6 חיילים נהרגו היום

../images/Emo16.gif 6 חיילים נהרגו היום

הידיעות והתמונות מראות שהפלשתינאים שיחקו עם חלקי גופותיהם והציגו אותם לראווה תוך חילול כבוד המת. אני מזדעזעת מהברבריות והחיתיות שלהם. פשוט מבחיל. נראה שהתדרדרנו לתהום מאד עמוקה. אני אישית לא רואה אפילו קצה של אור. אולי זה רלוונטי לשיחה מקודם על הפמיניזם, שאותה הגדירה דוקרת האשכוליות ככאב ראש, אבל אם נשים משני צידי המתרס היו מנהלות את המצב, האם אתם חושבות שמצבינו היום היה שונה?

זה לא היה שונה

זה לא עניין של נשים וגברים זה עניין של בני אדם שהזדהמו ונהיה בעלי תעווה קרת רוח ומגעילה. התעווה הזאת הורסת את כולם זה נוראי

דילמה- בעקבות הזוועות של היום

כאמור, המחבלים הברבריים הצהירו שיש בידם חלקי גופות של החיילים שנהרגו היום בפעולה. ובשעה זו נערכים פעולות, בהן נשלחים חיילים לאתר את חלקי הגופות, נאמר שהם ממש עוברים מבית לבית בניסיון להשיבם. אם אני הייתי אחד מהחיילים המתים, לא הייתי רוצה שיכנסו עוד חיילים ויסתכנו כדי לאתר חלקים מגופתי, זה נראה לי מסוכן מדי ויותר כמו מלכודת כדי להרוג עוד. וגם לא הייתי רוצה שינהלו מקח על החזרת גופתי וישחררו מחבלים חיים שיכולים לפגוע בעוד הרבה אנשים חיים. אני מבינה את ההורים, אבל אני הייתי מעדיפה ככה על אף הכאב של ההורים. לא יודעת, אל תכעסו, אבל אני לא חושבת שקבר מלא עדיף על חיים של אנשים אחרים. אני יודעת שמדינה לא צריכה להרשות שייעשו כזה דבר לחייליה. ועליה לדאוג להחזיר את גופותיהם לקבורה, מפני כבוד המת. אבל אני לא מדברת על הרמה הכללית, אלא מה אני אישית הייתי מעדיפה. מה דעתכן?

ממ אכן דילמה קשה

קודם כל יש קטע כזה במסורת היהודית שצריך להביא לקבורה את גופות האנשים... יש אנשים שתומכים ומאמינים בכך ויש כאלה שלא... בתור מדינה יהודית שחיים בה הרבה משפחות יהודיות מסורתיות שלדעתי הדבר הבסיסי שהם רוצים לעשות אחרי מות בנם זה להביא אותו לקבורה, צריך לכבד זאת ולקיים את המינימום האישי הזה... אני לא ממש מסורתית ולא ממש חושבת על ה"חיים שאחרי", גילגול נשמות וכו' ולכן לא ארצה שעוד חיילים יסתכנו בעבורי... ולכן לגביי הייתי מעדיפה שינהגו בי כמוך...

אני הייתי מעדיפה שישאירו אותי שם

אם כבר
הורגים אותי
אז.. למה לא
אבל כמובן,לא תהיה לי זכות דיבור לצעוק להם את זה

האמת שלא הבנתי מה רצית להגיד

וגם לא הבנתי מדוע צריך להיות שימוש באיקונים מהסוג הזה-
לא ממש ברור לי איך זה קשור לנושא השיחה!\

למעלה