פורום כאב, כאב כרוני, כאב עצבי

פורום כאב, כאב כרוני, כאב עצבי

בהסכמת הנהלת הפורום אני מבקשת להביא לידיעתכם את הפורום החדש והחשוב. לכל אחד כואבים לפעמים הראש, השן, הגב, האוזן. אבל יש אנשים שחיים עם הכאב כל יום, כל היום, כל השבוע, כל החודש, כל השנה. לעתים - במשך שנים רבות. בשנים האחרונות מתייחסים לכאב כזה שנמשך זמן ארוך כאל מחלה לעצמה. אנשים רבים הופכים לחולי כאב כרוני מסיבות רבות. מי לאחר פציעה, מי לאחר טיפול שיניים או חדר כושר, מי לאחר קטיעת איבר, ומי "סתם" התעורר בבוקר בהיר אחד בכאב כלשהו ש.. שכח להיפסק. הכאב הכרוני נחלק לשני סוגים עיקריים – הכאב העצבי והכאב שמקורו אינו ידוע. הכאב העצבי, המכונה גם נוירופטי – הוא כאב שמקורו בפגיעה בעצב כלשהו – אחרי תאונה, פציעה, ניתוח, קטיעה, בעקבות סוכרת, או בשל תהליכים אוטו-אימוניים כאלה ואחרים שגורמים לפגיעה בעצב. כתוצאה מכל אלה העצב שולח אותות עצבוב ומצוקה למוח, כך שהמוח קולט כל הזמן אותות של כאב. הכאב שאין לו מקור מוגדר הוא בעייתי יותר - גם להתמודדות של הלוקה בו וגם לטיפול, שכן באין יכולת להצביע על הגורם - קשה להציע תרופה ופתרון. לכל אלה מיתוֹספות תסמונות כאב: CRPS (או RSD), מחלת התשישות הכרונית; וגם - טרשת נפוצה ושאר מחלות ניווניות. מובן שגם פיברומיאלגיה שייכת לקבוצת מחלות הכאב, אולם יש לה פורום נפרד כאן בתפוז... הפורום הזה יעסוק בכל ענייני הכאב, ויהווה בית לסובלים מכאב שאין מזהים את מקורו, או שזיהו את מקורו ויודעים לטפל בו, למרות הצער שזה מסב, או כאלה שהטיפול בכאב שלהם אינו מצליח, או מחייב טיפול תרופתי ואחר לאורך זמן (או לכל החיים). הפורום ייתן מענה על שאלות למי שנמצאים בתחילת הדרך של האבחון, תמיכה נפשית חברתית ואחרת - ככל שתידרש, וכן מעת לעת ייתן גם מענים של רופאים מומחים לתחום. נקיף את כל תחומי ההתייחסות: השפעות חברתיות, נפשיות, אישיות, זוגיות, פיזיות ואחרות. יינתנו גם מענה ומידע בתחומים בירוקראטיים שונים - מה מגיע לי מביטוח לאומי? מה ממס הכנסה? מה עליי לעשות אם אני עובד ואין לי כוח לקום בבוקר? איך להילחם במנגנונים שונים? אבל בעיקר בעיקר - הוא יהיה פורום פתוח, שיהיה בו מקום לומר הכול. כל מה שעל לבכם, כל מה שאתם לא מרגישים שאתם יכולים לומר למי שלצדכם ("הבריאים"), כל מי שאתם חושבים שלא מבין אתכם. הפורום יהיה ביתם של אנשים שמבינים גם בגופם (ולא רק בשכלם)בדיוק מה כל אחד בו עובר, ויהווה מעין קבוצת השתייכות של אנשים כמונו. אם אתם סובלים מכאב מתמשך, שיודעים או שאין יודעים את מקורו, אתם מוזמנים מאוד לפורום שלנו. להתראות. http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?ForumId=2277

למעלה