סיפור מאוד קשה - בבקשה עזרתכם

• פותח הנושא אבודה על הגגות
  • פורסם בתאריך
א

אבודה על הגגות

Guest
../images/Emo182.gif סיפור מאוד קשה - בבקשה עזרתכם

מתנצלת מראש אם יהיה קצת ארוך. חשבתי שכל הפרטים חשובים. להלן הסיפור: לפני כשנה ביקרתי את אימי החולה - למחרת היא ביקשה שאסע חזרה לביתי - בדיעבד הסתבר לי שהיא כלל לא התכוונה - היא כבר היתה חולה באלצהיימר מרוב שוק הלם לא שאלתי אותה אפילו למה.. בצהרים החבר של אחותי דופק לי בדלת ואומר לי: ''אמא שלך ביקשה ממני לומר לך שתסעי היום''. עניתי לו ''טוב תודה.. צא מהחדר ותן לי לישון'' (הרגשתי פיזית מאוד לא טוב) והוא ממשיך ככה איזה 5-6 פעמים. כאילו אין אופציות נוספות: למשל לשאול את אימי מדוע היא רוצה שאסע.. אני הרי הבת שלה.. ''מדוע את שולחת אותי'' וכו'.. (אני חייבת לציין שבזכותי אחותי והוא יחד - אני שידכתי ביניהם) בסוף כבר לא יכולתי וכאשר קמתי להזיז אותו כי הוא נשען בחוזקה על משקוף הדלת והתנגד לי. לא היתה לי ברירה והעפתי אותו על הרצפה. ניגשתי לאימי והתחננתי בפני שתסביר לי מדוע היא רוצה שאסע. היא ענתה לי שהיא לא יכולה להסביר לי (בדיעבד גם זה היה קשור למחלה שלה) לאחר כמה דקות אחותי מזנקת לחדרי ואומרת לי: ''עכשיו את נוסעת מכאן'' ומתחילה להעיף את כל חפצי החוצה (כולל כלי-מיטה בחוץ על המדרכה.. הכל) אני מבקשת ממנה להפסיק ומנסה לעצור בעדה. כשראיתי שהיא לא מפסיקה ניסיתי להוציא אותה בכוח מחדרי. גם זה לא עזר ואז הדפתי אותה בכוח התקשרתי לידיד טוב והוא אמר לי: ''את לא נוסעת משם בשום אופן.. תחפשי עו''ס או מישהו מוסמך אחר.. את לא נוסעת משם'' שוב הלכתי לאימי לחדר-השינה - הפעם בהיסטריה - שמתי את ראשי בחיקה ושוב שאלתי אותה למה היא רוצה שאסע. היא שוב ענתה לי: ''לא יודעת, לא יודעת איך להסביר לך את זה'' הרגשתי בגיהנום פתאום הוא שוב נכנס (לח. שינה של אימי) ואומר לי: ''מספיק היית עם אמא שלך חצי שעה עכשיו גם אני רוצה'' (?!?!) לא זוכרת מה עניתי לו.. בכל מקרה הוא צעק לאימי מחוץ לדלת: ''אל תאמיני לה.. אל תאמיני לה (שאימי לא תאמין לי - עד עכשיו אני לא יודעת למה הוא התכוון) ולי הוא צועק: ''את מנצלת את המצב של אמא שלך.. את מנצלת את המצב של אמא שלך.. (?!?!) בערב כשסוף סוף הייתי לבד עם אימי סיפרתי לה על כל מה שקרה והיא טענה שהיא לא זוכרת כלום. רק אחרי שיחה של שעתיים בערך הבנתי שמשהו לא בסדר איתה - מה שהתברר יותר מאוחר - שהיא חולת אלצהיימר בצהרים חזרתי לאימי מביקור ואת מי אני רואה? את החבר של אחותי.. שאלתי אותו: ''תגיד אין לך טיפת כבוד?! למה באת בכלל?! לך מכאן - אני לא מסוגלת לראות אותך !!! אתה מצחין אותי !!! 'והוא עונה: ''את יודעת שאמא שלך ביקשה ממני לבוא? את יודעת שאמא שלך אמרה לי שהיא אוהבת אותי כמו בן שלה? (כמו ילד בן 3- הוא מעל 60 - אדם לא מפותח - בוא נגיד שלב 3 בין קוף לאדם) ואמא שלי עונה לו: ''נכון אני אוהבת אותך כמו בן שלי..' זאת היתה שוב תגובה של המחלה שלה כשאימי יצאה רגע מהסלון הוא אומר לי: ''כולם יודעים שאת משוגעת'' הוא אומר את זה בבית של אימי !!!!!!! באותו רגע כמעט הרגתי אותו במכות... בסוף נסעתי חזרה והתקשרתי לעו''ס של היישוב מביתי. שוב התאכזבתי כי הסתבר שהיא פשוט מטומטמת ולא מקצועית אתם קולטים מה היה לנו כאן?! בזכותי הם יחד.. אני הכרתי ביניהם ותראו ל-מה הם גרמו לי..אני לא מסוגלת להבין את זה.. לא מסוגלת לקלוט את זה.. אני לבד בכל הסיפור ההזוי הזה.. מאז אין לי שקט ומנוחה ואני מרגישה שעד שלא אתעמת (בפרט איתו - לא פיזית) לא ארגע הוא חייב לקבל עונש אחרת לא ארגע.. אני לא מסוגלת לחזור לסדר היום מבלי להעניש אותו.. קשה לי לישון ולעבוד..הוא עדיין ממשיך לבקר את אימי ואפילו לישון אצלה כאשר המטפלת שלה בחופש.(ומתפאר בזה) ואני מתפוצצת.. אימי לא מסוגלת בכלל להבין מה היה..היא מבינה ושוכחת..מבינה ושוכחת.. אני מרגישה חסרת אונים לחלוטין.. אני מבקשת שמישהו יבוא איתי אליהם (בפרט אליו) ויעמיד אותו במקומו. שמישהו יתעמת איתו אבל לא פיזית האם זה תחום של עו''ד פלילי? האם להגיש תלונה במשטרה? מי שחושב שהוא מסוגל לעזור לי במשהו שיפנה אלי במסר אישי בבקשה. אני לא רוצה דיון בפורום בנושא הזה בבקשה תפתחו את ליבכם - אני מוכנה גם לשלם עבור העזרה אני מאוד מודה לכם

