הדמות השבועית

../images/Emo176.gifהדמות השבועית../images/Emo176.gif

לאחר מספר עיכובים (מתכונת בהיסטוריה), נפתחת כאן פינה חדשה בשם הדמות השבועית כל שבוע אציג בפניכים דמות אחת מתוך יצירותיו של מיסטר ניל גיימן, (כולל ביוגרפיה ושאלות מנחות) ואני מקווה שיהיה מעניין. תהנו
וכדי לפתוח, בחרתי בדמות מאוד מעניינת שאני אוהבת במיוחד: ריצ'רד מייהו/ לעולם לא עולם. (מכיל |ספויילר| לספר) לריצ'ארד היו חיים רגילים לגמרי. עבודה מסודרת במשרד מהוגן, ידיד לצאת איתו לשתות, וג'סיקה- ארוסתו, שהוא אוהב באמת. אז נכון שהיא גררה אותו איתה לגלריות (והוא משלם על העוגות הממש יקרות שלה), אבל באופן כללי אי אפשר לומר שיש הרבה על מה להתלונן. הכל השתנה כאשר בדרך לארוחה יוקרתית שג'סיקה התעקשה שתהווה את היום המאושר בחייו של ריצ'ארד. על המדרכה הוא ראה נערה צעירה, פצועה ומדממת. ריצ'ארד החליט, בניגוד לכל היגיון ובמיוחד בניגוד לרצונה של ג'סיקה, לקחת את הנערה הפצועה לביתו, למרות שידע שמעשה זה יביא לקיצם של אירוסיהם. מרגע שנכנסה הנערה, דלת, לחייו של ריצ'ארד- הכל השתנה מן הקצה אל הקצה. יום לאחר שדלת הסתלקה מביתו וריצ'ארד חשב שיחזור לחייו הרגילים, הוא גילה דבר נורא: הוא הפך לאף-אחד. מוניות מתעלמות ממנו, הוא לא מצליח לדבר בטלפון, מתברר לו שהדירה שלו עומדת למכירה, אף-על-פי שהוא עדיין נמצא בתוכה. ריצ'ארד מתקשה לעכל את מה שקורה לו, ורק לאחר פגישה עם נערה בשם אנסטסיה הוא מובל אל מה שמכונה "לונדון של מטה- העולם התחתי" שבו חיים כל אלה שנפלטו מהעולם הנורמאלי, ומנסים למצוא את חייהם בין החרכים של המציאות. שם, למטה, ריצ'ארד מצטרף לדלת, הנערה הפצועה שפגש למעלה, להאנטר הציידת- שומרת שנשכרה כדי להגן על דלת מפני מר קרופ ומר ונדמאר- שני סדיסטים מרושעים שמעוניינים לפגוע בדלת, ולמרקיז ד'ה קראבס שמצטרף למשלחת בעקבות התחייבות למשפחתה של דלת. דלת מבקשת לדעת מי רצח את בני משפחתה, ולכן היא מחפשת את המלאך איסלינגטון. ריצ'ארד מצטרף אליהם כי עוד יש תקווה בליבו שיוכל לשוב לחייו הקודמים... ריצ'ארד מייהו הוא דמות עגולה. בתחילת הספר הוא מוצד כדמות אפרורית, פחדנית, שגרתית. ככל שהספר מתקדם נחשפת בפני הקורא דמות אמיצה ודעתנית, שמתלוננת פחות ועושה יותר.
מה אתם חושבים על ריצ'ארד? האם הוא גיבור או אנטי-גיבור?
מה דעתכם על היחסים בין דלת לריצ'ארד?
מדוע לדעתכם בחרה האנטר לתת את הסכין לריצ'ארד? האם היא הייתה צריכה לעשות את זה?
סוף הספר משאיר את הקוראים בסימן שאלה: ריצ'ארד חוזר למטה. האם זוהי פעולה נכונה? רעה? מה דעתכם?
אם הייתם יכולים לשנות או להוסיף משהו לדמותו של ריצ'ארד, מה הייתם עושים?

אני חולה מכדי לענות על זה בהיגיון כרגע

אבל לגמרי ח"ח על ההשקעה!
:) כשירד קצת החום אענה.

