שיעור בנושא חתולים

y נ ת

New member
../images/Emo108.gif שיעור בנושא חתולים

הי, אני אמא לילדה בכיתה ב', ובין השאר גם מאוד אוהבת חתולים. אני רוצה להעביר בכיתה של ביתי שיעור על חתולים, ואשמח אם תעזרו לי עם רעיונות לגבי מבנה השיעור והתכנים.

אולי שעור על משפחת החתוליים?

לשים את החתול בין הקרובים שלו החתולים הגדולים כמו טיגריס, נמר, אריה, יגואר והחתולים הקטנים יותר- שונר- לינקס, קרקל, חתול ביצות, חתול חולות לעמוד על ההבדלים בין החתולים הגדולים לקטנים ועל המשתף לכל החתולים

y נ ת

New member
משפחת החתוליים

הכיוון שלי הוא יותר להעביר מסרים חינוכיים, ולערוך לילדים היכרות עם מה זה בכלל חתול. משפחת החתוליים זה ממש שיעור בפני עצמו... אבל אני יכולה אולי להציג את זה בקצרה. אם אצליח להשיג תמונות זה יהיה נהדר.

מה זה בכלל חתול... זה כל העניין

אפשר גם בקצרה וחפשי תמונות בגוגל יש שם בלי סוף רמז- חפשי באנגלית ולא בעברית

y נ ת

New member
יש לך רעיון איך אפשר להראות תמונות בכיתה?

גם אם יש להם מקרן (לא בטוח), אין לי תמונות להראות בכיתה (גוגל נשאר על המחשב...ואין לי מחשב נייד+ציוד הקרנה)

אפשר להדפיס ולהעביר בין הילדים

אם לבית הספר יש מקרן אז בטח יש להם גם מחשב אולי צריך לעבוד לכיתה מיוחדת שווה לברר בבית הספר ולהכין מצגת

דבר ראשון, לא להביא חתול

אלה אם כן הוא ממש יוצא דופן בחיברות וברוגע שלו, או מטויז אר אס תגובתו של חתול בחברת 30 ילדים נלהבים שחלקם רוצים ללטף, חלקם למרוט שערות, רובם נדחקים אליו, מההתלהבות מרימים את הקול, וכו, היא במקרה הטוב בלתי צפויה, ההנאה שלו מהחוויה, מן הסתם פחות ממובטחת. בובות חתולים בהחלט יכולות להמחיש, וברקו עם סרטונים מאלה שממלאים את הרשת על חתולים במגוון התנהגויות יכולות וכו.. יכול בהחלט לעזור אפשר לחבר בין הסבלנות הקצרה יחסית של ילדים בכיתה ב, ומגוון הנושאים, ההתנהגויות והטיפוסים שיש בין החתולים ולחלק את שעת השיעור לשיעורונים קצרים בנושאים שבחרת, ובינהם פרקי פעילות. לגבי התכנים - את צריכה להחליט - אולי תעני לעצמך קודם כל למה את אוהבת חתולים דווקא? אחרי שתעני לעצמך, תעבירי את התשובות האלה כתכנים לילדים, דימוי של נקיון, גמישות ואתלטיות, קולות הגרגור, דימוי החתול המתפנק או דווקא העצמאי, מה שפונה אלייך, נאמנות בחתולים [ לשבור מעט את התפיסה של כלב נאמן וחתול בוגדן], משחקים שאפשר לשחק עם חתולים, החתול כצייד, גזעי חתולים, כל אלה יכולים לתת לך תבניות לצקת לתוכן תכנים לפי בחירתך. אישית, הייתי שמח אם במסגרת התכנים יכלל שמקומו של חתול הבית בבית ולא ברחוב, והצורך אם אוהבים, לגלות אחריות מלאה לבעל חיים [ לא רק להאכיל למשל, כי אם לטפח, לטפל בבריאות, למנוע התרבות בלתי מבוקרת או בלתי רצויה, לשמור מפני דריסה, מריבות עם בעלי חיים אחרים ועוד על האחריות שבאהבה]

y נ ת

New member
ברור לגמרי. אין לי כל כוונה להביא חתול.

אולי רק בובה. (בדקתי אגב באתר של בובימה ולא מצאתי שם שום חתול שבאמת דומה לחתול... ) נתת לי כיוון מצוין איך להתחיל את השיעור. פשוט לספר להם איך התחילה ההיכרות שלי עם עולם החתולים. (היכרות שהתחילה בגיל 14, כשלא היה לי מושג קלוש לפני כן מה זה חתול...) חשבתי לפתוח את השיעור אולי עם הסיפור "החתול שדפנה רוצה" של אבירמה גולן, סיפור שאני מאוד אוהבת, ומשם באמת אפשר לפתח את כל עניין האחריות לבע"ח, אימוץ גורים, מקומו של החתול בבית, חתולי רחוב

y נ ת

New member
עדיין לא היה... אעדכן.

בינתיים העלתי את הרעיון בפני הבת שלי וחברה לכיתה, והן עשו לי פרצוף... אני צריכה לחשוב על משהו (פעילות כלשהי) או דרך כלשהי להעביר את הנושא שיהיה להם מעניין, אולי לא להגדיר את זה בפניהם כ"שיעור" אלא יותר כפעילות. תוך כדי שאני מקלידה עכשיו עולה לי איזשהו רעיון. אולי להכין להם משחק כלשהו ("מחפשים את המטמון" למשל...) שיהיה מבוסס על הנושא וישלב בתוכו שאלות / רמזים בנושא חתולים... אשמח לרעיונות נוספים בכיוון.

למעלה