בעוד רגע בחדשות 2 כתבה על בנקי זרע

אורora

New member
הנה לינק

זוועה אמיתית. אני לא רוצה לנחש אפילו מה חושבים תורמי הזרע למראה הבחורה שמחפשת את התורם בעזרת תורם פרטי. ולכאורה אפילו מצאה אותו ויש לה שם ותמונה. אן ספק שהנזק הרגיל של כתבות התקשורת עולה פה מדרגה בענק ודרך אגב בחורה בת 23 שהיא תוצר בנק הזרע לא יכולה להיות בת לאם יחידנית מבחירה, בנק הזרע ניפתח בישראל לרווקות רק ב 1992. וגם הסיפור ההזוי של ההוא שיש לו 50 ילדים....כאילו יש לו איזה דרך לדעת. שלא נדבר על זה שאנחנ 9% מכלל המשפחות בישראל.

לא צפיתי אבל רק מדברייך- תת רמה, סילוף עובדתי

ופשוט תעמולה פלקטית. זה הופך ממש למרדף רצוף שקרים שעושה שימוש ציני באוסף פריקים. מזעזע.

Tin Tinn

New member
אז אחרי שראיתי...

יותר מהכל עצוב לי. עצוב לי כי כל חשיפה שכזו, בעיקר צהובה כמו זו, עושה נזק שלא יתואר לבנקי הזרע, ובכך מחזירה אותנו עשרות שנים אחורה מבחינת האפשרות להביא ילדים לעולם שלא בדרך הנורמטיבית. בנוסף, לפחות בכתבה פה לא עשו את ההבחנה בין בנקי זרע פתוחים בארה"ב לאלה בארץ. לשמוע את הבן של דבורי מספר שיש לו 70 אחים... נו, כנראה זה נכון כי הם בקשר עם המשפחות בארה"ב, אבל כשלא מספרים את כל העובדות זה נראה שחצי תל אביב קרובי משפחה. וזה ממש לא המצב. והתורם שמתחנן לגלות על כל ה"ילדים" שלו כי אבא זה אבא... פעם ענתה חברה שלי על השאלה "כמה נמוך אפשר לרדת?" בתשובה הכ"כ מתאימה לפה - מסתבר שיותר נמוך מזה. עבורי ואני מניחה שעבור רבות כאן, זה כבר לא באמת משנה, אבל חבל לי על אמהות לעתיד שמישהו פה מנפץ ברגל גסה, בשרירות לב ובאכזריות את החלום שלהן. לא כולן מתחילות בגיל 30, שיהיה להן זמן לחכות שנה לתור בבנק הזרע (כן, אני יודעת שהיום זה חצי שנה. כמה זמן יקח עד שזה ייקח יותר זמן?) צהוב, מרגיז ומקומם.

נוRית

New member
דווקא ד"ר מדג'ר מזכיר את זה

כלומר - שפה זה לא ארה"ב אבל כמה מבה כבר נתנו לו? הרי מה שהוא אומר קצת "מפריע" להלך הרוח הכללי בכתבה (לפי מה שניתן להבין מהכתבה הזאת ומהפרומו) אז לא נתנו לו במה רחבה. והתורם ההוא? פתטי. אין לי מילה אחרת (מלבד "זוועה", "הזוי" ועוד סופרלטיבים...)

Tin Tinn

New member
אז למה את אומרת

שאין לך מילה אחרת?
לי דווקא יש עוד כמה - בכיין, בודד, זקוק להשתלה... למה שבן אדם ירצה להכיר כ"כ הרבה צאצאים?

נוRית

New member
ואת יודעת מה?

אם באמת הוא כלכך אכפתי ודואג ל"ילדיו" (חחחחחחחחח "אבא נשאר אבא" - ממש בדיחה) שיגש לבנק (או בנקי?? אחרת איך יתכן שיש לו "50 ילדים"??) הזרע, ויבקש שהם יפנו אל אותן אמהות שהרו בזרעו. הן כבר יעשו עם המידע (על מחלת הלב שלו) כפי שיראו לנכון. כל הענין הזה פשוט הזוי ולא הגיוני (מאיפה יכולה בחורה למצוא את התורם ע"ס 4-5 פרטים שניתנו לה עליו? גם חוקר פרטי לא יכול. פשוט לא הגיוני, אבל בהחלט מזיק ביותר)

יולי 7

New member
נח רב מח יודע הכל... ../images/Emo3.gif

רק כמה חבל שאותה בחורה בחרה שלא לצלצל לאותו "אבא" אל מול המצלמות... היא לא מבינה שהיא הורסת להם את שיא העלילה?

נוRית

New member
כן, עוד קטע מוזר בסרט המהולל הזה

כלכך רע לה, כלכך עצוב לה, היא כלכך נואשת שהיא פונה לחוקר פרטי, ומה בסוף? נאדה!

lb4

New member
אולי כי לא באמת מצאו אותו?

או כי אותו חוקר הבין שהוא מסתבך במשהו לא חוקי?

../images/Emo41.gifמה שכבר ברור מהקטע ששודר בחדשות

זה שעשו מיש-מש עצום בין בנקי זרע בארץ ובארה"ב, לצורך הצגת נושא לפי אג'נדה שנקבעה מראש, ובלי להבחין בין כללים שונים שחלים בכל אחת מהמדינות (ובארה"ב- כללים שונים בין הבנקים גם כן). היחיד ,אכן, שאומר דברי טעם הוא ד"ר מדג'ר, ואני מבינה שהבמה שניתנה לו לא ממש גדולה...
לפי דברייך, אורורה, ברור שה"תורם" של אותה מרואיינת שמחפשת את "אביה" אינו מבנק ישראלי... או שאינו מאימ"ב. מישהו חשב אולי על אותם "מסכנים" שנולדו מתרומת זרע לאם ולאב שהוא עקר? אופס.... לא... כי אז יש לנו 3 הורים... איך "נאכל " את ה
הזו? אגב- ככל הידוע לי- ברוב בנקי הזרע המכבדים את עצמם בארה"ב- יש כיום (ומזה 10-15 שנים כבר) הגבלה של שימוש במנות לעד 10~ ילודים... כמובן שזה תלוי בדיווח של הנתרמות כשנולד להן תינוק חי.... בקיצור- חבל שהכתבות לוקות בתחקיר מגמתי ושטחי כל כך... נתקלתי בזה רק השבוע בכתבה בתחום אחר ב"קשת"... איך תמיד היינו אומרים? SCIENTIFIC YEDIOT? אז עאלק 'SCIENTIFIC CHANNEL '...

יש לו....../images/Emo8.gif (ברור!!!!)

נגיד תרם 45 מנות? אז יש לו 49 ילדים? (תאומים וכו)? כל המנות הצליחו? נכון? (במיוחד בשנות ה-70)
מה, לא?????

למעלה