יעדים
יעדים
וייעודים...

mikilk

Active member
../images/Emo20.gif יעדים ../images/Emo20.gif יעדים ../images/Emo20.gif וייעודים...

זוכרים? כל כך הרבה יעדים העלינו בעבר, הצבנו בראש השנה העברית הנוכחית יעדים חלמנו על יעדים לעשור הקרוב ו.... הוזחו? נשכחו? ממשיכים?

בטח ממשיכים ../images/Emo13.gif

נכון שידעת שאני אהיה הראשון שאגיב להודעה הזאת?

mikilk

Active member
היעדים שלי...

לא כל כך זוכרת, לא כל כך יודעת, לא בטוחה. כדילזכור היטב את היעדים (חלקם אני מגדירה כיום יותר כחלום ילדות) אני בעצם צריכה לדפדף ולחפש היטב בפורום. היום, כשיום הולדתי קרב, זוכרת שבגיל 40 הצבתי לי יופי של יעדים לעשור הקרוב. ומה קרה מאז? החיים. החיים שכיוונו אותי לחיי יום יום עמוסים לעייפה, לעומס עבודה גדול (+ קידום רציני), למעט מאוד זמן לחלום ועוד פחות זמן להשיג יעדים. החיים - שסיפרו לי כי הם לעיתים תלויים על בלי מה - ולתכנן לעשור -זה קצת טפשי ומה בכל זאת? - השתפרתי ביעילות שלי בעבודה - עובדת קשה יותר והרבה יותר
עשיתי מה חוגי העשרה שעיניינו אותי - ועכשיו מחפשת מה התחום הבא או איך להמשיך. נפרדתי מחברים, יצרתי חברים חדשים, החזרתי חברים וותיקים לחיי - גם זה מבורך! ויעדי? היום אני יכולה לכתוב - לשרוד. לשרוד בעבודה המעייפת אך מאוד מענינת ומאתגרת לשרוד כאמא לשלושה מתבגרים לשרוד כאני עצמי שלעיתים הולך לאיבוד אופס...
נראה לי שחזרתי אחורה...

שכחת את הקאיזן? אף פעם לא "מתכננים" עשור.

לתכנן עשר שנים מראש נשמע לך טיפשי, מפני שזה באמת טיפשי (אלא אם התוכנית שלך מאוד גמישה, אבל זה כבר חומר למתקדמים
) עזבי את ה"עוד עשר שנים" ותתמקדי בעכשיו. תישאלי את עצמך "מה אני יכולה לעשות, כאן ועכשיו, שיקרב אותי עוד צעד קטן אל עבר היעד?". את לא צריכה לדעת מראש מה יידרש ממך בסוף הדרך. רק לראות את הצעד הראשון... ולקחת אותו. ואז לחזור על התהליך. ועוד משהו: אם שכחת מהם היעדים שלך והיית צריכה לנבור בפורום כדי למצוא אותם, אז אולי לא בחרת ביעדים הנכונים? כשבן-אדם באמת רוצה משהו וזה בוער בתוכו, הוא לא שוכח את זה כל-כך בקלות. אגב, "לשרוד" זה יעד בהחלט ראוי - כל עוד מדובר ביעד זמני. שרידה (פיזית ונפשית) היא תנאי הכרחי להתקדמות לשלב הבא, אז כ-stepping stone להמשך זו מטרה יפה וראויה..

mikilk

Active member
תודה רבה, זכרתי את המצומצמים לשנה זאת

גם את "מצעד העשור" שלי אני זוכרת, את רובם. - לא לקחתי את נושא המשקל והספורט לידיים - גם בגלל אפיוזודת הניתוח שקטעה לי כל מאמץ ספורטיבי וגם בגלל שמחמיאים לי גם ככה
אז כנראה המוטיבציה לא מספיק גבוהה. היעד שבו עמדתי יפה - להתקדם בעבודה לקראת יסודיות והבנה גדולה יותר - אולי אפילו בהגזמה להתמיד בלימודים של רפואה אלטרנטיבית / טיפולים / אנרגיות - למדתי הילינג ועוד כמהקורסים אנרגטיים קצרים - נחמד אבל לא יסודי מספיק. היצירתיות שבי, לאומנות, לעשיה - זה ממש ב - On Hold... הדבר היחידי שכתבתי ותיעדתי ועשיתי זה לתעד את החלומות הביזאריים שלי (אילו האמיתיים, של הלילה). תודה ה שהזכרת לי את הקאיזן - הייתי צריכה את זה, במיוחד היום... מה איתך? היכן הדברים עומדים / רצים?

