שלום רב לכולם

בנקאית1

New member
../images/Emo151.gifשלום רב לכולם../images/Emo66.gif../images/Emo140.gif

לפי מה שקראתי פה בפורום, ולפי הבנתי את הכתוב, שיטת ימימה לקוחה מתורה שלנו. איך הגעתם לשם הזה ימימה? התנהגות, קבלה, הבנה, רוגע, לא לשון הרע, אהבה ללא תנאי, אחווה ורעות, שלום ואהבה. ועוד ועוד ועוד... הכל כתוב בתורה. אין שום חידוש, אלא שאדם חילוני שיש לו חוסר ברוחניות, מרגיש פתאום שהוא קוטף את הירח. כי בעצם דברים אלו, הם נושא רוחני ומעלה אותנו מעלה מעלה. ושוב, זאת התורה שלנו. אם כך מדוע ומאין השם "ימימה" מגיע לפה? הייתי רוצה לדעת.
פורים שמח ואשמח לדון בנושא זה הלאה.

I s t a r

New member
אז מה אם הכל כתוב בתורה?

אפשר לחשוב שאדם לא חילוני (מסורתי, דתי או חרד) הוא אדם מקבל, מבין, ללא לשון הרע, אוהב ללא תנאי (ממש!) וכולו אחווה ורעות שלום ואהבה. אם זה לא היה מצחיק זה היה עצוב. אין קשר לחילוני או מסורתי או דתי -רוחניות ועבודה עצמית יכולה להיעשות ע"י כל אחד בלי קשר לאורח החיים שבחר.

בנקאית1

New member
../images/Emo148.gifסליחה אבל את לא יורדת לסוף דעתי. ../images/Emo148.gif

מה שהתכוונתי במילים שכתבתי שכל מה שמייסמת הגברת "ימימה" זו בעצם חוקי התורה שלנו והיא לא המציאה את זה. לא קשור דתי, חילוני או מסורתי. כל אדם ששומר ויודע את התורה אמור להתנהג כיאה למידות טובות אלו, אבל חילוניים, הרי אין להם תורה או שהם מאמינים בעצמם ולא מיישמים את החוקים הללו, באה שיטת ימימה כ"ביכול" ומעבירה קורסים אומנם חיוביים ביותר, אבל הכל כתוב מלפני אלפי שנים,בתורתנו הקדושה. זו היתה כוונה שלי. השיטה היא של בורא עולם ולא של האדם, איכות חיים, שקט נפשי, רוגע, אהבה ואחווה וכו'. (כל הטוב ) פורים שמח

I s t a r

New member
איזה הכללות!

"החילוניים אין להם תורה או שהם מאמינים בעצמם "...מנין את יודעת בכלל במה חילוני מאמין? למה את מתייחסת למיליוני בני אדם חילוניים כאל מיקשה אחת? מנין לך לדעת מה כל חילוני מאמין או לא? אילו הכללות חסרות כל תוכן. רוב האנשים שאני מכירה שחיים ע"פ "תורתף הקדושה" לא מיישמים דבר וחצי דבר ממה שימימה אומרת , לצערי. אז חדל הכללות.

בנקאית1

New member
יקירתי לא הגעתי לפה בכדי להתכווח, אלא ...

לכתוב את העובדות שקיימות. ולא הכללתי בשום דרך. רק ציינתי שחילוני שאינו שומר תורה ומצוות, מגיע אל ימימה ולומד דרכה את הטוב. זו הייתה כוונתי. כי כל מה שהיא בעצם מנחה ומלמדת, זה מהתורה שלנו, ולא שיטה שהיא המציאה. פורים שמח