KremboQueen

New member
איזו השקעה ../images/Emo140.gif

-מה אתם חושבים על ריצ'ארד? האם הוא גיבור או אנטי-גיבור? בתור בן אדם הוא נשמע נהדר - להציל נערה מדממת מהמדרכה בלונדון. הוא בהחלט גיבור, אנחנו הרי חווים את לונדון של מטה ואת כל הסיפור דרכו, ודרך מה שהוא עושה. אני חושבת שהוא הדמות האהובה עליי. -מה דעתכם על היחסים בין דלת לריצ'ארד? קצת מוזרים. הוא מלונדון שלמעלה, והיא מלמטה, הם חיים בעולמות שונים ורואים שקשה להם להבין אחד את השניה לפעמים, ומצד שני הם טורחים לשמור אחד על השני כל הזמן. נשמע שהיחסים ביניהם בכל זאת לא רעים. -מדוע לדעתכם בחרה האנטר לתת את הסכין לריצ'ארד? האם היא הייתה צריכה לעשות את זה? אם אני זוכרת נכון - היא כנראה העדיפה שאחרי מותה יעשו משהו יעיל עם הסכין, זה נשמע לי הגיוני, היא הייתה צריכה לעשות את זה, להשאיר משהו מאחוריה - ובידים טובות. -סוף הספר משאיר את הקוראים בסימן שאלה: ריצ'ארד חוזר למטה. האם זוהי פעולה נכונה? רעה? מה דעתכם? ככה הספר היה צריך להסתיים, סוף שאנחנו יודעים שהוא בטוח שמח, כמו נגיד להשאר בלמעלה, היה הורס ספר שהוא כולו לא רק happy-happy. מבחינת ריצ'ארד? כנראה שהחיים למטה יהיו יותר מרגשים בשבילו. -אם הייתם יכולים לשנות או להוסיף משהו לדמותו של ריצ'ארד, מה הייתם עושים? הוא סקוטי. לא הייתי משנה כלום

you'll be my american boy~

מה אתם חושבים על ריצ'ארד? האם הוא גיבור או אנטי-גיבור? גיבור, ללא ספק. לצד כל התכונות האפורות והפחדניות והממוצעוּת הכללית שלו, המעשים שלו מראים גם תכונות יותר "אציליות" מזה. הוא כן לקח את דלת וטיפל בה כשהיא גססה על המדרכה שם, למרות שהיא הייתה זרה גמורה ולמרות שהוא ידע מה יהיו התוצאות של זה מבחינתו ומבחינת ג'סיקה, לדוגמא. אבל אני חושבת שזה יפה שהוא לא גיבור מובהק שכזה, שיש בו קשת רחבה יותר של תכונות וכמו שאמרת, שהוא עגול באמת. הוא דמות טובה.
מה דעתכם על היחסים בין דלת לריצ'ארד? איך שזה על פני השטח: הוא תלוי בה כי היא היחידה שהוא מכיר למטה, היא חשה אחראיות לחיו כי הוא הציל את שלה ובכך נכנס לתוך כל הבלגן הזה מלכתחילה. אבל מתחת לזה, אני חושבת שכשקראתי נוצרה בי ההרגשה שהם מאוהבים קצת.
מדוע לדעתכם בחרה האנטר לתת את הסכין לריצ'ארד? האם היא הייתה צריכה לעשות את זה? הוא הרג את החיה. הוא הפך לצייד הכי טוב של לונדון של מטה, אפילו שהוא לא התכוון. העברת הסכין הייתה מעין העברת תואר, אני חושבת.
סוף הספר משאיר את הקוראים בסימן שאלה: ריצ'ארד חוזר למטה. האם זוהי פעולה נכונה? רעה? מה דעתכם? נכונה, לדעתי. אחרי שהוא חווה את כל מה שחווה למטה, איך הוא יכול ברצינות לחיות חיים שפויים ומשעממים וחסרי מטרה למעלה? למטה הרבה יותר מלהיב לדעתי. ולמטה גם יש לו את דלת. מה הוא יעשה למעלה, יחזור לג'סיקה?
אם הייתם יכולים לשנות או להוסיף משהו לדמותו של ריצ'ארד, מה הייתם עושים? לא. הוא נהדר בעיני.

