The Getaway - דבר המעריצים!

The Getaway - דבר המעריצים!

היי חברים! האלבום החדש של רד הוט כבר כאן! נשמח לשמוע מה יש לכם להגיד!! מה דעתכם על האלבום בכללי וגם ספרו לנו לאיזה שירים התחברתם יותר ולאיזה פחות. יאללה שוט!

JoshKlinghoffer

New member
ביקור

THE GETAWAY

סוף סוף לאחר תקופה ארוכה הגיע אלינו האלבום החדש והמעולה של הרד הוט צ'ילי פפרס,ללא ספק החברה המציאו את עצמם מחדש, הביאו את הפ'אנק המעולה עם תוכן פרשי ומעניין שמוסיף המון עניין לאלבום.

1/THE GETAWAY
לטעמי, בין השירים המשעממים שהפפרס יכלו להכניס לאלבום,הן מבחינת הליריקה,והן מבחינת המוזיקה שהפפרס מבצעים בשיר,השיא של השיר שמחזיק אותי להקשיב לכולו הוא הOutro המרענן שמוציא אותנו מהמקצב הפופי.
ציון:5/10

2/DARK NECESSITIES
ללא ספק בין הסינגלים המוצלחים של הפפרס,עבודה מעולה של המפיק בריאן בורטון(AKA Danger Mouse).
השיר מתחיל באינטרו מפציץ כמו שהפפרס יודעים לתת,ובסיומו אין כמו לשמוע עוד עבודת סלאפינג מאלוהי הבס - פלי!
ג'וש מביא לשיר אנרגיה מעולה עם הגיטרה שחסרה לנו כלכך באלבום הקודם,וכמובן קולות הרקע לאורך השיר(שלא נדבר על הסולו גיטרה המפציף בסיום השיר).
ציון:9/10

3/WE TURN RED
צ'אד פאקינג סמית!
עוד שיר מעולה של הפפרס שלפי הליריקה ניתן להסיק שנכתב על הבחירות שנעשות באמריקה.
שיר מרקיד וכיפי בטירוף,שוב עבודה מעולה של כל חברי הלהקה.
הדבר היחידי שמפריע הוא הפזמון שיצא טיפה רך וקיצ'י לטעמי.
ציון: 7/10

4/THE LONGEST WAVE
אולי השיר שהכי היה קשה לי לעכל משום מה,גם לאחר יותר משבוע שלם של האזנה לאלבום.
השיר מתחיל בריפ גיטרה נעים שנקטע לרגע והיה יכול להמשיך ולהפוך את השיר להרבה יותר יצירתי ומעניין.
השיא של השיר הוא הפזמון הסוחף-"Maybe you're my last love,Maybe you're my first,Just another way to play inside the universe,Now I ".know why we came
אנתוני מכניס אותנו לסיפור האהבה הארוך שקיים עם חברתו לאותה תקופה שהתקיימה לפני שנים בטור האלבום הקודם - "Im with you".
ציון:6/10

5/GOODBYE ANGELS
לטעמי השיר הכי טוב באלבום שמרגיש בהתחלתו כמו אנרגיה שנאגרת ומתפוצצת בפזמון סוחף.
"Say goodbye my love
I can see it in your soul
Say goodbye my love
Thought that I could make you whole".
עוד שיר אהבה הפעם קיצבי ומרקיד שרק נותן טעם לעוד עם Outro מפציץ שלא מסתיים לרגע.

6/SICK LOVE
בין השירים הטובים באלבום בהשתתפותו של לא אחר מאשר סיר אלטון ג'ון על הפסנתר.
בלדה כיפית שנשמעת כאילו יצאה מתוך עוד אלבום של אלטון.
ציון:8/10

7/GO ROBOT
חייב לציין שפלי מבצע בשיר עבודה מעולה על הבס,אבל חוץ מזה לא מרגיש שום דבר מעניין בשיר.
הפפרס התנסו בסטייל טיפה שונה ממה שאנחנו מכירים,טיפה לכיוון היותר פופי של המפה.
הדבר היחידי שאני יכול לחזק את הפפרס על השיר הזה הוא כמו רוב השירים באלבום והוא הפזמון הקליט.
ציון:6/10

