יאוש מוחלט מהמצב בבית: אמא ואחים

aelptos

New member
../images/Emo119.gifיאוש מוחלט מהמצב בבית: אמא ואחים

אני כותב בשם חברה שלי, כי היא לא מאמינה שיש פתרון לבעיה שלה. היא חיה עם אמה ושניים מאחייה בדירה, כי הורייה פרודים. אמא שלה מדברת על מעבר לצפון אחרי שהיא תסיים תיכון, אבל זה יהיה בעוד יותר משנה, וגם לא בטוח שזה ריאלי. הבית תמיד מלוכלך, והאחים שלה הם המקרה הקיצוני ביותר של חוסר אחריות מוחלט בנוגע לסדר ונקיון. היא גם לא יכולה להזמין חברים הביתה, כי בכל מקום האחים משאירים רמזים לשימוש במריחואנה. אי אפשר להשפיע עליהם בקשר לזה, כי הם פשוט לא מקשיבים. אמא שלה כל הזמן מתלוננת שרק היא מנקה ורק היא עובדת ואין לה זמן, וכשהחברה שלי מנסה לעזור, היא מתעלמת או כועסת, גם בתגובה לתלונות על האחים. יש לציין שהאמא היא אשה נחמדה, ובתה מאד אוהבת אותה. אבל היא צריכה לרזות, כי יש לה בעיות בריאותיות, והיא כל הזמן מציינת את זה, וחושבת שהיא עושה הכל בשביל זה, אפילו שהיא ממש לא. הוא גם לא מוכנה להקשיב לעצות של רופאים ודיאטנים, כי היא טוענת שהם כל הזמן לא הוגנים כלפיה ולא עוזרים לה. החברה שלי מנסה להראות לה כמה היא לא תורמת למצב שלה, לפעמים, אבל נתקלת בתגובה כועסת שגורמת לה להרגיש רע מאד, בכל הזדמנות. היא ממש סובלת בבית שלה, ואנחנו כבר לא יודעים מה לעשות. תוכלו לעזור, בבקשה?

שלום לך aelptos

לא כתבת לי פרט מאד חשוב: מהו הגיל של החברה שלך? כדי לדעת מה יכולות להיות האפשרויות שלה במצב הזה , חשוב לדעת את גילה. כמו כן תאמר לי בבקשה פרטים לגבי הקשר עם אביה, אם יש קשר כזה.

aelptos

New member
היא בת 17.

והיא מבקרת את אבא שלה פעם בשבועיים בערך. הוא גר במרחק של שעה וחצי.

האפשרויות שלה בגיל הזה בכלל לא רעות,

קודם כל, אם היא אמורה לשרת בצבא, אז תמיד אפשר לבקש לשרת בתפקיד שהחזרה הביתה היא לעיתים יחסית רחוקות בבסיס סגור וזה יעשה הבדל ענקי עבורה. שנית, עד אז, אפשר אולי לבדוק עם אמה ועם אביה את האפשרות שתגור עם אביה תקופה מסוימת לניסיון? או אולי אפילו חלק מהשבוע? ניתן גם לפנות למחלקת הרווחה באזור המגורים שלעיתים קרובות יש בה מחלקה לנערות במצוקה, ושם אפשר להעלות את הקשיים ולראות אם ניתן לקבל סיוע רגשי או סיוע למשפחה בתפקוד יותר טוב. כל טוב,

למעלה