deathcaster

New member
אברהם הוא ממשיחי השקר של המחב"תיזם היהודי

הניסיון הכפוי שלו לערבב בין תורה ומדע, אינו שונה מאלה של נתן אביעזר וירמיהו ברנובר. כשרוצים לקבל תשובה על שאלת הלכה, הולכים לרב ולא לרופא. כשחולים הולכים לרופא ולא לרב. באותה מידה כאשר רוצים ללמוד על אבולוציה, לא הולכים לפיזיקאי (אביעזר, ברנובר ואברהם), אלא הולכים למי שבאמת חוקר אבולוציה. הטיעונים של מיכאל אברהם על כך שיהודים לא כותבים ספרים ומאמרים כנגד ספרים של אתיאיסטים כגון דוקינס, היצ'ינס והאריס ואילו נוצרים כן, היא אווילית, שכן הוא יודע טוב מאוד שבקרב היהודים הדתיים ספרי אתיאיסטים נחשבים לספרי מינות (כפירה) ויש להתרחק מהם, בעוד שאותם נוצרים בריאתנים שמו להם למטרת על לפרסם שקרים ו"פסאודו-מדע" כנגד אויביהם הגדולים ביותר (האתאיזם והמדע). קצת קשה לקבל את התמונה המסולפת שאברהם מציג כאילו היהדות אינה מתיימרת לצאת נגד המדע כאשר בפועל רבי המכר של הארכי משיח שקר זמיר כהן ודומיו עוסקים רק בזה, גם כל כוהניו בערוץ הידברות שמנסים לדבר על אבולוציה עושים בדיוק ההיפך ממה שאברהם טוען.

אני רואה שהינך

מכיר את אברהם, האמת שאני לא מכירה אותו וגם לא קראתי את ספרו נחכה למאמרים הבאים...

deathcaster

New member
תגובה

מכיר אותו והייתי גם בהרצאותיו, גם דיברתי איתו באופן אישי. אז יש לו נקודה פילוסופית מיוחדת ונחמדה, היא רחוקה מנקודת מבט מדעית שיש לה אחיזה במציאות. חבל שהוא לא משתמש בכלים שהוא קיבל מהמדע בכדי לבסס את הטענות שלו אלא רק בכלים שהוא קיבלת מעולם הדת.

penholders

New member
לא נשמע רציני.

יש לו אותם טענות כמו רוב המחבתי"ם, רק מוסווים יותר טוב בעזרת מילים פילוסופיות. וגם, שים לב למשפט הבא: "לכל היותר ניזקק לפרשנות יצירתית, כדי להתאים את הכתובים למסקנות העובדתיות שלנו" כלומר, לא משנה מה העובדות, נוכל לעוות את הכתובים כך שעדיין נוכל להאמין. מאוד מדעי.

peach20

New member
מה שאני חושבת לגבי עניין אמונה ודת

קראתי ברפרוף (בכל זאת כתבה ארוכה...)- אמונה היא אמונה, אי אפשר להתווכח איתה. יש את המדע שאיתו אפשר להתווכח. ברור שהאמונה באלוהים, היהדות על עקרונותיה- יש בה משהו עתיק, לקוי שלא עומד במבחן הזמן ואין הקשר לאמונה באלוהים או כוח עליון אחר. הרי להגיד שהעולם קיים 5000 שנה, זה התכחשות לעובדות. אולי קיים איזשהו כוח עליון שאנחנו עדיין לא יודעים מהו ולהאמין בו זה אחלה. ברור שיש משהו שאנחנו לא יודעים כי דברים לא מסתדרים לפי ההגיון שלנו ולהאמין במשהו נשגב מאיתנו זה לא דבר שלילי-אבל לנקוט בכל מיני פעולות לשם כך-לדעתי יש כאן סוג של אשלייה. אפשר להאמין, אבל לנסות להבין.

peach20

New member
התכוונתי למה שאני חושבת לגבי עניין אמונה ומדע

למעלה