זה מרקש יום טוב כאן

A N N 7

New member
../images/Emo151.gif../images/Emo168.gif../images/Emo47.gif זה מרקש יום טוב כאן../images/Emo63.gif

המקום לכול העולם פתוח במרקש . מגיעים להסרטה . עוד בימי HUMPHREY BOGART הסרט הגדול שלו קזבלנקה. היו מקומות בצילומי הסרט במרקש. ועד היום הדורות היפות של כול הזמנים לוקחים חלק בצילומים במרקש. יש משהו? מושך שם נכון יש הרבה אותנטיות. וגם מגנטיות? אם רוצים. זו אילת בלי ים ויש בא עתיקות. של הבניה המוזרה. מזמנים של הברברים? ויש גם דימיון לעיר נצרת התחתית הרבה מסגדים חיים בלב השוק. מי הצנרת לא מנוקזים והמים בשוק זורמים. כך בירידה... כול זה זכור לי בגיל 5 חודש לפני הגעתי ארצה אל . ואני רק בטיול הייתי שם כי האח של אבי זל. הזמין אותנו. טוב רציתי לספר גם וגם? למי שאוהב את ארץ מולדתו כך הוא חי. ?

שרונהה

New member
"מרקש - המלכה של מרוקו"

זוהי כותרת הכתבה שהתפרסמה היום באתר ynet זה הקישור לכתבה והנה ציטוט משם: "...מרקש הינה העיר היפה והמרתקת ביותר במרוקו. לא גדולה וסואנת כמו קזבלנקה, לא רשמית ומהודרת כמו רבאט ולא קנאית כמו פאס. מרקש שלמרגלות הרי האטלס הגבוה, היא מרוקו בזעיר אנפין. העיר הזאת, על הנופים המופלאים הנמצאים במרחק קצר מדרום לה, על אווירתה החושנית וצבעיה החמים, היא מרוקו במיטבה...."

A N N 7

New member
../images/Emo24.gifעל על המילים שרונהה../images/Emo222.gif../images/Emo47.gif

יום טוב לך שרונהה ולכול חברי הפורום האם תארתי יפה את מרקש בזיכרון המדהים שלי- מדובר על גיל -5-4 נשבעת לך ממש כך ושאר הסיפורים כמובן מהבית ואיש לי שאלה ולא הגבת לי. גם על הסיפור שלי המקשר אותי לאבא שלי הטוב זל' ולשאלה יש כאם היא או הוא? רמזו לי למה אני מספרת על העבר? ויש להביט על העתיד- והאבסורד שבזה שהיא או הוא? כתב רק על העבר. וגם מתפאר. ואני בעד. אבל למה נגדי? בעוד שאין למחוק את העבר כי הוא התומך גם בעתד גם בזכרון היפה וגם ברע . ואין טוב בלי רע ואין רע בלי.. זה בא מלמעלה. ומה אנחנו מספרים יום יום. אם לא על העבר. גם ארוכת ערב של החצ\תונה היפה של בן לולו זה עבר. כי מהאתמול זה חישוב של העבר? והוא אתמול נותן לנו תוכנית למחר. וזה בזה קשור יחד. סלחה על השאלה של בורות א--נ--פ-ב-? ומרקש זה לא מהעבר וההווה

M הדרך

New member
כל מה שתבקש יש במרקש אבל..

קברו של רבי חיים פינטו נמצא במוגדור (סוואירה)

M הדרך

New member
הסרט קזבלנקה צולם כולו באולפן בלוס אנג'לס

הסרט כולו צולם באולפן, פרט לסצינה שבה מגיע המאיור שטרסר, שצולמה בנמל התעופה "ואן נויס" הסמוך ללוס אנג'לס. הרחוב בקזבלנקה שבו צולמו סצינות ה"חוץ", נבנה כתפאורה עבור סרט אחר בשם "שיר המדבר". בתפאורה זו השתמשו גם לצילום הסצינות בקזבלנקה וגם לצילום הסצינות המתרחשות בפריז. תפאורה זו נותרה בשימוש האולפן עד לשנות ה-60. מוזמנים לקרוא..ולתרום...

cial 1

New member
כול הכבוד גם לך וגם לקיפידיה?

העקר השם וגם עבדו עלי ועל כול כי קשה לחשוב שאותה מסעדה בסגנון ערבי הכי עתיק? יעתיקו אותה עד ללוס אנג'לס הסרט מי 1942 יצא לדרך. ויש סרטם שמצולים בטורקיה וכותבים שזה בירושלים. אז מה נעשה נתחיך לחפור. טוב הכתר על השם קזבלנקה ולי אמרו שחל צולם במרקש. וזה וגם טוב שאומרים . ויש עוד אלפי סרטים מצולמים במרקש. הכול מקובל. גם דעתך וגם המחשבה הטובה שלי ערב לילה הכי נעים לך מתוקה זו ANN7 נו טוב חני דש לכולם כאן

למעלה