מגי!

noa scotland

New member
../images/Emo124.gif מגי!

המון תודה על הטיפים לפירנצה. היינו במלון נחמד מאד - Hotel Della Signoria שיושב על צומת Via Porta S. Maria ו-Via Delle Terme. אם את זוכרת את מפת העיר, זה דקת הליכה מ-ponte vecchio, דקה וחצי מpiazza della signoria ופחות מעשר דקות לדואומו. קשה לי להאמין שיש מיקום טוב יותר! החדר שלנו פנה לכיוון ויה דלה טרמה, כך שגם לא היה רעש בכלל. ארוחת הבוקר הוגשה על המרפסת בקומה השלישית, בין עציצים וציפורים קטנות, והצוות היה ממש נחמד ועזר לנו רבות גם מעבר למה שהיו צריכים. לקחנו סיור מודרך בגלריה אופיצי, שנמשך למעלה משעתיים (עד הסגירה שבה זרקו את כולם החוצה במהירות לא אופיינית לאיטלקים
). המדריך הראה לנו אח"כ איך בדיוק להגיע לגלידה VIVOLI, שהיתה גם לטענתו הגלידה הטובה ביותר. גם לדעתנו, היא היתה טובה יותר מכל גלידה שאכלנו אי פעם בכל מקום בעולם. המון תודה!!!! (והשקנו גביעים גדולים לכבודך!). המדריך הנ"ל גם המליץ לנו על טראטוריה טובה ולא יקרה באותו איזור - ANITA - שאכן היתה גם טובה וגם הרבה יותר זולה מאחרות באיזור. יום אחד הלכנו ל-piazza della mercato centrale אבל טעיתי במסעדה, ונכנסנו בטעות למסעדה שעל יד ZAZA. כשגילינו את הטעות החלטנו שהיות וזאזא מחכה לנו עם תפריט "ימי", ננצל את הטעות לטעום את הביסטקה המפורסם. אכן היה מעולה. למחרת באנו לזאזא ונהננו לא רק מכל ביס, אלא גם מהמקום והשירות. היה באמת good value for money. למזכרת, קניתי מהם את ספר המתכונים שלהם. בפירוש מקום שאחזור אליו בביקור הבא בפירנצה. היה יופי בפירנצה, רק החום.... גמר אותנו. היו ימים של 40 (ארבעים!) מעלות פלוס לחות גבוהה. פעם ראשונה שעשיתי מה שתמיד חשבתי שרק זקנים עושים (אוש... רגע... מה זה אומר עלי????) - חזרתי למלון בצהריים להתקלח ולנוח קצת, ובירכתי שוב ושוב את המיקום המדהים שלו. כשעזבנו את העיר עצרנו במונטלופו (מוזיאון הקרמיקה היה מאד מעניין) ובוינצ'י (כנ"ל לגבי מוזיאון ההמצאות. האנימציה הממוחשבת שמראה איך הצליחו לבנות את הדואומו בפירנצה היתה מרתקת), אבל אחרי לילה מחניק בגבעות החלטנו לברוח צפונה להרים האפנינים על גבול טוסקנה - אמיליה רומאניה ואכן היה שם יותר קריר וממש יפה. אכלנו טוב גם במוטפיורינו (עיירה קטנה שיושבת גבוה על צוק), שם גילינו שיש מוזיאון של הפרטיזאנים, אבל לאכזבתנו היה סגור. נראה לי שנחזור לשם יום אחד. סיימנו ביומיים בבולוניה - עיר מדהימה, ומאד לא תיירותית. ההבדל מפירנצה הוא ענק, גם משום שכמעט ולא פגשנו תיירים, גם כי אין חנויות מזכרות, וגם כי מרכז העיר לא מוצף בתי קפה ומסעדות בצפיפות שהן קיימות בפירנצה. בקיצור, היה כיף גדול! אני מתחילה כבר לחשוב על הביקור הבא....

MAGIG

New member
נעה, ממש ריגשת אותי. היות וגרתי

בפירנצה רק 11 שנה, אני מכירה בה כל פינה (כמעט) ואוהבת כל מקום. אני מניחה שנוספו הרבה מסעדות ובתי קפה שלא היו קיימים בזמני, אך מסעדות וגלידריות טובות נשארות (בכל מקום בעולם). גם אני בזמנו "עליתי" על VIVOLI בטעות, אך מרגע שמצאתי, לקחתי את כל החברים שלי לאכול גלידה שם ול- ZAZA הייתי לוקחת את כל המחזרים שלי..... אני אוהבת את הבנייה בפירנצה משום שלכל בית (אם תסתכלי היטב) תמצאי איזשהו ייחוד (כרכוב, כניסה או מרפסת מיוחדת) וזה ממש מדהים אותי מחדש בכל פעם שאני מבקרת שם. בולוניה אכן משגעת (אני מאוד אוהבת), אוהבת גם את אנקונה (בסביבה ומומלץ מאוד) ובכלל כדאי לכם לבקר בפעם הבאה באזור אומבריה (שהוא מחוז אחד "מתחת" לטוסקנה, לכיוון רומא). איזור יפיפה עם כרמים ושדות, ערים יפיפיות ומסעדות מצויינות. סעו בפעם הבאה גם לסיאנה (אם לא הייתם) . באוגוסט יש שם תחרויות של רוכבי סוסים (יש להם מין היפודרום ענק לשם זה) ולכל קבוצה יש את הדגל והצבעים שלה, ממש פסטיבל צבעוני. מודה לכם על שהרמתם גביע לכבודי. מגי

MAGIG

New member
ושכחתי עוד משהו, באזור (ברדיוס של

כ-100 ק"מ) נמצאת גם פרוג'ה (העיר שבה יש את המפעל להכנת ה- BACCI) אפשר לקבל שם הדרכה איך מכינים את השוקולדים המדהימים. יש שם מדרגות נעות (ממרכז העיר) עד לשדרה מדהימה בקצה ההר עם דואומו ובית עיריה יפים מאוד. מאוד ממולץ. מגי

noa scotland

New member
../images/Emo24.gif ../images/Emo140.gif

פרוג'ה היא חלום ישן... ותקבל את מלוא הכבוד המגיע לה, בהזדמנות. את הפאליאו בסיינה אני תמיד מפספסת.... אבל לא נורא, עוד אחזור ואחזור ואחזור!

sofia4

New member
|נועה ומגי, קראתי בשקיקה את

החוויות האיטלקיות שלכן, בא לי כל כל כל כך,,,

מצטרפת לסופיה (גם הניק שלך מוסיף

לחגיגה האיטלקית). רק השמות והמקומות הצליחו להטריף לי את החושים, ולהחזיר אותי אחורה לביקורי באיטליה לפני כמה שנים. חייבת לחזור לשם ומהר. השירשור הזה הוא בבחינת "גזור ושמור"
תודה!

noa scotland

New member
../images/Emo163.gif שכמותי

אל תתייחסי... לא יודעת למה העין "דילגה" לי על האייקון וקראתי רק "באיטליה"....

פל

New member
אח חלום שלי.... שבוע בפירנצה !!!!

פשוט לשרוץ במוזיאונים, לשבת בבתי קפה וסתם להסתובב ברחובות.

פל

New member
../images/Emo6.gif ברור או טו טו , למען האמת

כל פעם מתכננת ותמיד בסוף נוסעים למקום אחר. אבל בהחלט נראה שבקרוב - אני !!! רק שאצטרך לחכות לאביב כי לפני אמצע נובמבר לא יצא וכבר ממש לא נעים לטייל באירופה. לי כל הזמן קר...

למעלה