עזרה דחופה

../images/Emo101.gifעזרה דחופה

יש משהי שאני מכיר, הייתי איתה ברגעים לא קלים לה בעבר חלק גדול מהם דיכאוניים, ודאגתי להיות לצידה כי היא יקרה לי מאוד. עם הזמן נראה שיפור רב מאוד במצבה והיא אפילו חייכה בצורה כזו, שלפני כן לא ראיתי בה (חיוך כזה אמיתי)- מאז היכרותי עימה , וזה גרם לי אושר רב. אך אני יודע שהדרך לא הגיע לסיומה פתאום, חשתי לאחרונה ירידה חזרה (ואני מקווה שאני טועה), אני יודע שנוכחותי עוזרת לה, ושאכפת לה ממני. כאשר אני מנסה להגיע למחשבות שלה, היא חוסמת אותי ונרתעת. כיצד אני יכול להגיע לשם מבלי לפגוע בה או שתפגע? מבקש עזרה,בהקדם היא יקרה לי מאוד !!!

Jersey Girl

New member
רוצה לעזור

רק הדעה האישית שלי אבל מקווה שיעזור לך במשהו. אם אתה חושש שיש לה מחשבות אובדניות תשאל על כך ישירות אחרת אתה יכול לתת קצת ספייס ופשוט להיות איתה. חוץ מזה תסתכל על התשובה ששגית נתנה לhopeful למטה בדף שבה היא המליצה על ספר שיהיה לכם טוב לך ולחברתך
JG

ל ו ל י ת

New member
הי לך רוצה לעזור11

נשמע שבאמת אכפת לך מאד מהמישהי הזו. אתה יודע, אפילו זה שפנית לכאן - עושה לי להרגיש שיש משהו בקשר בינכם שמספיק קרוב, ששם אותך במקום של כמו "משפחה". אציין שכל מה שאני כותבת לךכאן הוא כמובן מבלי להכיר אותה או את מצבה. אתה כותב ש"כאשר אני מנסה להגיע למחשבות שלה, היא חוסמת אותי ונרתעת", ואני מעוניינת לשאול אותך למה אתה מתכוון ב-"להגיע אל המחשבות שלה"? וגם - האם אותה מישהי שיקרה לך כל כך נמצאת בטיפול כלשהו? היא נמצאת בקשר עם איזה בעל מקצוע? אוסיף שמעבר לשאלות שלי ולכך שאני ממתינה לשמוע ממך לגביהן, אישית הייתי מציעה לך בתור חבר לנסות להיות עבורה, תוך ידיעת הגבול. כוונתי היא שאולי בעבר הצלחת לשמח אותה, אבל דע לך שכחבר אתה יכול להיות חבר אבל אל תצפה שכל כל ה"ישועה" יכולה תמיד לבוא אך ורק מחברות. הלוואי. יש מצבים שבהם כן צריך עזרה מקצועית. אינני יודעת בדיוק את מצבה של אותה מישהי אך לא הייתי רוצה (עבורך) שתכניס את עצמך למין LOOP כזה שבה תנסה לעשות משהו שלא בידך. אז להיות חבר טוב זה להיות עם, ויחד, ולשתף, ולתת לה לשתף, ולהציע עזרה, אך להיות חבר טוב זה גם לדעת היכן נגמרת היכולת שלך לעזור. היכן נגמרת היכולת שלך כחבר לשנות ולשפר את מצבה, ומתחיל המקום בו יש לפנות לעזרה נוספת. שלך,

תשובה לשאלתכם../images/Emo13.gif

תחילה תודה לכל מי שהגיב, זה עוזר לי כי אני מרגיש שאני בכיוון הנכון ! (עד להכרותי עמה לא הכרתי בעיות/מחלות הקשורות לנפש בהיבט הזה) מן הסתם לא אכתוב אחשוף יותר מידי (מקווה הבנתכם) כל תשובה, אשמח לקבל. בנוגע לשאלתכם - ידידתי בטיפול פסיכולוגי יותר משנה על כל המשתמע מכך, יש לה קשר טוב עם הפסיכולוג שלה אך למרות זאת לא מזמן לא הייתה רחוקה מלפגוע בעצמה. הקשר עם משפחתה רעועה, כך שלולא אני היא הייתה לגמרי לבד. יש לה משקעים מעברה, והיא ספרה לי את רובם שכן היא פתוחה וגלוייה איתי, אך כאשר אני מנסה לשאול משהו היא לעיתים נחסמת, הבעיה שלה היא בעיקר חלומות רעים וסיוטים (קשה לה להרדם) דבר זה גורם לי להרגיש מעיין אי-וודאות וזו הרגשה כלל לא נעימה, מה שמנחם אותי ועוזר זה, שהיא עדיין נפתחת אליי ורוצה שאני יהיה בקרבתה. לגבי כניסה ללופ, אני חושב שאני דיי חזק כדי שהמצב לא ימשוך אותי למטה, בסך הכל היא גם מגוננת עלי עד כמה שהיא יכולה.

ל ו ל י ת

New member
הי לך

כשכבתי לך על לופ, לא התכוונתי למשיכה למטה אלא למין מצב שבו לפעמים אנשים, מתוך דאגה ואכפתיות למי שקרוב להם, מנסים בכל כוחם לעזור ולהושיע והלופ מתרחש (אם וכאשר הוא קורה) כשמי שעוזר לא שם לב שהוא כבר לא ממש יכול לעזור כלומר שהעזרה שהוא מגיש אינה עולה במלואה על הצורך שקיים אצל האחר. לזה התכוונתי. זה לא אומר שלא צריך לעזור, זה אומר ש(לדעתי) חשוב להיות עם יד ואצבע על הדופק, לדעת מתי כדאי לקבל עוד עזרה. אני שומעת ממך שהיא בטיפול, ומקווה עבורה שהטיפול בו היא נמצאת מהווה עבורה מקום בו היא יכולה לשתף גם בדברים שהיא כמעט ועשתה לעצמה, שכתבת. אני חושבת שאתה יכול להיות עבורה מעבר לפרטים של עברה שלא היה קל, להיות איתה גם עם ההווה שלה. כמה שמתאים לה. אתה מצדך יכול לומר לה מה היא עבורך ומה אתה רוצה להיות עבורה. ותן לה לבחור כמה היא משתפת. זו עצתי לך. אבל תתיעץ עם עוד...

lir42

New member
שלום לך

מצטרפת למה שכתבו האחרים האם היא בטיפול? והאם היא מקבלת עזרה תרופתית? אם היא חשובה לך כמו שאתה אומר אז לדעתי תהיה שם איתה אל תלחץ עליה או תדחק בה תתן לה להרגיש מוגנת איתך ושהיא יכולה לבטוח ולספר לך הכל מבלי שתברח זה הדבר שלדעתי היא הכי צריכה ממך בהצלחה לירי

thesurvivor

New member
להגיע בזהירות ../images/Emo7.gif

מהניסיון האישי שלי היה לי חבר מאוד טוב שהיה בדיכאון עמוק והתקרבתי לא בזהירות אליו וניסיתי לעזור והוא דחה אותי , דחה את העזרה . והיום אנחנו לא מדברים . הוא לא רוצה לראות אותי . תתחילי אולי בלהרים טלפון . בלשלוח מכתב . לגשש את השטח לפני שאת מתקרבת .

למעלה