא אנסה דרך הוואטסאפ ואם הוא לא ענה בפלאפון אני לא אנסה להתקשר לבית. אבל זו הבעיה, שזה לא יוצא כמטרד כלפיו. אלא פשוט אני מתחילה להיכנס לסרטים שקרה לו משהו.

Any991

New member
אוקי

רציתי להגיע לרעיון של משי..פשוט יצא לי קצת עקום

Maldini Girl

New member
חח זה בסדר

מעריכה מאד את התגובות של שניכם, וכמובן מסכימה איתכם בשורה התחתונה.
רק שלפעמים בדאגה הרגש מכסה על ההיגיון.

netapet2

New member
בעיניי

אל תנסי לאבד את הדאגה.
יש בדאגה משהו מאד חמוד ומאד אוהב.
ניסיתי לנסח ככה שתנסי אולי להגיד לו שדאגת ואולי הוא יבין שבימים כאלה של גשם ואוטובוסים שסתם ישלח לך בזמנו הפנוי איזה סמיילי, רק שתראי סימן חיים.
אבל איך שלא יהיה זה היה נשמע לי כאילו זה יהפוך הליות מטרד בשבילו.

אבל בסופו של דבר, את יכולה כל פעם שאת דואגת לשמוע מוזיקה או לחשוב על דברים אחרים.
אני כשאמא שלי יוצאת מהבית ולא עונה, שזה בדר"כ לקניות, כי איכשהו תמיד הטלפון שלה על שקט בתיק והיא לא שומעת כלום.
אז אני יכולה להגיע למצב שאני מצלצלת אלייה אפילו 20 פעם...
אבל כשזה אמא זה אמא וכשזה חבר זה חבר, נכון שאם תהיו שנה שנתיים ביחד ואז הוא פתאום לא יענה לכמה שעות כשאת יודעת שהוא אמור להיות במקום מסויים, אז זה יכול יהיה להתבטא בכמה שיחות טלפון לחוצות, אבל עכשיו? צריך בעיניי לנשום עמוק ולהרגע... לשמוע מוזיקה, לקרוא הודעה חמודה שהוא שלח לך, משהו כזה :)

Maldini Girl

New member
אז הסברתי לו מאיפה זה בא

ואמרתי לו שאני מקווה שהוא יבין את זה בקטע נכון, זה לא מתוך סטוקריות או התעלקות. אני דואגת ככה גם כשאמא שלי לא עונה, ואבא שלי, ואחותי. וכל בן אדם שאני מספיק אוהבת כדי להביע כלפיו דאגה.
הוא הבין, לדעתי. והסביר לי שכשהוא בעבודה הטלפון לא עליו והוא לא יכול לענות רוב הזמן, וגם אני הבנתי וקיבלתי.

אגב, זה נשמע כאילו אנחנו ממש מעט זמן ביחד (כי לכאורה אנחנו רק חודש ביחד) אבל מדובר בבחור שאני בקשר של BFF איתו כבר קרוב לשנתיים (אם לא יותר) ובקשר יזיזות איתו כשנה, עם המון המון רגשות.

netapet2

New member
חח כן אני יודעת

אבל כמו שכתבתי בעצמי פעם שעברה, בנים לוקחים לפעמים דברים בצורה כל כך לא נכונה :O

גם אם אתם מכירים מלא זמן..

למעלה