מה דעתכם על הסיטואציה הבאה

../images/Emo20.gif מה דעתכם על הסיטואציה הבאה../images/Emo35.gif

לצערי הסיטואציה מוכרת לי מהמשפחה, אבל דווקא זה מגיע מהודעה באחד הפורומים: 3 אחים, אח אחד גר בחו"ל, אחת גרה מרחק שעה נסיעה מבית ההורים ואחת גרה קרוב להורים ולכן נטל הטיפול בהורים נופל עליה בעיקר, דבר שמשפיע עליה ועל משפחתה רבות והיא מרגישה שהיא היחידה שאיכפת לה. מה הייתם עושים במצב כזה

Russet

New member
אני מניחה שהייתי תופסת פיקוד ומחליטה עבור כול

כולם, ראיתי מה זה עשה למש' של אמא שלי שם הם היו אחותה והיא שטיפלו בסבתא שלי והם הרבה אחים, בדודה שלי זלזלו כי היא פנסיונרית ובאמא שלי זלזלו כי היא הצעירה והיא החזקה כביכול בין האחים- מה שהם עשו בסופו של עניין היה להתחלק בכסף ולפעמים גם בזמן שהם 'מבזבזות', זו דעתי. באופן עקרוני אם ילד אחד לוקח על עצמו או שמפילים עליו טיפול כזה לכל הפחות צריך להשתתף איתו בהוצאות וגם כמובן בעלויות ביטול הזמן. כ"כ מרתיח אותי מקרים כאלה- כאילו מה, זה לא ההורים שלהם? בהם הם לא טיפלו?

אבל אם האחים לא רוצים להיות שותפים בטיפול?

כלומר פשוט מפילים את האחריות על אחות אחת ובאים לבקר רק כשנוח ומתאים להם?

בוקר טוב, חדשה כאן , מקבלים?

החוק מחייב ילדים לטפל בהוריהם בזקנתם. אני ממליצה לפנות לעובדת הסוציאלית באיזורכם, אולי היא תשכנע את האחות לעזור . לעתים ילדים נשארים עם משקעים שליליים מהוריהם ואינם מוכנים לטפל בהם כאשר הם נזקקים. אם ההורים חולים ולא מתפקדים ניתן לקבל שירות מביטוח לאומי, שבעיני הוא ממש, אבל ממש לא שוה. אם אין השגחה של בן משפחה רוב העובדים הללו עושים כראות עיניהם. כאילו באו ללשכה לחתום ומסתלקים.

ברוכה הבאה אלינו ../images/Emo141.gif

לא מדובר במשפחה שלי, הצגתי סיטואציה שהוצגה בפורום אחר.

Russet

New member
אני מקווה שלא נגיע לזה אבל תמיד טוב לדעת

מה עושים במקרה כזה, תודה וברוכה הבאה כמובן

Russet

New member
ושוב-ההורים לא שלהם גם כן?

מה זה צריך להיות? אני מבינה שיש אנשים כאלה ומסרבת להבין- מדובר בשני אנשים שגידלו אותם עשו בשבילם לא מעט וגם אם עשו עבורם את המינימום שבמינימום עכשיו תור הילדים לעזור להם- ככה זה עובד וזו פשוט חוצפה מצד אותם ילדים אגואיסטיים.

לא יודעת מה להגיד

אני מניחה שהדבר הראשון שהייתי עושה היה לכנס את האחים לשיחה, למרות שאם יש אח שגר בחו"ל זה בעייתי, אבל אפשר לשאול על אפשרות שיקח חופש ויבוא לעזור. זה מצב בעייתי ורגיש אין ספק, ואני לא חושבת שאפשר לייעץ יותר מדי בלי לדעת יותר פרטים ובלי להיות במצב דומה.

למעלה