8/FEASTING ON THE FLOWERS
שיר מעניין וטיפה שונה ממה שאנחנו מכירים,הנכתב על גיטריסט העבר של הלהקה הלל סלובק ז"ל.
השיר נשבר בחצייו השני,דבר המוסיף לשיר לטעמי ברבות ומכניס הרבה פרש לשיר.
ציון:7/10

9/DETROIT
עוד ריפ גיטרה מעולה מבית קלינגהופר,איפה לעזעזאל היית ג'וש?!
נשמע כאילו חזרנו אחורה בזמן לימי One Hot Minute/BSSM, אנתוני מבצע קולות בסטייל מגהפון מטריף.
ציון:7/10

10/THIS TICONDEROGA
ללא ספק אולי בין השיאים באלבום,שיר מרקיד וכיפי שנקווה שיתנגן הרבה בהופעות לטור הקרוב.
מרגיש כאילו חזרנו לשנות ה-90 וללא ספק אחד השירים המלהיבים באלבום.
אחד השיאים הוא הפזמון הכיפי שאליו נוסף הפסנתר שמרענן את מקצב הפזמון.

11/ENCORE
אחד הג'אמים האהובים מהטור הקודם חזרו אלינו עם ליריקה מעולה של אנתוני,ללא ספק אחד השירים האהובים על המעריצים וכמובן עליי.
שיר של לעצום את העיינים ולהירגע.

12/THE HUNTER
מדהים!מדהים!מדהים!
אנתוני מפתיע אותנו בשיר בלדה מרגש על אביו בלאקי.
כל פעם שאני שומע את השיר אני מרגיש כאילו אני מתחבר לנשמה של אנתוני ומרגיש את הכאב שהוא מנסה להעביר בשיר.
מקצב שונה ממה שאנחנו רגילים לקבל מהפפרס,אבל למי אכפת? הרי זה מה שהפפרס יודעים לעשות הכי טוב, להפתיע ולחדש,אבל להישמע כמוהם בכל המובן.
10/10

13/DREAMS OF A SAMURAI
אחד השירים המוזרים באלבום לטעמי, מקצב מוזר לחלוטין,שום חיבור מיוחד לשיר.
נשמע כאילו חברי הלהקה היו על סמים וחיברו שיר לא רגיל.
5/10.

סיכום
ללא ספק אחד האלבום המרעננים והכיפים של הרד הוט,מרגישים וייב חדש באוויר,סוף כל סוף ג'וש הוא אחד מהלהקה,החיבור מרגיש נכון וטוב והשמחה מרובה.
חייב לציין לטובה את העבודה של Danger Mouse מפיק האלבום שלקח את הפפרס לכיוון מעניין וחדשני שהוסיף המון לאלבום ומרגישים את זה מכל כיוון.
שיא האלבום: THE HUNTER/GOODBYE ANGELS
אכזבה: DREAMS OF A SAMURAI
ציון כללי: 7.5/10

הביקורת שלי!

The getaway
אז ככה: לאחר האזנה של שבוע שלם אני יכולה להגיד את זה בפה מלא: רד הוט חזרו ובענק! אלבום מעולה עם סאונד חדש ומרענן. אני שמחה שהם בחרו להביא מפיק חדש שהביא איתו את השינויי הזה.

The getaway-
שיר Fאנקי מגניב אבל לא ממש מושך אותך מהשמיעה הראשונה. בעיניי שיר נחמד עם סאונד של פופ אייטיזי כזה. מזכיר לי את השיר get lucky של פארל וויליאמס עם דאפט פאנק.
ציון: 6/10

Dark necessities- ללא ספק אחד השירים הכי טובים באלבום. שיר עם גרוב מעולה (במיוחד הבס של פלי) לא סתם הוא נבחר להיות הסינגל הראשון מהאלבום. גם הסולו גיטרה של ג'וש לא רע בכלל והשירה של אנתוני משתלבת יפה בשיר.
ציון: 8/10

