חלב אם ותחליפים

../images/Emo10.gif../images/Emo9.gifחלב אם ותחליפים

ביתי בת כמעט 9 חוד'. ינקה מלא עד גיל 5.5 חוד' ומאז 2 בקבוקים ביום. התגלתה אצלה רגישות לתחליף החלבי ולכן מקבלת צמחי. רופאת הילדים שלה טוענת (למרות כל מה שאמרתי לה) שאין שום בעייה עם התחליף הצמחי, אך בתור אימא לא יכולתי לגמול אותה לגמרי והנקתי עד עכשיו כך שתקבל בקבוקים מעט ככל האפשר. בגיל 6 חוד' כבר התחילה עם אוכל רגיל והיום היא מקבלת בקבוק ועוד קצת השלמה ביום. עדיין, אני מעדיפה שתאכל אוכל רגיל ולא תמ"ל. מה אפשר לתת לתינוקת בגיל כזה כתחליף? בתור ארוחת אחה"צ? בגיל כזה אני יודעת שמתחילים לתת גבינות/יוגורט וכו'...האם מוצרים מחלב עיזים מהווים בעיה? במרפאה אמרו לי שבגיל כזה נותנים מעדן חלב תחת השגחתם כדי לראות מה קורה אבל ממש לא בא לי על הניסוי והטעייה הזו על חשבון התינוקת מה עוד שלפי מיטב הבנתי, החשיפה לאלרגן רק מגבירה את האלרגיה.

רגישות לחלב

נשמע לי שיש קצת בלבול, אם ביתך רגישה לחלב אז לא מומלץ לתת לה מוצרי חלב וגם לא מחלב עיזים וכדי לברר האם אכן רגישה או לא יש לעשות מבחן בהשגחת המרפאה אך לדעתי לא עושים זאת לפני גיל שנה. במקום זאת את יכולה לתת לה אחרי הצהריים - מנה נוספת של פרי וקרקר או חתיכות של לחם עם ממרח חומוס או טחינה או אבוקדו.

למעלה