שרשור לכל מה שלא קשור

דור לוי

New member
מלגות מחקר מטעם הרשות השנייה ל2005

מלגות מחקר מטעם הרשות השנייה ל - 2005 הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו פרסמה היום (יום ד' 23.03.2005) הזמנה לבקשת מלגות ותמיכה למחקרים בתחום התקשורת אשר ייתרמו למדיניות הרשות ועבודתה. זוהי השנה השנייה ברציפות שהרשות מעניקה מלגות מחקר לתואר שני (מאסטר) או לעבודות דוקטורט ולחוקרים צעירים. בכוונת הרשות לתמוך במחקרים שנוגעים לתחומי הבקרה והפיקוח עליהם היא מופקדת. תינתן עדיפות למחקרים שירחיבו את בסיס המידע המחקרי לצורך קבלת החלטות מדיניות ברשות. תקציב כלל המלגות שיחולקו הוא כ - 120,000 ₪. תכנית המלגות היא לזכרו של שר החינוך והתרבות זבולון המר ז"ל. בשנת 2004 העניקה הרשות 10 מלגות מחקר בסכום של 120 אלף ₪, בין היתר, בנושאים הבאים: הערכת איכות בתכנים טלווזיוניים; הדמיה תפקודית של המוח במהלך צפייה בתכניות טלוויזיה ובמסרים פרסומיים; לגיטימציה ודה- לגיטימציה פוליטית של הרגולציה על שידורי הערוצים המסחריים ; אומבודסמן בכלי תקשורת ציבוריים: מנגנון אפקטיבי לנשיאה באחריות או מס שפתיים ;התפקיד הממלכתי בעידן המסחרי: מקומם של הטלוויזיה המסחרית והרדיו האזורי כמעצבי זיכרון קולקטיבי דרך בחינת אופי השידור בימי הזיכרון הממלכתיים; זהות פוליטית וייצוג עצמי בקולנוע הדוקומנטארי הישראלי- הבניית הזהות המזרחית בסרטים דוקומנטים; השפעות החשיפה לאלימות פוליטית בסיקורי החדשות בטלוויזיה והתערבות מניעתית מווסתת; בין הגלובאלי ללוקאלי : הפקות בינלאומיות של סרטים תיעודיים בישראל ; הרדיו הפיראטי בישראל בשנות ה – 2000. נחמה לאור, סמנכ"ל אסטרטגיה ומחקר, אשר מובילה את כל נושא המלגות והמחקרים האסטרטגיים ברשות: "אחד הנושאים שהצבנו כיעד ברשות הוא עידוד המחקר המדעי בסוגיות הנוגעות לשידורי המסחרי-ציבורי. הענקת המלגות ומיקוד הנושאים יאפשרו הכוונה של המחקר לתחומים הללו. הרשות תסייע לחוקרים הנבחרים בנגישות לחומרי השידור ולכל מידע אחר שהרשות יכולה להעמיד לרשותם." מוטי שקלאר, מנכ"ל הרשות : "הרשות השנייה היא גוף ציבורי אשר נסמך בעבודתו היומיומית גם על רחשי הציבור וגם על מחקרים הנערכים בשיתוף האקדמיה. אנו מייחסים חשיבות רבה לקיום המחקרים האלה, אשר מסייעים לנו לקבוע את מדיניות הרשות בכל היבטי הרגולציה והשידור המסחרי ציבורי". תקנון המלגות ופרטים נוספים באתר הרשות- http://www.rashut2.org.il

pertal

New member
לא ידעתי איפה לשאול, בקשר למאזן-תיכ

למאזן ודוח רווח והפסד, ברמת תיכון. האם תוכלו לעזור לי?מאזן אני מבין קצת יותר טוב אבל עדיין אני מתבלבל כשאני צריך להוריד (עם מינוס) אבל את דוח הרווח והפסד לא הבנתי. נגיד כותבים לי מידע שאני צריך להכניס אותו למאזן (הנפיקו מניות בסך 10 אלף, קנו מחסן ושילמו בצק, וכו) ד"א שאומרים לי שקנו מחסן לדוגמא ב5000 אז אני מוסיף בהתחלה +5000 למנכסים (מבנים) ואם לדוגמא אומרים לי שהם שילמו 3000 בצק והשאר ישלמו בהמשך (לא זוכר איך קוראים לזה) אז ישר אני גם מוריד -3000 מהנכסים (בנקים) ומוסיף +2000 למקור הנכסים לזכאים?? אשמח אם תוכלו לעזור לי ולהסביר לי מתי אני כותב + ומתי - (בשני הצדדים)האם אתם זוכרים על מה אני מדבר? עוד שאלה שיש לי היא מה אני עושה כשאומרים לי שיש רווחים שלא חולקו?? איפה אני שם את זה?? בנכסים או במקור הנכסים?? ועכשיו השאלה היותר עיקרית שלי-איך עושים דוח רווח והפסד?? לדוגמא שנותנים לי כל מיני נתונים כמו שכתבתי למעלה על המניות המחסן וכו...... (כמובן שנותנים הרבה הרבה יותר. האם הם קשורים ישירות לדוח רווח והפסד?? הבנתי שאני כותב את ההוצאות וההכנסות אבל מהם ההוצאות ומהם ההכנסות?? האם מישהו יכול להפנות אותי אל קישורים שמדברים על זה ומסבירים את הנושאים ברמה הזאת, ואם אפשר גם לעזור לי? אודה לכם מאוד מאוד

מה עלינו לעשות כדי לחיות בכבוד חתמו

תודה למר דור לוי על אישור פרסום העצומה. חיתמו על המנשר והעבירו לכל מי שאתם יכולים: מה עלינו לעשות כדי לחיות בכבוד. דרישותינו, בסיסיות! אינן ניתנות למיקוח! במצב הנוכחי, חובה דחופה לשנות בנושאים האמורים. כל עוד אין שינוי הנדרשים למעלה - אין לראות בחוק לשוויון לאנשים עם מוגבלויות שהתקבל בכנסת - כשריר וקיים. ללא האמור לעיל, יש לראות בממסד כעושה צחוק מהחוק. על החתום: גולשי פורום זכויות ומוגבלות(נכים) בתפוז 286 http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=286 אנא חתימתכם דרך הקישור הכחול למעלה (לא כאן ) למען שינוי רדיקאלי בזכויותינו. תודה.

pertal

New member
הקפצה-בבקשה בבקשה תעזרו לי

בבקשה תעזרו לי או תפנו אותי אל חומר.... פשוט המבחן מחר. אודה לכם מאוד.

דור לוי

New member
הפניה לתשובות:

1. סבלנות דבר חשוב בחיים... 2. נראה לי מתאים יותר לשאול בפורום רואי חשבון או בזה של עזרה בשיעורי בית. 3. אומנם זה לא נושא הפורום, אבל אם למישהו יש רצון לענות - מוזמן.

אתה שואל הרבה שאלות

רוצה שנכין לך את כל השיעורי בית? לגופו של ענין: א- קנית מחסן ב 5000 שילמת 3000 במזומן ואת היתרה אתה חייב אתה מוסיף לנכסים 5 ולהתחייבויות 2 מהקופה/ בנק אתה מוריד 3 ב- רווחים שלא חולקו זה חלק מההון הרווח השנתי מגדיל את הרווחים שלא חולקו ממול המאזן של שנה שעברה

למעלה