שלום

karate girl

New member
../images/Emo141.gifשלום../images/Emo142.gif

יש לי שאלה.... האם יכול להיות שלחץ נפשי יכול להשפיע על ירידה במשקל? או על עליה במשקל?

אנפה2

New member
בודאי שיכול להיות, הרי אנחנו

תמיד יודעים שגוף ונפש קשורים זה בזה, מלחץ נפשי מתחילים לפעמים לזלול, ולחץ נפשי לפעמים סותם לנו את התאבון. תשימי לב אם צורת התזונה שלך לא השתנתה. אם היא לא השתנתה אז זה לא בגלל לחץ נפשי, אבל אם התחלת פתאום לאכול יותר, או דברים אחרים (מתוקים, שמאוד מרגיעים, את לזמן קצר) , הרי לך סיבה לעליה במשקל, או לחילופין אם הפסקת לאכול , הנה לך סיבה לירידה במשקל. וכדאי לעשות בדיקות כי למה את מתכוונת ללחץ נפשי, לפעמים יש מצבי רוח בגלל בעיה בריאותית שרק רופא או בדיקות יכולות לאתר. אני מטפלת אלטרנטיבית , לא רופאה.

רון ו

New member
אלטרנטיבה ממש גאונית

נשאלנו אם לחץ נפשי גורם להשמנה - לא אם הוא גורם לאכול יותר או פחות ברור שאם היא היתה אוכלת יותר - היא הייתה מציינת זאת ואז הלחץ הנפשי היה רק תרוץ לאכילה מופרזת או להמנעות במקרה הפוך. סטרס מאופיין בעליה ברמת הורמון קורטיזול ותנגודת לאינסולין לא ממש סגור איך זה אמור להשפיע, אם לפרק שריר או לגרום לרעב לדעתי אם לא אוכלים בעקבותיו מעבר לנורמה, מתח דוקא מרזה.

karate girl

New member
רון...

לזה התככונתי...הבעיה שלי היא לא אכילת יתר....להפך אני אוכלת בריא ומתעמלת 6 פע' בשבוע 3 שעות.....אבל אני רק רוצה לדעת אם ללחץ נפשי בכלל יש השפעה... איפה שאני שואלת עונים לי את אותה תשובה לחץ גורם לאכילת יתר אבל זאת לא הבעיה!!!! לפחות אתה הבנת למה התכוונתי תודה:)

karate girl

New member
אנפה...

אולי לא ניסחתי את השאלה שלי מספיק טוב(אבל רון כן הבין מסתבר).... זה שיש אנשים שכל מצב רוח בין עם זה עצב שמחה או כל דבר אחר גורם להם לאכול (בניהם גם לחץ) אני יודעת.....אבל יכול לקרות מצב שבן אדם שאוכל מסודר מתעמל קבוע לא ירד במשקל בגלל לחץ? עצבים? מתח?......

אנפה2

New member
בוקר טוב לך, הכל יכול להיות.

אם בלוטת התריס (התירואיד) לא מתפקד נכון יכול הענין להתבטא בעליה במשקל, באם הגוף צובר נוזלים (כליות מתפקדות לא נכון), זה יכול להתבטא במשקל, סתם נתתי לך דוגמאות, לכן אם את מתנהלת נכון , כלומר ממשיכה באורח החיים הקבוע שלך, ויש שינויים לרעה (עליה מתמדת במשקל), אני הייתי מציעה לך לעשות בדיקות מקיפות, אבל יש גם אפשרות שאת מצפה לירידה במשקל והגוף שלך נעצר לתקופה, ואז שוב תבוא ירידה במשקל.

שניכם גאונים ../images/Emo47.gif

רון- כי הצלחת להבין את כוונת השואלת. דפדוף קצר בפורום יראה שאנשים לא תמיד מנסחים את השאלה שהם מתכוונים אליה בצורה מדוייקת. ואנפה - כי ענית תשובה נכונה. בדרך כלל, הגורם המתווך בין לחץ נפשי להשמנה (ולשללל בעיות בריאות אחרות) הוא stress. אבל פעמים הגורם הוא מחלה בעצמו. והפרעה הורמונלית היא באמת דוגמא טובה לכך. אני מסכימה גם עם זה שכשמנסים לרזות, יש לפעמים שלבים שבהם הירידה במשקל נבלמת למרות המשך הדיאטה -- וזו לא סיבה לחהפסיק את היאטה.

נשמע מאוד הגיוני

אצלי זה קורה הרבה פעמים. כשאני לחוצה מאוד מאוד ואין לי בכלל זמן זה בדרך כלל גורר ירידה במשקל. וכשאני לחוצה יותר נפשית כשזה משולב עם קצת עצב אז זה גורר עליה במשקל. ככה זה אצלי. אני חושבת שהגוף והנפש קשורים מאוד אחד בשני, בודאי עניין כזה של אכילה ומשקל.

למעלה