Spirite

New member
מגניב ../images/Emo13.gif

מה אתם חושבים על ריצ'ארד? האם הוא גיבור או אנטי-גיבור? גיבור. הוא מתחיל בתור דמות מרובעת כזאת, קצת חסר עמוד שדרה מול ג'סיקה... אבל התגית "גיבור" טבועה בו מההתחלה, אפילו שלאורך הספר הוא מתואר בצורה קצת מגוחכת, כפחדן וקוטר מעצבן. בכך שאסף את דלת בלי לחשוב פעמיים, כאילו זה הדבר הכי טבעי בעולם ועמד על שלו מול ג'סיקה - זה כבר אפיון שלו כגיבור שיתפתח הלאה, גם אם זה כמעט לא מורגש. העובדה היא שהוא מגלה את האני האמיתי שלו לאורך הספר ככל שיותר קשיים ניצבים בפניו; מה שלא הורג מחשל. מה דעתכם על היחסים בין דלת לריצ'ארד? בדיוק במידה. שמחתי שבסוף הספר היו רק רמזים לרגשות ולא איזה קטע קיטשי של פרידה עם דמעות והכל, ושמחתי שהם לא הפכו לזוג, זה היה מקלקל לי את כל הספר. ההיקשרות שלהם אחד לשני במהלך הספר מתוארת בצורה עדינה, בלי לדחוף לנו יותר מדי. מזרים לידידים באופן זורם, ויחסים של ידידות הם היחסים שצריכים להיות להם. מדוע לדעתכם בחרה האנטר לתת את הסכין לריצ'ארד? האם היא הייתה צריכה לעשות את זה? הסכין היא סמל, אני מניחה, כמו העברת הלפיד באולימפיאדה או משהו כזה. הוא הרג את החיה הגדולה של לונדון, מה שהיה לדעתי סוג של מבחן שריצ'רד הצליח לעמוד בו. הסכין היא הסמל לניצחון שלו על האופי הקודם, החלש והפחדן שלו. סוף הספר משאיר את הקוראים בסימן שאלה: ריצ'ארד חוזר למטה. האם זוהי פעולה נכונה? רעה? מה דעתכם? לדעתי היא נכונה. אחרי ההרפתקאות שהוא עבר הוא השתנה לחלוטין ובלתי אפשרי היה לו לחזור אחורה לחיים הקודמים שהיו לו... החיים שהתאימו לריצ'רד הישן, חסר הביטחון והמשעמם. לונדון של מעלה פשוט לא יכלה להכיל אותו יותר. אם הייתם יכולים לשנות או להוסיף משהו לדמותו של ריצ'ארד, מה הייתם עושים? האמת? לא הייתי מוסיפה לו כלום. אולי טיפה יותר עוקצנות, כדי שלא יהיה מושפל כל כך בנוכחות חוש ההומור הקטלני של המרקיז... אבל ממש טיפה, כי אני אוהבת אותו כפי שהוא.

Susan Death

New member
סחטין על ההשקעה!

מה אתם חושבים על ריצ'ארד? האם הוא גיבור או אנטי-גיבור? אני מניחה שאם מסתכלים על התכונות שלו, בעיקר בסוף, הוא גיבור לחלוטין. מה דעתכם על היחסים בין דלת לריצ'ארד? ממש אהבתי את איך שזה נוצר שם.ז זה לא היה קשר רומנטי שעלול ליצור שינוי בעלילה, גם כי לא ממש היתה אפשרות, וגם כי ריצ'רד בעצם לכל האורך רצה לעזוב אותה ולחזור לארוסתו. רק בסוף נתנו לזה איזשהו פוש קטן, כשהיא אומרת לו ש...מה זה היה? היא תתגעגע,משהו כזה. זה יפה שכן שמו את הבלתי נמנע, של קשר יותר מסתמי בניהם, אבל לא נתנו לזה לפגוע בעלילה או לשנות אותה מדוע לדעתכם בחרה האנטר לתת את הסכין לריצ'ארד? האם היא הייתה צריכה לעשות את זה? אני מניחה שזה הדבר הנכון. היא ממילא מתה, וריצ'רד הוכיח את עצמו כצייד הטוב ביותר בלונדון מתחת. סוף הספר משאיר את הקוראים בסימן שאלה: ריצ'ארד חוזר למטה. האם זוהי פעולה נכונה? רעה? מה דעתכם? אני באמת חושבת שזו בחירה טובה, במקרה הזה. "ברגע שטעמת טעמו של מעוף, ראשך לעולם לא יהיה שוב על האדמה" או משהו כזה- החיים שלו בלונדון מעל סוג של הלכו, עם ג'סיקה, ולמרות שהעלו אותו בדרגה, הם נראים לו עכשיו ריקנים הרבה יותר, כי הוא הרגיש, כמו שהוא אומר, שהוא יכול לדעת בדיוק מה יקרה לו בהמשך חייו, והוא לא הולך לום מקום. אם הייתם יכולים לשנות או להוסיף משהו לדמותו של ריצ'ארד, מה הייתם עושים? לא הייתי משנה כלום. הוא לא הטיפוס הכי הייתי רוצה להיות איתו, בעיקר בהתחלה, אבל הוא מושלם בשביל הסיפור

למעלה