מה ההבדל בין סמינריון איכותי לסמינריון

אני לא מבין מה את שואלת,

בגלל שלא מצורפת להודעה שום אילוסטרציה, שתבהיר על מה מדובר.

newKiticat

New member
ההבדל בין סמינר איכותני לבין כמותי

הוא סוג המחקר. כמותי הוא מחקר מספרי. שאלונים- סקרים. משהו בכמות גדולה. איכותני- הוא המרחק שנערך על הטקסט עצמו. כמו במקרה של רוב הסמינרים שאני נתקלתי אצל סטודנטים בתואר הקודם שלי... רוב האנשים לא היו מבצעים עשרות ומאות שאלונים... אלא בחרו נושא והריצו את המחקר על מדגם "מייצג" וחקרו את הטקסט עצמו. ככה בגדול.

Columbina

New member
זאת בעצם שאלה של שיטה

מחקר כמותי הוא מחקר שמתבסס על מדידה כמותית - כלומר, הוא הופכת את המשתנים לערכים מספריים בעלי משמעות - אינטלגנציה מתורגמת לציון במבחן של משכל - איזשהו ערך מספרי שאפשר לעשות עליו ניתוחים סטטיסטיים שונים וכד'. במחקר איכותי המתודולוגיה היא שונה, בדרך כלל הניתוח שעושים הוא לא מספרי - משתמשים בשיטות כמו ראיונות עומק, התרשמויות וכד' כאשר התוצאה היא לא בהכרח איזשהו מספר אלא יכולה להיות גם דיווח, ניתוח מילולי ודברים בסגנון.

שירלי fc

New member
דרך אגב, האם סמינריון כמותי "דרוש"

יותר זמן השקעה מאשר סמינריון איכותי

Columbina

New member
אין לי מושג לגבי איכותי,

לא התנסתי ולא ממש למדתי על השיטות האלה. עשיתי רק כמותיים.

דרך אגב האם סמינריון כמותי "דרוש"

היי שירלי, תראי איזה חבל זה ככה לחפש מענה ולא למצוא, במיוחד כשמדובר על נושא כל כך רציני כמו סמינריון. לכן אני רוצה מכל הלב לחלוק אתך שכשאני הייתי במצב דומה- למה שפתר את כל התסבוכת הזו היה- שפניתי אל חברה ממש אחלה, שהשם שלהם אז היה: write to me- והם פשוט לגמרי היו בדיוק מה שהייתי צריכה כדי להצליח להגיש את הסמינריון שלי, אז תשמרי לך, לכל מקרה את השם שלהם.

למה? בזמנו זה היה עניין די חדש.

"הגר גרוס" חזרה לכתוב בסביבות ינואר, באותו החודש של ההודעה ההיא.

למעלה