We trun red- בכללי שיר סבבה עם אלמנטים של רוק (התופים בשיר נשמעים כאילו ג'וש מנגן אותם ולא צ'אד) הפזמון המלודי די נחמד אבל לא מוסיף לשיר. שיר מאוד פוליטי מבחינה ליריקית.
ציון: 6/10

The longest wave- אחד השירים הכי יפים באלבום!! אנתוני כל כך מדהים בשיר הזה! בלדה מקסימה שאנתוני כתב על הפרידה מחברתו לאחר שנתיים של קשר. הכל פשוט מתחבר כל כך טוב בשיר הזה. לגמרי חייב להיות סינגל.
ציון: 10/10

Goodbye angels- עוד שיר מהמם!! שוב אנתוני כותב על הפרידה מחברתו. הסאונד הכללי של השיר ממש טוב והפזמון הרועש ממש מוסיף לשיר. הסולו בס של פלי בשיר פשוט ענק!
ציון: 9/10

Sick love- שיר שלגמרי נשמע כאילו אלטון ג'ון כתב אותו ולא רד הוט לא שזה משהו רע . לא פלא שהאיש עצמו מתארח בשיר. שיר Fאנקי בסגנון פופ של שנות השמונים עם המון טאצ' אלטון ג'וני.
ציון: 8/10.

Go robot- עוד שיר פופי בסגנון שנות השמונים עם גרוב Fאנקי מאוד. הסינתים שולטים בשיר הזה מה שמגביר את התחושה כאילו השיר הזה נכתב בתקופה ההיא. שיר קצבי ומגניב בסך הכל. ציון: 7/10

Feasting on the flowers-
עוד שיר מעולה שנכתב על הלל סלובק ז"ל. שיר שמביא סאונד רענן ללהקה. יש שם קטע בשיר שדי מזכיר את even you brutus אבל בצורה שונה. מצפה לשמוע אותו בלייב והרבה! ציון: 9/10

Detroit- שיר קצבי ורועש כמו שרד הוט יודעים לעשות וסופסוף גם לא נכתב על קליפורניה! מחווה לא רעה בכלל לדטרויט (צ'אד אמר שהוא נורא התלהב מזה שכתבו שיר על עיר הולדתו) וג'וש סופסוף מפגיז בגיטרה! . ציון: 8/10

This ticonderoga- עוד שיר שמתחיל רועש עם קצב מטורף. שיר מעולה מבחינה כללית. עוד אחד מהשירים שרד הוט צריכים לנגן בלייב. מקצת בירורים שעשיתי באינטרנט Ticonderoga זה שם של עיירה קטנה במדינת ניו יורק בארה"ב. ציון: 8/10

Encore- שיר מושלם!! הכל כל כך מדהים בשיר הזה!! עוד שיר שאנתוני כתב על הפרידה מחברתו. מה שמצחיק שהג'אם המקורי שלו התחיל ממשהו שרד הוט היו מנגנים בהופעות בסיבוב הקודם. ציון: 10/10

The hunter- עוד שיר מדהים!! אנתוני כתב את השיר על אבא שלו בלאקי שהולך ומזדקן (מדהים לראות כמה אהבה יש לו אליו אפילו אחרי כל מה שהם עברו ביחד). הפסנתר בשיר נותן לו אווירה מכושפת כזאת. ציון: 10/10

Dreams of a samurai- שיר נחמד אבל יש המון קטעים שלא מתחברים בו כל כך. הפזמון הרועש מעולה אבל לא מתחבר עם שאר השיר. ציון:6/10

הערות כלליות: בסך הכל אלבום מעולה. בהחלט מרגישים שינויי לטובה בסאונד של הלהקה. דיינג'ר מאוס עשה עבודה לא רעה בכלל בהתחשב שזאת הפעם הראשונה שהם עובדים ביחד. ג'וש מבחינתי השתפר המון מאז האלבום הקודם. ובהחלט אפשר להגיד שהוא הרבה יותר טוב מI'm with you. ציון כללי: 8/10.

I am Cornholio

New member
ביקורת ביקורת

The Getaway
קצב חזק.
ג׳ושי נעלם לי בשיר הזה מבחינת הגיטרה. אך הווקאלס חזקים.
שיר חזק, קליט (בשמיעה שלישית ומעלה אמנם) יפה, עדין וגרובי.

