שאלה השאלות...

perrinat

New member
../images/Emo141.gifשאלה השאלות...../images/Emo103.gif

מה עושים עם זה
OK, אז למדנו ביולוגיה 5 יחידות, אנחנו יודעים מה זה דיפוזיה ואוסמוזה- זה כאין וכאפס ממה שבאמת מתרחש שם בתא.... ונגיד ונרשמנו ללמוד ביולוגיה באוניברסיטה.... מה נהיה בסוף
לבורנטים במעבדה
באמת נזכה לגלות חלבון חדש, גן חדש או וואטאוור
ברור לי שיש בזה סיפוק, וכל הקטע של הלימוד והמחקר הוא מעניין, אבל יש בזה עבודה/כסף
או שלנצח נמשיך ללמוד... ולמי יש זמן

siv30

New member
חייבים להמשיך לתואר שני

ואז יש את כל ההתמחויות כמו נדמה לי (אל תתפסי אותי במילה כי לא אני למדתי) : ביולוגיה סביבתית, תזונתית וכד'.

ביולוגיה הוא נושא נרחב../images/Emo80.gif

ואף פעם לא יודעים הכל. ראי לדוגמא מחלות חשוכות מרפא. מחלות חשוכות טיפול. מגיפות למינהן. מגיפת הסארס לדוגמא, שנמצא לה טיפול בימים אלו ממש... משנה לשנה הביולוגיה מתפתחת, ומגלים עוד ועוד דברים חדשים. בודקים קשר בין גורמים, וגם אם אין קשר- הכל נרשם.

מיכל @

New member
../images/Emo67.gif

למה אני לומדת לדוקטורט? כי אין מה לעשות עם תואר שני!! אני מאוד מקווה שכשהדוקטורט יסתיים אני אצליח למצוא עבודה. לאנשים שלמדו ביולוגיה בלי התמחות בתחום תעשייתי כלשהו כמו ביוטכנולוגיה, הנדסת מזון או ביואינפורמטיקה, קשה מאוד למצוא עבודה מחוץ לאקדמיה.

perrinat

New member
../images/Emo4.gifזה מה שחשבתי...../images/Emo103.gif

בקיצור צריכים ללמוד 10 שנים, ולא בטוח שנמצא עבודה.... אז איך מממנים את עצמך

מיכל @

New member
מאסטר ודוקטורט באים בד"כ עם מילגה

אני קיבלתי מילגה מלאה גם לתואר השני וגם לדוקטורט וזו בעצם הדרך הכמעט יחידה לעשות את זה ולהישאר בחיים.
המילגה שוות ערך למשכורת לא מאוד גבוהה, אבל יחד עם המשכורת של הבעל אנחנו מסתדרים (בערך
). הרעיון הוא כמובן לצאת מהדוקטורט כשאחרי 6 שנות ניסיון (תואר 2 ו-3 נחשבים כניסיון בעבודה!), ולקבל ג'וב מכניס יותר. החיסרון הגדול של המילגות הוא שבניגוד למשכורות אין תנאים סוציאליים, פנסיה, קרן השתלמות וכד'. אני אצא מהלימודים בגיל שלושים ומשהו ואתחיל מקום עבודה כמו בת עשרים ומשהו.

למעלה