שלום לכם מנהלים יקרים

LuNaTiC

New member
חח לא יודעת... לא עד כדי כך הבחנתי.

אני מכירה הרבה שירים שהם לא רגאיי אבל מזכירים טיפה, ואממ... זה לא אחד מהם. אבל אחלה שיר, אניוואי.

smailie

New member
את מכירה שירים נוספים של ג'ו ג'קסון?

הרושם תמיד היה, שג'קסון הוא מה שנקרא: "זמר של להיט אחד" (כמו המקרה של להקת "שפיות זמנית" שכולם חושבים שיש להם רק את "הקיץ האחרון" או של מיסטר הארי שכולם מכירים בעיקר את "אל תשכחי אותנו" שלו - ולא יודעים שיש לו עוד כמה שירים חוץ מזה). בהופעה שלו בארץ התברר, שיש לו חוג בלתי מבוטל של מעריצים, אך מדובר בעיקר בכאלה שצורכים אמנות גבוהה ולא פופולארית. ג'קסון גם מרבה להופיע בקונצרטים אינטימיים ולא משקיע ביחסי ציבור, שעשויים היו להעלות אותו לדרגת "כוכב". לפני כחודש, שבוע אחרי הופעתו בישראל, דני רובס הקדיש שעתיים שלמות בגל"צ לשניים מהתקליטים שג'ו ג'קסון הוציא במהלך הקריירה - הדי מפוארת, מתברר - שלו. והשירים? רוק רגיל של אמן - יוצר, עם בלאדות יפהפיות (מזכיר קצת את פיל קולינס בסיגנון).

LuNaTiC

New member
מודה, נשארתי עם ה - One hit...

אז... אתה מעיד על עצמך כצורך אמנות "גבוהה" כביכול?
. מתי הסקת זאת לגבי קהל המעריצים שלו? במהלך ההופעה?

smailie

New member
לצערי, כנראה רק "כביכול"

אחרי הכל, נראה שבסופו של דבר אני מוצא את עצמי עדיין נוהה אחרי הדברים הקלים לעיכול, כמו הפופ. לא מצליח להתחבר או להיפתח לדברים "גבוהים" יותר ולהישאר עקבי בכך. אולי פשוט אני חסר סבלנות קצת. ניסיתי להתחיל להאזין למוסיקה קלאסית ובנוסף להפנים את האינפורמציה שתסייע בידי לזכור יצירות ומלחינים, אבל התייאשתי בדרך. אני מודה שלפעמים אני אוהב בעיקר לדבר על האמנויות הנאצלות הללו, אבל אין לי באמת מושג סביר או בקיאוּת במה שאני אומר. כנ"ל גם לגבי מוסיקה אתנית: ניסיתי לשמוע מוסיקה ערבית ולוּ רק לשם הרחבת האופקים, אבל הכל נשמע לי כל - כך מונטוני ואני מודה: גם משעמם. סמיר שוקרי אמר פעם (במסגרת תוכנית טלוויזיה בה הדגים נגינה של מוסיקה ערבית בכינור חשמלי), שהסיבה שמוסיקה טובה ואמנותית מדי לא תופסת אצל רובנו, היא בגלל שהאוזן הרגילה לא מסתגלת לדברים מורכבים מדי, שכוללים יותר מסולמות מוסיקליים של רבע טון (ומהבחינה הזאת, זה נכון גם לגבי המוסיקה הערבית שנוצרה במזרח וגם לגבי המוסיקה הקלאסית ה"אשכנזית" שנוצרה באירופה). אז כנראה שאני יכול לסבול רק רבע טון. לא משהו שהוא יותר מזה. שמעתי שג'ו ג'קסון מבצע בגירסת אנפלאגד חומרים שלו בקונצרט אינטימי למדי וככה הסקתי שיש לו קהל מעריצים מאוד מאוד מסויים, ששומר לו אמונים.

LuNaTiC

New member
מסובך, מסובך...

