ועדת הכספים

שווערצה

New member
אכן, צדקתי

דיברתי עם הדסה, ואכן מדובר בטעות. הדסה מוסרת את התנצלותה על ה"בלבול"... רק לידיעתכם - היא מפנה את כל מי שפונה ללשכתה אלינו, למטה המאבק ולפורום, כמייצגים את נפגעי הפוריות! אז בהזדמנות זו - תודה רבה ללשכת היו"ר (שאחראי,כזכור,באופן אישי לביטול גזירת הילד הראשון!)

דוגמא לבלבול שבתקשורת

שנובעת מאי הבנה בנושא בכתבה מופיע שהפשרה שהאוצר יסכים לה היא הגבלה לחמישה טיפולים לילד השלישי ואילך וללא הגבלה לשני ילדים ראשונים בשמחה...

אפרת12

New member
ודאי - הרי הדרישה שלנו היא שלא יהיה

שינוי מהמצב הקיים... אז מה פתאום מממנים ילד שלישי

רחל5

New member
קוריוז מהתור בכניסה לכנסת

עמדנו שם וחיכינו לבדיקות הביטחוניות, ופתאום מגיע טלפון שמודיע לנו - נכתב בעיתון שהאוצר ויתר על הקיצוצים לילד שני. התחלנו לדבר בינינו "מה, ויתר על הקיצוצים לילד השני...? להכנס? אפשר לחזור הביתה?" זו שעמדה לפנינו בתור הסתובבה, ואמרה לזו שעמדה מאחורינו "תגידי, אומרים כאן שויתרו על הקיצוצים לילד שני? שמעת משהו?" שאלתי אותה "מה, גם אתם כאן בשביל הילד השני?" היא ענתה לי "כן, אנחנו מביטוח לאומי".
אמרתי לה "קודם צריך ללדת את הילד השני, אחר כך מקבלים בשבילו קיצבת ילדים..."

Highlander1

New member
האם זה נכון

הכתבה פורסמה ב-14:30 בו ישנה הודעה כי אין קיצוץ גם לילד השני!! קישור לכתבה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2847745,00.html

orname

New member
אני מצטטת את ליאור של חנה...

""מזל" שאנחנו לא פה מהיום... כבר למדנו מה הקשר בין מה מופיע בעיתון (שילוב של שמועות יזומות מכיוון האוצר ואי הבנה בנושא של הכתבים) ובין מה שקורה בפועל כל עוד לא הוקראה ההצעה לחוק במליאת הועדה מחד וכל עוד הועדה לא הצביעה מאידך הרי המצב הוא כפי שהיה עד כה" הלוואי והכתבים לשם שינוי צודקים - אבל אני מחכה להנפת אצבעות בכנסת

c21

New member
כל הכבוד!!

לחברי ההנהלה ולכל הפעילים.. תודה על ההשקעה..יש תוצאות..

עכשיו בחדשות נאמר שנתניהו משך

את הצעת התקציב מועדת הכספים, בגלל התביעות המוגזמות של סיעות הקואליציה. מה זה אומר לגבינו ?

רחל5

New member
זה אומר ש...

על פי הפירסומים בעיתונות (ואתמול נמסר לי שנתניהו עצמו אמר זאת בטלוויזיה? מישהו שמע?), נתניהו הסכים כבר לוותר בנושא ההפריות לילד שני, אך כעת הוא מושך את כל התקציב, לנו מחכים עוד ימים או שבועות של מתח שיכלו להסגר הלילה, ומי יודע למה יסכים נתניהו בסוף אותה תקופה. להערכתי - זה רע ליהודים...

שווערצה

New member
אכן כך ../images/Emo4.gif

הבשורה הטובה היא שהאוצר הסכים לבטל את הקיצוץ בטיפולי הפוריות. ביבי אף אמר זאת במפורש בטלוויזיה (ערוץ 1 למי שראה) ובראיונות לעיתונות הכתובה (הארץ, למשל, בעמודי הכלכלה). כך גם אישרו לי אתמול בלילה חברים בועדת הכספים. הבשורה המרגיזה היא שחוק ההסדרים והתקציב חזרו לשולחנו בכדי "לאפס" את חברי הועדה ולשכנעם לרדת מדרישותיהם המופרזות, לטענת האוצר, לביטול סעיפי קיצוץ בתקציב. המשמעות היא שעדיין יש מקום ל"פשרות" עם חברי הועדה, שיכולות להתבטא ב"פשרה" בתחום שלנו (5 טיפולים לילד שני, למשל). אמנם כל חברי הועדה נחרצים בעמדתם להתנגד לכל שינוי במצב הקיים, וגם ביבי הסכים לכך אתמול, אבל האוצר יכול לטעון באזניהם - אם תרצו לקצץ בתחום X עליכם לחזור בכם מהדרישה לקיצוץ בתחום Y, שכן עוגת התקציב היא אחת. אז כמו שכבר אמרתי: It ain't over till the fat lady sings... והופעתה נקבעה למועד ההצבעה בועדת הכספים

הבוקר שמעתי בחדשות

בראיון עם ביבי ברשת ב' הבוקר הוא אמר כאש שאלו אותו על איזה ויטורים הוא ביצע לטובת התקציב אחת מהם היה "הפריות מלאכתיות" במסגרת ויתורים למשרד הבריאות.

orname

New member
למרות שאמינות זה לא הצד החזק שלו

הפעם הוא לא משקר... מטיפולים לילד ראשון הם באמת ירדו ברוב טובם....

למעלה