חניכיים שחורים במקום בו אמורה לצמוח שן

חניכיים שחורים במקום בו אמורה לצמוח שן

שלום לכולן
התייעצות: לאור (7) נדרו כמה שיניים - וצמחו כמו שצריך. השן הקדמית השמאלית עדיין לא הגיחה. כבר כמה שבועות החניכיים שלה תפוחים ומעט סגולים שם. עכשיו הם ממש תפוחים וסגולים - שחורים. לא זכורה לי תופעה מקבילה באף אחת מהשיניים האחרות - כולל הקדמית המקבילה. נשמע מוכר - או לקחת לבדיקה אצל רופא שיניים? תודה, שבת שלום ומזל טוב לכולנו

1baba1

New member
ככה בדיוק היה לבת שלי

במשך כמה שבועות המקום היה סגול שחור. הלכתי לרופא בדק ואמר שזה נורמלי לחלוטין

ayanusha

New member
לא יודעת אבל...

עד מתי בכלל נופלים השיניים החלביות? הילדה כבר בת 7 וחצי ובינתיים הפילה רק 2 שיניים למעלה אני חוששת שרופא שיניים בסוף יבצע לה עקירה

למה עקירה?

זה נורמלי לגילה ועוקרים רק אם השיניים הקבועות כבר מנסות לצאת ושיני החלב מפריעות להן. לבן שלי נפלה שן ראשונה בגיל 7, שן שנייה 3 חודשים אחריה, ואח"כ הייתה הפסקה עד גיל 8. (ומאז נפלו לדעתי עוד 3).

ayanusha

New member
פשוט מעניין לדעת אם

יש גיל מסויים שבו כבר כל השיניים התחלפו

לא חייבים לעקור

לגדול שלי עקרו 4 שיני חלב בערך בגיל הזה, כי כבר ראו בקיעה של השיניים הקבועות, ושיני החלב עוד לא התחילו להתנדנד. רופא השיניים אמר שעד גיל 10 זה נורמלי אם שיני חלב לא מתחילות לפול (לא שאלנו מתי הן מפסיקות להתחלף. רק מתי מתחילות). לי, כילדה, הוציאו 8 שיני חלב בין גיל 8 ל-9 בגלל אותה סיבה.

ayanusha

New member
וואו

בעיקרון היא התלוננה שכאבה לה איזה שן ועבר לה, אני מניחה שהשן הזאת תיכף תתנדנד

אצלנו הוא במעקב כל 6 חודשים

בגלל ההיסטוריה שלי, הוא במעקב, כולל צילומים, כל חצי שנה, כדי לראות האם השיניים הקבועות כבר בוקעות. בסיבוב האחרון הרופא אמר שאם לא מתחילות להתנדנד לו שתי שיניים בחודש הקרוב (והראה לנו איזה) אז שנחזור דחוף להוציא גם אותן. יום אחרי זה אחת התתחילה להתנדד, והשניה אחרי שבועיים.

פרמלה

New member
בכיתה ג' של צעירית יש ילדים

שהחותכות העליונות שלהם טרם נשרו

למעלה