ברצוני להרגיע את הרוחות ../images/Emo121.gif

אני קוראת את "השיחה" ביניכן וחושבת לעצמי: בדיוק לזה ימימה התכוונה
השיחה ביניכן משקפת את הביקורתיות, אי ההקשבה, הינכן יודעות הכל (מכלילות וקובעות עובדות) ומכאן סגורות להקשיב וללמוד! ימימה, שאמנם היתה אישה דתייה, לא באה לחדש למגזר החילוני
או הדתי
דברי תורה
ומחוכמת הספר
היא הושיטה כלים לכולנו כדי שנמצא את החיבור ונלמד להשתמש בידע. כולנו באים עם ידע מסויים, בחלקינו מחוברים אליו יותר וחלקינו פחות! גם דתיים אשר "יודעים את התורה" או "מיישמים את החוקים והמצוות" לא תמיד פועלים מתוך הבנה מעמיקה ומתוך חיבור! את החיבור צריך לבנות, והוא נבנה ע"י הקשבה - היא הלמידה
"השיטה של ימימה" - היא לא שיטה, אלא דרך חיים.. ודרך החיים הזאת שייכת לאדם כי בו טמון הניצוץ האלוהי - בכל אחד מאיתנו
אני אישית, יכולה לומר שאני בחורה חילונית שמאוד שמחה על ההכרות שלי עם "שיטת ימימה"! ומקווה שאמשיך ללמוד גם דרך הקשבה לשיחות שמתנהלות כאן בפורום! נצלו את ההזדמנות שניתנה לכם! ונכון, לא באנו לכאן להתווכח
באנו להקשיב! שיהיה יום נפלא!

I s t a r

New member
סליחה?????

תראי לי בבקשה היכן בדבריי מצאת: הכללות, ביקורתיות, אי הקשבה ושאני יודעת הכל.

I s t a r

New member
וגמני חילונית

שמאוד מאושרת שהגעתי ללמוד מימימה ולכן הרגיזה אותי מאוד ההכללה לגבי חילוניים והאמירה שכביכול כל "יודעי התורה" ממילא חיים ע"פ מה שימימה אומרת. זה בדיוק מה שאמרתי - אין קשר בכלל לחילוני או דתי והתורה של ימימה מכוונת לכל אחד ואחת בלי קשר .

איך בכלל הגיעה ימימה

שהיתה צדקת גמורה להיות נושא של שיג ושיח כזה מזלזל ופוגע? ה' ישמרנו! איך בכלל אפשר לפתוח דיון או נושא ב" מי זו או מה זה בכלל ימימה"? ישנם כל כך הרבה צינורות אל העולמות העליונים, אל עולם האמת לדעתי, ככל שהצינור טהור יותר ונקי יותר המסר שמתקבל דרכו הוא גם כזה. וכזו היתה ימימה. וזו לדעתי גדולתה וגדולת שיטתה.

איך בכלל הגיעה ימימה

. מתעניינת יקרה.. גדולתה של ימימה היתה בכך שנתנה לכל אחד את מקומו. כל אחד יחיד ומיוחד, לכל אחד תפקיד ונושא שלשמו בא לכאן. ימימה - דרך החלקים שהעבירה, איפשרה לנו לעבור תהליך שחיבר אותנו לידיעה זו ולהגשמתה. בברכה

שמחה83

New member
נכון,

הכל כתוב בתורה וימימה לא חידשה שום דבר. אבל היתה בה החכמה והנקיות להיות צינור שדרכו נוכל ללמוד וליישם את הדברים האלה. כדי לדעת לשאוב את זה מהתורה צריך להיות תלמיד חכם, ואנחנו לא כאלה. ימימה מאפשרת לאדם הפשוט ללמוד את עומק התורה ולהנות מהחכמה שבה בלי צורך בידע מקדים. כל התורות שגילו כל הצדיקים במשך הדורות לא הומצאו על ידם, אלא הם גילו אותם. רשב"י גילה את ספר הזוהר, וכן הלאה. הם היו במדרגות רוחניות גבוהות ויכלו להתחבר לעולמות עליונים ומשם להוריד לנו את התורה שכבר קיימת. הם לא המציאו אותה. כך גם ימימה. היא היתה צדקת וגילתה לנו דרך חדשה-ישנה. הניסוח חדש, התוכן עתיק. אשרינו שאנחנו לומדים ממנה. וזה לא משנה אם האדם שומר תורה ומצוות או שלא. ימימה זו עבודה פנימית. קיום מצוות לאו דוקא מעיד על עבודה פנימית. ימימה מאפשרת לכל אחד לעשות עבודה פנימית , ללא קשר לאורח חייו.

למעלה