, ברכות ושאלה לדר´ גמזו

ritosh

New member
../images/Emo140.gif, ברכות ושאלה לדר´ גמזו

לבת שלי בת ה20 יש חשד ללופוס. הטריגר למחלה היו, כנראה, גלולות דיאן שהיא קיבלה בגלל שחלה פוליציסטית. בהתיעצות עם פרופ´ המבורג הוחלט להפסיק הגלולות ומאז תמונת הדם מראה שיפור.כמו כן נאמר לה שאסור לה לקחת גלולות אף פעם. שמעתי פעם על i.u.d.מיני לנשים שטרם ילדו. האם יש כזה התקן? במידה ויש, מה ההבדל מהתקן רגיל? מהם הסיכונים בהתקן מיני? איזה אמצעי מניעה אחר, חוץ מקונדום,יכול להתאים? תודה ובהצלחה.

לאם המבררת

כמו שתיווכחי איננו חוסכים בהסברים כאשר ראוי להם להינתן במסגרת האתר. אולם חשד ללופוס הוא נושא רציני מדי מכדי לענות עליו במסגרת זאת. בבית החולים ליס ,במרפאותיו ובשיתוף פעולה עם מחלקות פנימיות המתמחות בנושא הלופוס נצבר נסיון רב עם חולות שכאלו. בשל הגוונים הרבים של המחלה היעוץ והטיפול שונים מפציינטית לפציינטית. יעוץ על בסיס אישי תוכל לקבל במרפאותנו. לבירור פרטים 036925672

ritosh

New member
דר גל הנכבד

ברור לי כי עניין הלופוס הוא נושא רציני. רציתי רק לדעת האם קיים התקן מיני, ובכלל, מה דעתכם על שימוש באמצעי מניעה זה לנשים שטרם ילדו. תודה, ריטה.

גולבי

New member
אמצעי מניעה חלופיים חוץ מגלולות

בתור מישהי שיש לה בעיות קרישתיות יתר ולא יכולה לקחת גלולות, אשמח גם לשמוע תשובה על השאלה הזו. בלי קשר לסיבה, ישנן הרבה בנות שמסיבות אלו ואחרות לא יכולות לקחת הורמונים ולכן לא יכולות לקחת גלולות. השאלה הרלוונטית לפורום הזה היא אמצעי המניעה החלופיים ולא לופוס, ולכן אני אשמח אם כן תוכלו לענות על שאלתה של ritosh. תודה!!

התקן

יש כ- 6-7 סוגים של IUD שרשומות בפנקס התרופות (MEDIC). איןן סוג של מיני IUD. קיימים התקנים כאלו בעולם. יחד עם זאת, ההתקנים שקיימים בארץ - עונים על הצרכים גם לנשים שטרם ילדו. אמצעי מניעה אחר יכול להיות זריקה של דפו-פרוברה. אין עדויות על כך שנה יכול להחמיר או לגרום להופעה של SLE.

גולבי

New member
התקן לבחורה שלא ילדה

אני ביררתי רבות על הנושא, אצל מספר רופאים שונה וכולם אמרו לי שמאד לא מומלץ לשים כי זה עלול לגרום לדלקת בחצוצורות ולעקרות, ושבחורה שלא יכולה לקחת הורמונים לא יכולה גם לשים התקן מהסוג החדש יותר. מעבר לזה, אם אנחנו מדברים על בעיות עם לקיחת הורמונים, איך ייתכן שאתה ממליץ על אמצעי חלופי בתור זריקת דפו-פרוברה? בכל מקרה, האם לדעתך בחורה שלא ילדה עדיין ולא יכולה לקחת הורמונים (במקרה שלי - כתוצאה מבעיית קרישתיות יתר) יכולה לשים התקן? תודה!!!

התקן

התשובה היא כן. התקן שמפריש פרוגסטרון איננו אסור לשימוש גם אצל אישה עם נטיה לקרישתיות יתר. בעבר נהגנו לחשוב כי התקן גורם לדלקת באגן ובחצוצרות. ע"פ עבודות המחקרים האחרונות אין שום הוכחה חד משמעית לכך. "בתוכה שאת לא יכולה לקחת הורמונים" הכוונה היא בעיקר לאסטרוגן ופחות או כלל לא לפרוגסטרון.

למעלה