שרשורסקר

yuval k

New member
../images/Emo133.gif שרשורסקר

אחת מהסיבות לפתיחת הפורום היא שאין מקומות (או מקורות) המלמדים שפות קלאסיות בעברית, ובהחלט מובנת הרתיעה מלימוד השפה דרך התיווך של אנגלית. הרעיון הוא שהפורום יציע קורס (או קורסים) בשפות הללו, בעברית, כך שכל מי שרוצה ללמוד את השפה יוכל, גם אם אינו מתמצא בכל המונחים הדקדוקיים באנגלית. לפני שאתחיל לקדם את הרעיון, חשוב לי לקבל פידבק מכם, הגולשים. לשם מטרה זו עלה הסקר. אם תרצו להרחיב את תשובתכם על הסקר, לבקש או להעיר משהו, תוכלו להשתמש בשרשור זה
תודה!

BobMarly

New member
פורום מבורך

נראה לי שאחד האלמנטים הכי שימושיים בפורום שיכולים לעזור הוא : לשמש מילון חכם למי שקורא חומר שיש בו לטינית/יוונית. כאחד שקורא חומר פילוסופי בעיקר אני נתקל הרבה במושגים לטיניים/יווניים שהמתרגם לא טורח לתרגם אותם וזה יכול לעזור מאוד. אפשר לאסוף את כל המושגים הללו והקשרם שעלה בפורום ולבנות מזה מאגר מאוד מעניין שימושי ומרתק. בהצלחה

קסם חדש

New member
שלום לך יובל

אנחנו היינו רוצים ללמוד שפות עתיקות (לטינית בעיקר). אם יהיה קורס או מקום לשו"ת בעברית, אז נשמח להשתתף.

yuval k

New member
הרעיון הוא קורס באינטרנט...

וכמובן שהפורום פתוח לשו"ת
אם יהיה מישהו מהפורום שיקח יוזמה לארגן קורס בלטינית בארץ, יהיה נפלא. הייתי מנסה לארגן משהו, אבל אני נמצא כרגע בארה"ב

קודם כל תתחדש

על הפורום החדש, שיהיה בהצלחה. לפי דעתי הרעיון שלך מאוד טוב. אני באמת אשמח אם השיעורים בלטינית יתחילו מחדש אחרי שהופסקו בקומונה.

yuval k

New member
תודה

הם הופסקו בקומונה עקב אי-דרישת הקהל... וזה בהחלט מובן, כי הרבה יותר קשה לעקוב אחרי קומונה מאשר אחרי פורום.

adam111L

New member
מוכן

לקחת חלק חצי פעיל בשעורים. אין לי זיקה מסוימת לשפה הלטינית, אך במטרה להבין את המושגים והביטוים וסתם כדי להעשיר את הידע - מוכן להצטרף. אכנס מדי פעם לבדוק מה קורה, אתם כבר במועדפים
השעורים היחידים אני יכול לקחת בהם חלק יהיו אלה שיועברו באינטרנט, כי גם אני לא נמצא בישראל. אגב, ארמית גם נחשבת שפה קלאסית? אני קורא לא מעט ספרות עברית מתחילת המאה ה-20 ומסוף המאה ה-19 ונתקל שם בהמון ארמית. למזלי, סבא העביר אלי את המילון שלו ("מילון הארמית החיה" ברוך קרוא) שכולל בתוכו בעיקר ביטוים ומטבעות לשון ארמיים. ככל הידוע לי, ארמית הגיחה לאויר העולם לפני לטינית, אך הנפוצות שלה וההסתעפות שלה לשפות אחרות דלה יותר (להוציא עברית וערבית, השפות השמיות). בכל מקרה, פורום נחמד, בטוח שאעזר בכם לא מעט.

Dashynia

New member
כן כן כן

מאוד מאוד רוצה......... אני נורא אוהבת שפות ובדיוק לפני כמה ימים התחלתי ללמוד צרפתית... אז למה גם לא לטינית באותה הזדמנות?

זה כל מה שחלמתי עליו :]]

יותר משנה הרעיון של ללמוד לטינית לא יוצא לי מהראש, אבל לא הייתה לי הזדמנות או כלים להתחיל. אעקוב בשמחה אחרי פעילות הפורום!

למעלה