צרפת

ketrina

New member
../images/Emo118.gifצרפת

תגידו, מי החליט שצרפת זה על הארץ צרפת?(ועכשיו תייבשו אותי ותגידו שהם אמרו בעצמם שזה על צרפת...) כאילו, חוץ משם השיר כל הנתונים לא מתייחסים דווקא לצרפת הארץ ולמרד אלגיר.לדו "כבר 1994 עשה סימנים בצוואר"-מה כבר קרה אז?אפילו רבין נרצח רק שנה אחרי-מילא אם זה היה 1954, אז רצח איזה דוור באלגיר החיל את מרד אלגיר. מה הקשר לרוסיות שמחכות בכניסה לדוגמא?כאילו, אני שומעת ת'שיר ומרגישה שסינית היתה לי יותר ברורה...

mecorteset

New member
אני!

אבל ברצינות ת'כלס, השיר באמת לא קשור לעצמו... כל שורה היא התחלה חדשה שלא קשורה בכלל לשורה שלפניה. או אחריה. אבל רוב השירים של אלג'יר הם כאלו... לא מובנים. מה כבר אפשר להבין מ"מכתבים למיכלי"? או מ"ירח במזל עקרב" (חוץ מהחלק של אביב... לא מבינים כלום. סינית.)? מה לעשות, ככה זה אלג'יר. ומצד שני, את יכולה לפרש את השירים שלהם באיזו דרך שתרצי ולקשר אותם אלייך איך שתרצי, ואף אחד לא יגיד שזה לא נכון. יומטוב :)

ketrina

New member
אולי אני סתם מקשקשת...../images/Emo177.gif

אני מה זה לא מסכימה(במחילה) תכלס, בתור דתיה כל החלק הראשון של ירח במזל עקרב ממש נוגע וברור-הוא לקוח מתפילת יום כיפור (לא רק הלחן,גם המילים) חוץ מזה, מכתבים למיכלי(השיר שאני הכי לא אוהבת והכי הרבה שומעת )מדבר על ההרגשה שאוהבים מישו אבל פגענו בו או סתם לא הצלחנו לתקשר איתו כראוי. לא?

mecorteset

New member
אז למה שומעת אם לא אוהבת?

ובכל אופן ככה את מפרשנת את זה אני מפרשת את זה בצורה אחרת... ובכלל, יש להם עוד הרבה שירים לא מובנים, או לפחות, שירים שצריך לשמוע יותר מפעם פעמיים כדי להבין. "אזהרות לנפש". "מתנה". "הביאו את הנגרים". ומצד שני... זה כל היופי :)

חן j

New member
מסכימה עם ketrina

גם אני לא ממש סגורה על הפירוש של השיר " צרפת" אבל רוב השירים כן מובנים..אני חושבצת שירח במזל עקרב מאוד מובן וכל שורה קשורה אחת לשניה כבר מההתחלה!

We came in

New member
מנסה לענות

תשמעי, קטרינה יקירתי... כל פירוש של שיר לא יהיה זהה לבן האדם השני (כמו שנאמר בהמשך הדיון הזה). אז מה שאני אנסה לעשות פה הוא סובייקטיבי להחריד אבל את מוזמנת להשתתף איתי בקו מחשבה: לדעתי השיר, שנכתב בעצמו (כפי הנראה) לא במצב הכי שפוי של האדם, מדבר על התקף של בחורה. התקף שקשור לא בניתוק מהמציאות אלא בפלאשבקים אפוקליפטיים. "היא נכנסה אל תוך החופה" מדבר על מחוייבות. אני מפרש את המחוייבות הזאת כתלות של הבחורה בסמים. "אלימות של כינורות ופרחים ומילים יפות" מסמל בעבורי את כל הקיטש שהסובבים אותה מנסים להאכיל אותה כדי שתצא מזה... ואצלה זה מתפרש כאלימות. שאר הסטטיסטיקות היבשות בבית הראשון הם המצב הנוכחי (דאז) בארץ שגם הוא השפיע עליה. _____ הבית השני מתחיל מתקופת בית הכנסת. "קובייות בידיים, מוצאי שבת, מחזות זמר נוצצים, אחד לכל אחד" הוא מדבר על התפילין שהוא מניח, על כל התפילות והטקסים שהיו בשבילו כמו הופעות. החלק האחרון קשור בנסיון התאבדות והתנתקות משאר העולם. ____ מי זאת היא? אולי זה הוא? אני לא אגלה לכם את כל השיר, נכון:)? זה לפחות לפי דעתי.

למעלה