מוטו בחיים

mikilk

Active member
../images/Emo20.gif מוטו בחיים

האם יש לכם מוטו מסויים אותו השתדלתם לקיים במהלך חייכם הבוגרים? מה השפיע / משפיע על יישום אותו מוטו? האם דרך חייכם מתבססת על מרכיב חיצוני מסויים? (יוגה, דת וכו')

רצון100

New member
ואהבת לרעך כמוך- כלל גדול

מה זה אומר לכם ומה זה נותן לנו?

nataly36

New member
ברור שאני מחוברת לדת.

אבל נדמה לי שהמוטו הוא יותר בקטע של לנסות להיות חיובית - לראות את החיובי ולהפיק מכל מצב את המייטב. באופן כללי לקבוע רק כלל אחד - זו בעיה, כי אם לא עומדים בו מסיבה כלשהיא יוצא שבעצם נכשלת בחיים.... לדוגמא: היה כתוב בכניסה לישיבה של רבי עקיבא "ואהבת לרעך כמוך" - כלומר שהכלל שלהם היה אהבת חינם. אך כידוע, המגפה שפקדה את התלמידים של רבי עקיבא היתה בשל שנאת חינם! - מה שיוצא די מגוכך. אולי דווקא אם לא היו מכריזים בזה בקול - היו יותר מצליחים. ברור גם שהיו להם עוד הרבה ערכים. אך הכותרת הכתובה הזאת, קשה בעיניי. משתדלת. אולי אפשר לנסח את כלל החיים שלי כ"אהבה" - להשתדל להיות עם האנשים שאני אוהבת. להשתדל לאהוב כל מה שאני עושה. להשתדל לעסוק במה שאני אוהבת..... וכד.... בכל אופן משתדלת.

רצון100

New member
להשתדל זו העבודה שלנו

אך מהי אהבה? מה זה נותן ולמה? מה כל כך טוב בלאהוב?

nataly36

New member
לא נראה לי שניסוח פילוסופי זו התשובה לשאלה

האהבה היא צורך בסיסי של כולנו. אך אני מדברת רק בשם עצמי - ברור לי שהאושר שלי קשור למספר אנשים שאני אוהבת. אני רואה גם ביעוד שלי קשר אליהם . בעיניי ילדים זה לא רק תוספת נחמדה, זה משהו שהוא סוג של מטרה. הגשמה עצמית.

mikilk

Active member
תמיד האמנתי בחיוב

למרות שלעיתים אנשים קראו לזה תמימת, פראיירית וכו' - חשתי שלוותר, להימנע ממלחמות, להאמין בזולת באופו מוחלט - זה הנכון

למעלה