8/10

Dark Nessecities
Bammmm!
איזו פתיחה!
פשוט עונג רצוף... לעצום את העיניים ולהתענג..
בום!
סלאפפפ! פלי! באס! אההההההה
איזה גרוב
.
ג׳ושי עדיין מככב עם הגיטרה אבל ברקע.
בשמיעה ראשונה לא הבנתי מה קשור המעבר עם הפסנתר. הרגיש לי סופר מבולגן. אבל אחרי ששומעים את השיר פעמיים-שלוש, מבינים את ההגיון. מרגיש מתאים להפליא ברמה של גאונות.
אבל הנה ג׳ושי מצטרף אלינו עם סולו גיטרה יפייפה, חזק, בועט. נעים לי מאוד!
שיר יפייפה. קליט. סינגל ראשון מושלם.

9/10

We Turn Red
אוקיי הנה ג׳וש
סבבה:)
וצ׳אד פאקינג סמית! פאק איזה כיף!
פ׳אנק! כמה התגעגעתי❤
גיטרה מפציצה שלא שמעתי הרבה זמן, מקצב פ׳אנקי חזק, מעברים ומיני פזמונים נעימים ואיטיים בניגוד לשאר השיר.

סה"כ שיר חזק. אחרי מספר שמיעות הוא גם הופך קליט וממכר.
8/10

The Longest Wave
מעולם לא התחברתי לבלדות כל כך (סטייל פורצליין). אבל אנסה.
בתים יפייפים, מלודיה זורמת. פזמון עוצמתי.
בגדול שיר יפה מאוד, לעצום עיניים ולזרום. אבל שוב, אני לא מתחברת לבלדות במיוחד.
קשה לייצר Under the Bridge נוסף... אבל בשביל בלדה, The Longest Wave הוא שיר יפייפה.
7/10

Goodbye Angels
פתיחה מצויינת, בניה טובה לשיר בשילוב 4 הכלים בצורה מושלמת.
מעבר גדול!
בום!
השיר הזה נפתח בפזמון ושומר על עוצמה טובה גם בהמשך.
אוהבת את הגיטרה של ג׳ושי בשיר הזה מאוד. לא עוד גיטרת ליווי!
פאקינג סלאפפפפפ יההההה
איזו אאוטרו טוב! משהו מהעולם של OHM, אפל ופ׳אנקי בו זמנית!
8/10

Sick Love
מי החזיר אותי בזמן ל2002?
השיר הזה ישר החזיר אותי לDosed וחבריו מBTW.
שיר נפלא!
כל כך כיף לשמוע פופ איכותי בימים אלו.
אך עם זאת, פופ. צריך לאהוב פופ בשביל השיר הזה. למזלי, אני מתה על פופ איכותי:)
בשביל שיר פופ הוא נפלא, גיטרה כיפית, הבאס מפנקת והתופים מלווים בלי להשתלט על השיר. כפי שאמרתי, פופ.

רק...
אלטון ג׳ון אמור להיות פה איפשהו לא?
אם לא היו אומרים לי, לא הייתי מנחשת. סורי.

סה"כ שיר מהמם!
אחד משירי הפופ היפים ששמעתי השנה. ממכר!

8/10

Go Robot
שמישהו יארגן לי פאת אפרו ומכנס מתרחב!
איזה פ׳אנק כיפי!
שיר יפייפה.
פלי מלווה לי את כל השיר בקצב שקשה לא לרקוד.
שוב ג׳ושי נעלם לי פרט לנגיעות קטנות אבל סורי ג׳ושי, אתה לא ממש חסר לי בשיר הזה.
השיר הזה הוא משהו מעולם הפ׳אנק והדיסקו של ה70. בא לי לתלות כדור מראות בבית ולעוף!
רק חסר שהשיר הזה היה ממריא עוד טיפה. שומר על אחלה רמה אבל חסר לי איזה קליימאקס מטורף.
סה"כ שיר פצצה. בא לי לרקוד.
8/10