nataly36

New member
לי זה דווקא נשמע כמו התקדמות לקראת יעדים

בעיניי יעדים כמו "להוריד משקל" - אני לא לגמרי בטוחה שזה יעד שלך באמת, או שככה נראה לך שצריך - שתביני, אני לא מדברת ממקום של עליונות. אני שוקלת יותר מעשרים קילו מעל מה שאני צריכה לשקול .... הייתי מאד שמחה להוריד משקל. השאלה שלי היא - למה אנחנו רוצות בכך? אין לי לגמרי תשובה. פרט לשאלת הבריאות - במידה שזו מידה שפוגעת במשהו, נניח כולסטרול או במקרה שלי שיש בעיית פרקים - כמה שפחות משקל יהיה יותר טוב לברכיים שלי.... אך חוץ מזה? למה בעצם? זו שאלה פתוחה.... אין לי עליה תשובה או איזו אימרת חוכמה... אין לי ספק שאם תתני ליצירתיות שלך לפרוץ - יהיה לך הרבה יותר שמח. לא יודעת אפילו למה אני כותבת את זה, מן תחושת בטן שכזו. נראה לי מתאים לך ליצור. (סליחה אם דבריי לא במקום. ) .

mikilk

Active member
דבריך כל כך במקום!

ואני למדתי שהאינטואיציות שלנו מאוד נכונות ואין צירופי מקרים - טוב שנתת לי את מסר היצירתיות.... אני כל כך חסומה - שנים יצרתי ועשיתי ורקמתי וציירתי - ובשנים האחרונות כלום! אין ספק שזהו מחסום רציני שיש להסירו תודה!!

אצלי הכל התהפך על הראש בחודשים האחרונים ../images/Emo13.gif

היעדים לטווח הארוך נשארו אותם יעדים, אבל הדרך השתנתה לחלוטין. וכפועל יוצא מזה, היעדים שהיו לי בטווח קצר (ואצלי "שנה" זה טווח קצר) די איבדו מהמשמעות שלהם - לפחות במסגרת הזמן הקצוב להם. בכלל, לוח הזמנים שלי בטווח הקצר לוטה בערפל בזמן האחרון. אני במין תקופת מעבר כזאת של "ניסוי וטעיה", ואני מעדיף לקחת את הזמן שלי ולעשות את הדברים נכון, על להספיק לסמן את ה-
עד לדד-ליין שרירותי כזה או אחר. מבחינתי הדבר החשוב הוא שיש התקדמות מחודש לחודש. הקצב פחות חשוב. אז אוכל לתת פה תמונת-מצב נורמלית רק אחרי שיצטברו הנתונים החדשים ונראה לאן נושבת הרוח.

mikilk

Active member
WOW לא ציפיתי ממך לזה

"אם בארזים נפלה שלהבת מה יעשו אזובי קיר"??? לומדת ממך רבות וגאה לקרוא על התהליכים הקונסיסטנטיים והעקשניים שלך! אשמח להתעדכן

היופי הוא, שכשיש לך חזון, הטווח-קצר פחות חשוב

מה שחשוב זה שאני יודע איפה אני רוצה להיות בעוד 5-10 שנים. ואם היעדים בטווח הקצר לא תומכים בחזון הזה, אז אין בהם טעם - נכון? עם הזמן, אני צובר ניסיון, ואני לומד מה עובד ומה לא עובד. וזה שינוי הרבה פחות מהפכני ממה שאולי נדמה ממבט ראשון. אגב, אם את תוהה לאן נעלמה רשימת היעדים הגדולה שהיתה בחתימה שלי: הגעתי למסקנה שכרגע, פרסום הרשימה הזו בפומבי לא תומך בהתקדמות שלי - לפחות לעת עתה. הרשימה עצמה, כמובן, חיה ונושמת על המחשב שלי, יחד עם כל הקבצים הנלווים.

אתם צוחקים, נכון? או שמא אתם משחקים אותה...

איפה העיקרון הפשוט שמנחה אותנו בכל רגע - שהחיים מתרחשים אך ורק כאן-עכשיו. נראה שאתם משחקים אותה רוחניים כשלמעשה אתם רוח'ניים מה בכלל אתם רוצים להשיג בחיים האלו? האם זו קומונה שכל אחד "תומך" ואו "מעצים" את האגו המנופח של כל אחד ואחד מהחברים פה? מוזר מאוד...

mikilk

Active member
חבל.... מאוד חבל...

