"הריון מדומה" שאלה

../images/Emo193.gif"הריון מדומה" שאלה

מה מביא לדעתכם אשה בסביבות גיל 50 לתופעות של הריון מדומה ? בטן נפוחה, הורמון של יצירת חלב, הרחבה של צינורות חלב בשד ? אשמח לכל הארה שקשורה לגופנפש וגם בתיקשור. שבת שלום אריאלה

כמו שאני רואה את זה...

יכולות להיות סיבות לא מעטות,אף כי איני מכיר את כולם,כי אינני רופא. אי סדירות בתיפקוד המערכת ההורמונאלית יכול להיות סיבה מצויינת, אך כך גם עודף של ההזדהות רגשית עם בת העומדת ללדת והרצון הבלתי מודע לתפוס את מקומה . שוב, צריך להכיר את המקרה הספציפי ולחקור לגופו של עניין. שבת של ברכה ושלום .

מהחוש חש שלי...(עם ד"ש מעשתר)../images/Emo68.gif

מה שמכונה 'גיל הבלות' (בכוונה בחרתי בשם הצורם לגיל המעבר) מלווה בצער על נטישת הקן ותום שלב הקינון... האישה שתפקידיה כה סבוכים ומרובים,וגם כשהי מובטלת או כמו שמכרה שפגשתי..שאמרה לי 'אני בין עבודות' (וורקוהולית מושבעת..) ונולדו לי תאומות..אז מיד חישבתי לה..יש לך ארבעה כעת..עם שתי פעוטות..את בהחלט לא מובטלת... אשת משפחה היא להטוטנית רצינית..בין בית לעבודה למשפחה לבעל ללהיות בקשב לצרכי האחר..והשלב בו הקטנים גדלים ועפים לצבא ללימודים למערכות יחסים משלהם..הוא מלווה בחזרה על שאלות הגדרתיות קיומיות כאלה של גיל ההתבגרות... יש שינויים הורמונלים, יש גלי חום, יש שינויים במצבי רוח..הריון מדומה הוא סוד של פסיכוזה (נדמה לי..) שעלולה להתפתח כתוצאה מכל זה. אני הייתי ממלישה על טיפול נפשי מסוג כל שהו..גם אם אלטרנטיבי..כמשהו טרפוייטי או מישהו מתחום התקשור שמיומן בטיפול פסיכואנליטי..תלוי באישיות המטופלת...

הריון מדומה ,כמו שקראת לו, הנו מצב תגובה

על נתון שגוי.המערכת ההורמונלית עדיין פעילה,ודרך אגב,ישנם מקרים של הריונות גם בגיל 50.נדיר,אבל קיים.במקרה שלנו, נראה שיש כמיהה פנימית "להתמלא",והמערכת הגופנית פשוט נענית לציווי. כדאי לשקף זאת לאשה, מתוך כבוד רב והקשבה,לשאול מהם "החללים" שנפערו בחייה אותם היא רוצה,אולי למלא. ובמה בעצם היא כן יכולה למלא אותם. מתוך מחשבה ומודעות.תודה.

../images/Emo140.gifתודה רבה,המקרה אכן קצת מורכב

ואני עדיין מנסה לבדוק עם הגברת מה באמת מצב ההתפתחות שלה בחיים. שבת מבורכת אריאלה

למעלה