Feasting on the Flowers
מישהו אמר סטדיום ארקדיום?
שיר טוב סה"כ.
קצב השירה יפה. גיטרה טובה, הקלידים מוסיפים.
פזמון נעים וזורם.
לא השיר הכי טוב באלבום אבל לא רע בכלל. תוספת יפה.
7/10

Detroit
אאאווווקקקיייייי
מישהו פה נסע לתקופת הגראנג׳ של שנות ה90?
יש לי פה כל כך הרבה רפרנסים לרוק של הניינטיז שאני בהתקף נוסטלגיה.
אחד השירים הטובים ביותר באלבום לדעתי.
תופים
גיטרה
באס
הקול של אנתוני
הכל פשוט טוב, מדויק, מתחבר מושלם.
10/10

This Ticonderoga
אח! קיבלתי בעיטה לפנים!!!
פאקינג טירוף!
גיטרה רוצחת, קצב מרביץ!

אבל..
רגע, מה?

השיר הזה לוקה בתסמונת דו קוטביות רצינית.
מה זה המעבר הזה?!

זה לא מסתדר אבל מסתדר. משהו מהגאוניות של Dark Necessities. רק מוזר יותר.

מזל שאנחנו אוהבים את הפפרס ואנחנו רגילים לשטויות שלהם:)
שיר גדול.
שיר שמוכיח שהם לא סתם שרים ומנגנים. הם מוזיקאים.

9/10

Encore
מושלם.
אין מה להגיד.
לעצום עיניים ולהתענג.
בא לי לשמוע את השיר הזה בלופים לנצח.
ביחד עם Detroit, השירים הכי טובים באלבום.
היו צריכים לסיים איתו את האלבום. כל מה שבא אחרי השיר הזה לא ישמע כל כך טוב לעולם.
מושלם.
12/10 (כי אני רמאית
)

The Hunter
שיר יפיפה.
הפסנתר ממכר.
כמו שאמרתי אני לא אוהבת בלדות כמו שאני אוהבת שירים מקפיצים ומרביצים. אבל משהו בשיר הזה שואב וסוחף.
מהמשפחה של Playground Love של Air רק בלי הסקסופון.
נפלא.
8/10

Dreams of a Samurai
רגע, מתי שמתי פינק פלויד?
בניגוד לרוב הביקורות (כנראה) אני אוהבת את השיר הזה.
פתיחה מקסימה.
הבס מכניסה אותי לDeep Kick.... הסינקופות מטריפות אותי.
שוב פעם הפפרס מוכיחים שהם לא סתם להקה שמנגנת מוזיקה.
האוף ביטס של צ׳אד שמתווים את הדרך לשיר לאורך כל הדרך פשוט שבו אותי. כאילו אמרו לצ׳אד do your thing ואנחנו נתכוונן. נפלא בעיניי.
שוב יש פה משהן מתקופת הגראנג׳ של הניינטיז.

שיר מצוין!!!

9/10

לסיכום:
אלבום נפלא. אני לא אעשה השוואה לאלבומים אחרים לפני ג׳וש. אבל האלבום הזה עוקף את IWY בסיבוב ומאכיל אותו אבק בדרך.
לעומת IWY (שאני אוהבת אותו מאוד אגב) באלבום הזה מרגישים שהם להקה שעבדה על המוסיקה שלה, כתבה ביחד, התנסתה. וכן אני מדברת עליך ג׳וש פאקינג קלינגהופר. הלהקה עובדת ומנסה דברים חדשים כמעט כמו להקה חדשה. כמו שהרגשנו את השוני וההתנסויות שהם עשו כשדייב הצטרף.
כשלהקה מחליפה גיטריסט הדינמיקה צריכה להיות שונה.
IWY מצוין, באמת, אבל עכשיו ששומעים איך הפפרס נשמעים עם ג׳וש כגיטריסט, אני מבינה מה היה חסר בו.

ציון כללי 8/10 - כי יש שירים שהייתי רוצה שימריאו יותר. אבל קיבלו נקודה על מתיחת הגבולות:)
(לרפרנס BSSM הוא 10/10)

למעלה