חבל שהודעתך הראשונה נכתבה בסגנון הזה גם ביקורת אפשר לכתוב לגמרי אחרת גם הבעת דעה שונה היא לגיטימית ומפרה - אבל לא באופן שבו כתבת. מה כואב לך? מישהו בכלל כתב פה או הגדיר את עצמו רוחני? אז נכון, אנחנו תחת אשכול פורומים רוחניים - זה עדיין לא הופך אותנו לפורום של אנשים רוחניים או רו'חניים... אנחנו חבורה של אנשים, קבועים ומזדמנים אשר מעלים פה ושם הודעות - כל אחד עם הודעתו, עם מה שרוצה לשתף, עם מה שכואב לו או מצחיק אותו- הכל לגיטימי (פרט לפרסומות ולפגיעה בחברים אחרים) אני חושבת שטון הדברים והאופן שבו כתבת מה שחשבת מהצצה אחת קטנה - יכול להעיד אך ורק עליך.

צודקת לגבי הטון. אבל השאלה שאמיר מעלה חשובה

לדעתי זה דיון שחשוב שיהיה לנו פה. יעדים ורוחניות - סותר או לא סותר? ומה, באמת, הפירוש של הביטוי "לחיות כאן ועכשיו"? זהו נושא ששווה שרשור חדש. ואני מאוד אשמח אם אמיר ושותפיו לדיעה (וזו דיעה נפוצה מאוד) יתרמו את השקפת העולם האישית שלהם. הרי הדיעה הזו לא הופיעה out-the-blue. יש איזשהו הגיון מאחוריה, אפילו אם אני ואת לא מסכימים עם המסקנה הסופית.

mikilk

Active member
מאוד מסכימה איתך, מאוד מסכימה איתו

אבל זה היה מאוד לא במקום לכתוב באופן זה

על מה חבל?

דבר אינו כואב לי. אם יש בי תחושה, אני מאפשר לה לנוע כטבעה. הגדירי בבקשה "אדם רוחני", אז נוכל להתדיין על האם אתם מוגדרים כרוחניים ואם לא. כל פעולה שאני עושה מעידה עליי בכל רגע ורגע מחדש. האופן שבו תפשת את ההודעה ופירשת אותה, לקחת אותה אישית, מעידה על דברים נוספים. אגב, מהי "הרמוניה" עבורך?

mikilk

Active member
מה שהיה לי חבל

זו השפיטה המהירה שלך והתפיסה שלך אותנו. השאלות שאתה מעלה מאוד נכונות מאוד טובות ובהחלט יש להן מקום נכבד לדיון גור פתח הודעה נפרדת לדיון - ברשותך ניכנס לדיון המעניין הזה שם? ברוך הבא

קודם כל ברוך הבא ../images/Emo140.gif

ובקשר לשאלה שלך: אני אישית לא רואה שום סתירה בין חזון אישי ורוחניות. להיפך. חזון אישי אמיתי שבא מהלב, זה מבחינתי הרוחניות הכי עמוקה שיכולה להיות. אני מכיר גם את הגישה שלך. נתקלתי בה בעבר. ואם לומר את האמת, עד היום לא הצלחתי להבין אותה. בעיקר משום שהשאיפה "לחיות רק בכאן ועכשיו" היא בעצמה יעד שמבוסס על חזון אישי. האין זו סתירה לוגית? אולי תוכל אתה להסביר לי את הנקודה הזאת. והשאלה "מה אתם רוצים 'להשיג' " מפספסת את הפאונטה. השאלה הרלוונטית היא "מה אני רוצה להיות". מי שרודף אחרי "הישגים" חיצוניים, או מציב לעצמו יעדים רק בשביל לטפח לעצמו את האגו, סופו שיישאר ריק מבפנים. החוכמה היא לקבוע לעצמנו יעדים שמוציאים את הטוב שבנו, הופכים אותנו לאנשים טובים יותר, ומסייעים לנו להפוך את העולם למקום טוב יותר. אני מאמין שיש סיבה לכך שאלוהים נתן לנו שכל ויכולת תכנון, ואני חושב שזו חובתי הבסיסית להשתמש במתנות שהאל נתן לי כדי להיטיב עם העולם ועם עצמי.

רוב תודה, ברוכים החיים

אתה כתבת: ""לחיות רק בכאן ועכשיו" היא בעצמה יעד שמבוסס על חזון אישי. האין זו סתירה לוגית? אולי תוכל אתה להסביר לי את הנקודה הזאת." בשביל שבאמת נבין אחד את השני, נצטרך לסנכרן הגדרות למילים ומושגים כגון: "לחיות כאן - עכשיו", "יעד", "חזון אישי"? רק אז אוכל, אולי, לעזור לך לראות אפשרות נוספת לתפישת המציאות.

למעלה