בוקר טוב ושאלת התפתחות

רחליקה1

New member
../images/Emo101.gifבוקר טוב ושאלת התפתחות

שלום לכולן ובוקר טוב. מתן שלי בת 3 שבועות וחצי וזזה באופן יפה: מחזיקה ראש, מרימה את עצמה כשמושכים לה את הידיים ובועטת עם רגליה הקטנות (קשה לה הרבה יותר עם הרגל המגובסת..) רציתי לדעת מנסיונכן, איך מתנהלת ההתפתחות המוטורית של הפיצים האלו עם הגבס או עם הנעליים?

בוקר טוב רחליקה

נשמע שמתן מתפתחת כצפוי לגילה, כמובן שיש עיכוב כלשהו, בגלל הגבס אבל אחר כך הם מדביקים את הפער בצורה מדהימה, לפחות ככה אצלנו ואיך כתוב אצלנו במרפאת תה"ש:"כל מה שלקחו לי מהרגליים..., שמו לי בראש.." כמו שדובר כאן רבות, הם לומדים"לחיות עם זה" כמו שאנחנו ומצחיק לראות לדוגמא שעד עכשיו אפילו שתמיר בלי גבס, סד וכד', הוא ממשיך לבעוט בשכיבה עם הרגליים כאילו יש לו גבס. יום נעים אורית

רחלי יקרה, ההתפתחות רגילה לחלוטין

אלא אם כן בלי קשר לקלאב פוט, לילדה יש היפוטוניה כלשהי בחלק גוף עליון או תחתון, ואז היא תהייה איטית יותר אבל זה לא קשור לקלאב פוט. הם מתרגלים מהר מאוד לגבס ולקשיים איתו. הם זוחלים איתו ומתיישבים והולכים. אין בעיה מיוחדת.

רחליקה1

New member
../images/Emo183.gifעצות להמשך

מדבריכן עולה שעלי לנהוג במתן כאילו לא היה לה גבס בכל הקשור להתפתחותה המוטורית? לגרות אותה להתהפך, לשבת וכו' כרגיל? תודה על תשובותיכן, הן חשובות לי מאד.

כבר כתבתי כאן שלי היתה הפתעה

ציפיתי עיכוב אבל הוא התיישב בגיל 6 וחצי חודשים וזחל בגיל 7. צעדים ראשונים בגיל שנה ובגיל שנה וחודשיים רץ בכל הבית. נראה לי שהגבס רק מחזק להם את הרגליים והם מצליחים לזחול אפילו עם רגליים קשורות

רחלי, תתנהגי כרגיל לגמרי

תצרי גירויים ותראי את הקצב שלה. לא לדחוק בה. היא עושה את מה שהיא יכולה, כמו כל ילד שאולי לא היה לא גבס. אין חוקים לדברים האלה, בלי קשר לגבס. כל ילד וקצב ההתפתחות שלו. אבל לכי בקצב שלה ותזרמי איתה ועם האינסקטינקטים האימהיים שלך.

../images/Emo24.gifרחליקה יקרה

נכון נפלא, ממש פורום מקסים, כייף לפגוש אותך כאןץ לגבי התפתחות מוטורית, הרשי לי לכתוב בקצרה שאושרי כבר קצת אחרי גיל שלושה חודשים התחיל להתהפך מידי פעם! את הנעליים תריך ךשים רק שלושה חודשים למשך עשרים וארבע שעות, ואח"כ לזמן שינה כ- 14-16 שעות ביממה, וזאת כדי לא לפגוע בהתפתוחת המוטורית של הפוציקים. שלך עידית

רחליקה יקרה../images/Emo24.gif

נכון נפלא, ממש פורום מקסים, כייף לפגוש אותך כאן. לגבי התפתחות מוטורית, הרשי לי לכתוב בקצרה שאושרי כבר קצת אחרי גיל שלושה חודשים התחיל להתהפך מידי פעם! את הנעליים צריך לשים רק שלושה חודשים למשך עשרים וארבע שעות, ואח"כ לזמן שינה כ- 14-16 שעות ביממה, וזאת כדי לא לפגוע בהתפתוחת המוטורית של הפוציקים. שלך עידית

למעלה