לאבודה על הגגות

מהדברים שאת כותבת עולה כאב רב,אני משער שהיה לך קשה להעלות את הדברים לרשת . לא כל הפרטים שכתבת ברורים ומובן שקשה לפרט.אנסה להתייחס באופן כללי, גם למען גולשים אחרים ואפנה אותך ליעוץ פרטני בהמשך. במקרה שאנו חושדים שיש פגיעה באדם שהינו חסר ישע יש לפנות למשטרה או לעו"ס שהינה פקידת סעד במקום המגורים של האדם שאנו חוששים שנפגע. פגיעה בחסרת ישע היא לא רק מעשה לא יפה ולא ראוי אלא גם בעבירה על החוק. מאחר והבעיה היא לא רק עניין של מיצוי החוק אלא גם עניין משפחתי מורכב, את בהחלט מוזמנת להתיעץ גם עם העמותה לחולי אלצהימר בקווי היעוץ הטלפוניים שלהם. בהצלחה

א

אבודה על הגגות

Guest
שלום דורון. ביקשתי לא לדון במקרה בפורום עצמו

בגלל הרגישות שלו - אבל אם כבר העלת את זה לפורום אענה לך כאן כתבתי במפורש שאני זו שנפגעתי ולא אימי כך שאין כאן שום פגיעה בחסר ישע - לא ברור לי מדוע פרשת את זה כך כמו כן ציינתי במפורש שפניתי לעו''ס ביישוב אך נתקלתי בחוסר מקצועיות משווע מצידה אני ממש לא מבינה - לא חידשת לי כלום בהודעה שלך.. את עמותת אלצהיימר אני מכירה והם לא עוזרים בדברים כאלה.. אימי לא נפגעה - אלא אני !!!!!

א

אבודה על הגגות

Guest
ונכון מאוד - היה לי מאוד קשה להעלות את הדברים

לרשת.. ולא הבנתי עוד דבר: מדוע אתה מפנה אותי לטיפול פרטני - אני לא עשיתי שום דבר לא בסדרזה לא לעניין.. חבל שלא הבנת מהדברים שאני זו שזקוקה באופן נואש לגורם חיצוני או מגשר הבעיה שאחותי לא מוכנה להפגש עם גורמים כאלה..

../images/Emo51.gif

על ההברה. ממה שכתבת לא היה ברור אם אמך נפגעה או נפגעת מההתנהגות של החבר של האחות. החשש לפגיעה באימך נבע מהתיאורים שהבאת: "ניגשתי לאימי והתחננתי בפני שתסביר לי מדוע היא רוצה שאסע. היא ענתה לי שהיא לא יכולה להסביר לי " ובהמשך "אחותי מזנקת לחדרי ואומרת לי: ''עכשיו את נוסעת מכאן'' ומתחילה להעיף את כל חפצי החוצה ". לכאורה יש כאן תאור של קשישה הנמצאת במצב של בידוד ו/או נתק שאולי נכפה עליה. איננו נוהגים בפורום לענות לפניות במייל אישי. בתשובתי התייחסתי לעקרונות כלליים. כל המידע עליו הסתמכתי בתשובה נבע מהאמירות שאת העדפת להביא לפורום.ההמלצה על טיפול פרטני אינה בגלל שאת בסדר או לא בסדר אלא משום שאת מעדיפה ובצדק לברר את העניינים מחוץ לרשת באופן אישי. במידה והעובדת הסוציאלית אינה מקצועית להערכתך, את בהחלט יכולה לפנות למנהלת הלשכה שלה. זכותך כבת לבקר את אמך ואם הדבר נמנע ממך את בהחלט רשאית לפנות לעו"ד או לפקידת סעד שיסייעו בידך. כל טוב

למעלה