רעמים וברקים בליל חורף קר

catנוע

New member
../images/Emo188.gifרעמים וברקים בליל חורף קר../images/Emo188.gif

לקראת הסופה המתקרבת (או ככה לפחות מבטיחים החזאים) - הפעם זה לא יעבור בלי שאלות של חבצלת, אז - איך אתן מסבירות לילדים על ברקים ורעמים?

אורora

New member
פונקציה של גיל

בגיל של הילדונת אני מסבירה את העובדות בלשון פשוטה. שהעננים בשמיים מלאים במיים, וזזים עם הרוח. שהם מתנגשים יש בום גדול (רעם) כמו ש-2 עצמים מתנגשים (להבהרה התנגשו אצלינו 2 צעצעועים). נותר חור בענן, וכך יותר גשם
אני משערת שחבצלת יכולה לקבל את אותו ההסבר, אולי תבין טיפה פחות. אבל זה ההסבר.

תתפלאי

אבל גם בגיל צעיר יותר, הן מבינות. ותתפלאי מספר 2 , גם אני מאוד אבל מאוד אוהבת חורף. אני מאוד מאושרת
למרות שיצאנו מהבית כמו שתי דובות, עטופות מכף רגל ועד ראש (הבייב התגלתה כחובבת כובעים כמו אמא שלה), אני פשוט מתה על מזג האויר הזה. כיף

אורora

New member
ואני חייבת להביע שוב

את אושרי מהסערה המתקרבת. אני א ו ה ב ת חורף

נוRית

New member
ואני ממש ממש לא!!!

שונאת את החורף, את הגשם, הרטיבות, הקור, הרוחות.... ועכשיו, כשצריך להתארגן ליציאה עם שתי זאטוטות - זה נהיה אפילו יותר גרוע. יאללה, שיגיע כבר האביב!!

דש1דש

New member
גם אצלי ../images/Emo31.gif ../images/Emo128.gif ../images/Emo183.gif

היום יש חוג - צריכה נייד בערב, בגשם שתי ילדות... לחנות (אין אף פעם חניה קרובה), לקחת, לבדוק בכביש, ממש לא בא לי.... ומחר - שוב - חוג, בדרך כלל אנחנו מגיעות בהליכה - מחר אם ירד גשם / יהיה קר כבר אסע באוטו.... לא אוהבת גשם! לפחות הימים, בתאוריה, מתארכים כבר!

אנה מ

New member
חשבתי שרק אני שונאת חורף

שונאת להתלבש בשכבות. את הקור שחודר לעצמות, והרוח והרטיבות.

זה מאד משתנה לפי הגיל.

לילדים קטנים צריך לתת הסברים פשטניים במיוחד. הסבר אחר הם ממילא לא מסוגלים להבין (משהו בסגנון: כשיורד גשם, השמיים מודיעים לנו שנשים לב ועושים בומים ואורות כדי שלא נשכח לקחת
וללבוש מעילים
). לגדולים יותר, אפשר לתת הסברים מעט יותר מלאים שמזכירים את הניצוץ החשמלי בעננים ואת גלי הקול שנוצרים בעקבות ההתלהטות והלחץ.

catנוע

New member
הבעיה היא

שיש ברקים ורעמים גם שאין גשם, והחבצלת שלי שמה לב לדברים כאלה אז ההסבר שלי כנראה יהיה רק על העננים המתנגשים. ובינתיים נתתן לי רעיונות רק לגבי הרעם. מה לגבי הברק? לא שואלים אצלכן מה זה האור הזה? כי חבצלת שואלת...

כשהתותחון היה קטן

נתתי לו הסברים שהם לא בדיוק הסברים, כמו "זה קורה בחורף" וכיו"ב. זה הספיק לו. כשהשאלות מורכבות יותר ויכולת ההבנה גדלה - ההסברים מורכבים יותר.

אורora

New member
ככה

1. לפעמים ההתנגשות במקום רחוק, ולכן שומעים אבל הגשם יורד במקום אחר. ( מקום רחוק = הבית של סבא וסבתא למשל) 2. לפעמים ההתנגשות אל מייצרת חור ולכן לא יורד גשם 3. לגבי הברק, אפשר להסביר שההתנגשות מייצרת גם אור. יש להניח שהיא תקבל את זה

galizoe

New member
הברק - הבזק שנוצר מהחיכוך, כמו

כשמציתים גפרור ומהחיכוך בקופסה נוצרת אש.

אורora

New member
חה חה חה

אין אצלינו גפרורים בבית......בחנוכה הדלקנו נירות מהגז. וגם אם היו לא חושבת שהייתי רוצה להדגים לה איך מדליקים גפרור. היא עלולה לנסות לבד .

דש1דש

New member
מה שעובד אצלנו

העננים מתנגשים ולכן יש רעמים וברקים. אצלנו בעיקר יש ביקוש לחיבוק גדול - עיזבי אותה מהסברים כרגע

הרמוניה

New member
ותודה לגשם....

שהפסיק לעשר דקות ואיפשר לי לקחת אותם מהגן יבשים כולנו הרמוניה

catנוע

New member
טוב, אז היו ברקים ורעמים

וכפי שצפיתי החבצלת בהחלט התעניינה מה זה הרעש הזה ומאיפה הוא בא. גם הקטנטונת של אורורה שהיתה איתה התעניינה, אז הסברתי שהעננים מתנגשים ועושים 'בום' ואור. השאלות המשיכו מצד הקטנטונת - 'למה העננים מתנגשים?' - כי הרוח מסיעה אותם מהר והם מתנגשים 'למה יש רוח?' - כי חורף
מזל שבדיוק היה שוב רעם והשאלות נקטעו

דש1דש

New member
ואני היתי מאושרת מהשרשור הזה

כי כמובן היו רעמים וישר הסברתי את מה שכתבנו כאן - וזה שכנע אותה! אני מראש דיברתי על עננים שמנים ומלאי טיפות גשם שזזים ברוח גבוה גבוה ורחוק רחוק בשמיים (הריוק היה מאוד חשוב לפחדים
) ואז מתנגשים (והתנגשנו) ובגלל ההתנגשות הגשם בורח ויש בוםםםםם ולפעמים גם ברק מרוב העוצמה. עבד. מזל

למעלה