כל העניין של אמנות גבוהה ונמוכה... רבים מאיתנו רוצים להיום חכמים, משכילים, מביני עניין... כשבעצם לפעמים זו רק פוזה. אני למשל מאזינה להרבה סוגים של מוסיקה... "נחשבים" יותר ופחות. הטעם המוסיקלי שלי גורם להרבה גבות להתרומם בכל סביבה שבה אני נמצאת... כי לפעמים הדברים לא קשורים אחד לשני באופן כמעט מגוחך
. אבל כמו עם אנשים, כמו עם בגדים גם במוסיקה... כשאוהבים משהו או מישהו ונמשכים לדבר הזה, למה למנוע מעצמנו רק מפני שאנחנו עלולים להיראות מוזרים?
. בכלל, כל עוד הושקעה מחשבה על ידי האומן, מתוך אהבה למוסיקה ולקהל (ולא בהכרח לכסף של הקהל), ויש רגש וכוונה ורעיון מוסיקלי מאחורי היצירה - מבחינתי היא מתקבלת על הדעת ואני יכולה לאהוב אותה, ויהיו אלה הביטלס, לאונרד כהן, איירון מיידן, דניס בראון או אייל גולן...

smailie

New member
כן... גם אצלי הטעם מאוד מגוון

אבל כל עוד הוא נשאר בגדר המוסיקה הישראלית: אני אוהב הכל בתחום הזה - משירי א"י, דרך להקות הקצב העבריות ועד הסיגנון המזרחי והים תיכוני. וא- פרופו הפורום הזה: זמרים אתיופיים לא אומרים לי יותר מכברה קסאי ואיילה אינדיגאשט. ברור שלמוסיקה האותנטית והאמיתית עדיין לא נחשפתי.

LuNaTiC

New member
אני מכירה זמר טוב בשם tewodrus kasahun.

כתבתי את השם נכון, מישהו? מאוד נהניתי מהדיסק עד שאחותי לקחה אותו ומאז לא ראיתי/שמעתי אותו...שזה היה לפני הרבה מאוד זמן
. אני באמת רוצה לשמוע עוד אבל קצת קשה למצוא מידע באינטרנט... ממה שניסיתי. יש ביו טיוב כל מיני דברים נחמדים פה ושם...

smailie

New member
כן. יש.

תלמידי תיכון ממוצא אתיופי שעבדתי איתם תקופה קצרה היו נכנסים בלי סוף לוידיאו - קליפים של זמרים אתיופיים, בשיעורים שנתקיימו בחדר מחשבים. לפני שנה, בקרב הסטודנטים יוצאי העדה, הדבר ה"חם" ביותר במעבדת המחשבים היה לצפות שוב ושוב בוידיאו - קליפ החדש (אז) של מלכה אינדיגאשט.

LuNaTiC

New member
האמת ששירים של מלכה אני לא מכירה...

אבל איילה נחמדה... קליפים לא יצא לי לראות, לא ידעתי שיש
.

smailie

New member
הייתי מנסה להוריד קישור

אבל כנראה שישנה בפורום חסימה לוידיאו - קליפים מאתר "you tube" (כפי שנוכחתי לדעת, כאשר ניסיתי השבוע להביא כאן את השיר של ג'ו ג'קסון). מלכה היא באמת האחות הקצת פחות מפורסמת של איילה. איילה יותר מוכרת לקהל. את הוידיאו - קליפ לשיר "אדמה חמה" של שלמה גרוניך ומקהלת שבא יצא לך לראות פעם? זה אחד משני הוידיאו -קליפים הישראלים הראשונים שהוקרנו בערוץ ה"אם.טי.וי", אי - שם באמצע שנות ה-90' (הוידיאו - קליפ השני היה "אישתר" של להקת "סטלה מאריס").

לא יודעת מה זה רגאי. אבל

איזה זמרים אחרים בארץ את אוהבת? וגולשים אחרים, גם אתם, איזה זמרים אתם אוהבים?

מקובל לפנות אל המנהלים במסר אישי.../images/Emo30.gif

הם לא חייבים להיות נוכחים כל הזמן בפורום. במיוחד אם יש להם תחושה שלא קורה שם הרבה.

למעלה