שבת שלום
וסוף שבוע רגוע

../images/Emo16.gifשבת שלום../images/Emo16.gifוסוף שבוע רגוע../images/Emo98.gif

יום שישי - י"ז אב תשס"ו - 2006 / 8 / 11 פרשת השבוע : "
פרשת עקב
" מפטירין בישעיהו פרק מ"ט , י"ד פרקי אבות פרק ה' סוף שבוע רגוע , שקט ונעים לכולנו ! , שבת שלום ומבורך

דוד המלך תיקן 100 תפילות ביום

דוד המלך תיקן 100 תפילות בכל יום כנגד 100 חיילים הרוגים , שהיו לו בכל יום בזמן מלחמת עמלק .

asaf2000

New member
100 ברכות לא תפילות

הוא תיקן שכל אחד יאמר לפחות 100 ברכות בכל יום וזה פחות או יותר מה שכל יהודי אומר בכל יום חוץ משבת שצריך להשלים ע"י מאכלים שונים.

שאלה לרבי אסף , בבקשה

האם אנחנו אוכלים בחגים ו-שבתות מאכלים מיוחדים שיש להם שורש רוחני , שהוא מיוחד לאותם החגים ו-השבתות ? .............................................

spirit18

New member
תשובה

לגבי השבתות אני לא חושב, אבל מה שכן "תבלין" השבת תורם לטעם האוכל. לגבי החגים אפשר לומר. כך למשל מצה - יש סוד מאוד גדול מאחורי המצה.

לא הבנת אותי נכון ! , סליחה ומחילה

האם למשל : המרק שאנחנו אוכלים בשבת יש לו סמל מיוחד שהוא קשור לשבת ? , או אוליי איזה שורש רוחני בשמיים שהוא קשור ליום שבת ? .......................... כמו לדוגמא : " המרור " בליל הסדר שהוא אמור להדגיש לסמל כדי שנרגיש את הסבל שעברנו במצרים .

asaf2000

New member
תגובה

בשבת בוצעים על 2 חלות כדי זכר למן שהיה יורד כפול ביום שישי. נוהגים לאכול גם פשטידה (קיגעל) שזה גם זכר לטל שהיה מכסה את המן משני צדדים. מאכלי השבת הקלאסים כמו דג, מרק, בשר, יין, הם כולם בגימטריא קטנה 7, לדוגמא מר"ק 4+2+1 = 7. לגבי "שורש רוחני" אולי יש משהו לפי קבלה אני לא יודע.

למעלה