עזרה בקניית גיטרה חשמלית.

oO yUvAl Oo

New member
../images/Emo101.gifעזרה בקניית גיטרה חשמלית.

החלטתי סוף סוף להיכנע לתשוקתי לגיטרות חשמליות, והחלטתי לרכוש אחת.
נתקלתי במבצע של גיטרה מבית ACTION דגם SST-19 + מגבר ב-690 ש"ח בלבד, אבל אין לי מושג כמה באמת שווה. לא מצאתי עליה ביקורת באינטרנט מלבד זו: "גיטרה איכותית עם צליל נפלא 3 מיקרופונים, 5 מצבים שונים של צליל המתאימים לסגנונות רוק, מאטל, גז, בלוז, רוק ועוד... העתק מדויק לפנדר סטרטוקאסטר ומצלצלת מצוין." והתיאור שמצורף לפרטי המבצע: "גיטרה חשמלית מקצועית, גוף גיטרה אלדר מסיבי, צוואר מייפל, לוח האצבעות רוזווד, כולל גשר טרמולו, עיצוב מרהיב. צבעים לבחירה. מגבר נייד קומפקטי ואיכותי. אפקט דיסטורשיין עוצמתי מובנה, כניסה לאוזניות, כפתואי שליטה בס טרמבל. מופעל ע"י סוללות או חיבור לשנאי." ולצערי זה לא אומר לי שום דבר.
אז אנא מכם, עזרו לי. נ.ב איזה עוד אביזרים נלווים אני צריכה...?

RoieL

New member
עדיף לנסות את הגיטרה לפני

אוהבת את הצליל? מרגישה לך נוח ביד?

RoieL

New member
אז תלכי לנסות גיטרות

אם תנסי 5 גיטרות ואחת תאהבי יותר, הנה מצאת מדד להשוואה.

oO yUvAl Oo

New member
כן, אבל...

מן הסתם הגיטרות שנשמעות טוב יותר גם עולות יותר... ואני לא מתכוונת להשקיע בגיטרה איכותית לפחות עד שאני אהיה מספיק מרוצה מרמת הנגינה שלי. לדוגמא: אני מנגנת באורגן הכי בסיסי שיש בן 10 שנים שלא נשמע משהו, וגם לא הכי נוח- אבל בכל זאת אני מתאמנת עליו. וכשיוצא לי לנגן על פסנתר אני עדיין מנגנת אותו הדבר- רק שזה נשמע יותר טוב. וזה גם מה שאני מתכוונת לעשות עם הגיטרה. השאלה שלי היא האם הגיטרה הנ"ל מספיק טובה בשביל להתחיל ללמוד, רק בשביל לתרגל נגינה על גיטרה חשמלית, או שהיא תתפרק לי אחריי חודש?

RoieL

New member
אז בואי לא נתייחס לצליל,

למרות שתגלי שיש כמה סוגים של "מיקרופונים" בגיטרה, גם בגיטרות הזולות, שמשנים את הצליל. מה עם צורת הגיטרה? הצורה חייבת להיות נוחה לך ולכן את חייבת לנסות את הגיטרה. זה לא שביקרות יש גיטרות יותר ופחות נוחות ובזולות לא, וחוץ מזה זה עניין של טעם אישי. אני למשל, מאוד אוהב את הצורה של הסטראטוקסטר, זו הצורה של הגיטרה שאת שואלת עליה וגם יש סקוייר כאלה.

The Walrus

New member
מאוד מחשיד

החברה לא מופיעה בהרמוני סנטרל... קיצר, אל תקני.

RoieL

New member
אני לא בטוח שהיא יודעת מה זה. ואגב,

זה עם הלס פול שנכנס לבלוז ג'וניור שהשאיר ביקורת בוודוו לאב זה אתה? ואני חייב לך תודה- ניסיתי וניסיתי והחלטתי שאני הולך על האלברטה, המולר [אם משום מקום יפלו עלי עוד כמה מאות דולרים] או הוודוו לאב עם המוד של קיילי [והאחרון זה כנראה מה שיגיע].

The Walrus

New member
בוא אני יתן לך עצה

ותר על המוד של קילי, הוא די הורס את הפדאל. הדרייב סייד אמנם נשמע יותר טוב איתו, ומגיע ליותר גיין, אבל זאת בדיוק הנקודה - בגלל שהפדאל מגיע ליותר גיין, הקלין בלנדינג נפגע. לפי מה שהבנתי, אחרי המוד הוא נשמע הרבה פחות smooth, והשילוב נשמע הרבה פחות טבעי. שים לב שהקלין בלנדינג המקורי מבוסס על מגבר מנורות בווליום ביניים, בעוד הבלנדינג של קילי לא קיים במציאות. זה עניין של טעם, אבל אני לא הייתי משנה את הספרקל דרייב שלי גם אם זה היה בחינם, אני מת על הפדאל כמו שהוא. ולהפוך אותו לדיסטורשן זה די חסר טעם לדעתי. וכן, זה אני שכתבתי את הביקורת ההיא.

למעלה