לחיות את הרגע או לתעד אותו?

../images/Emo202.gif לחיות את הרגע או לתעד אותו? ../images/Emo202.gif

חברה שלי סיפרה לי משהו שערער אותי וגרם לי לחשוב על זה עמוקות. היא סיפרה לי שהיא ראתה ראיון ב-"גיא פינס" יחד עם אסף אמדורסקי, בו הוא מדבר על הנוער של היום והחברה שנוצרה בשנים האחרונות. שפעם, היו נהנים בהופעות וחיים אותן. חיים את הרגע. והיום? כולם עסוקים רק עם המצלמות, לתעד כל שניה ושניה. שכחנו איך לחיות. איך לחיות את הרגע. אני האמת, פשוט מפקידה בידי מישהו את המצלמה שלי ונהנת. מקשיבה למוזיקה, פחות מתעסקת במצלמה, תולה על החולצה את האמ.פי. שלי ומקליטה את ההופעה. כשאני מצלמת, אני מרגישה שאני פחות נהנת. כשאני רואה ווידאו שאנשים מצלמים, אני מרגישה שאני לא שם. אם אני כ"כ עסוקה בלצלם בהופעה... אז כבר עדיף לי לראות בדי.וי.די בבית או משהו או לא ללכת.
לא מזמן האמת התחלתי לצלם "סרט תיעודי" על עצמי. קצת נרקיססיסטי, אבל רציתי לחרוט לי את הרגעים של התיכון. אחרי מה שחברה שלי סיפרה לי, זה ערער אותי נורא.
אז שאלתי היא כזאת: לחיות את הרגע או לצלם אותו? (סליחה אם יש טעויות כתיב בהודעה
)

Kettercat

New member
אבל -

בנוגע לסרט שאת מכינה על עצמך - אני דווקא בעד, זה רעיון מקסים
יש הבדל בין להסתכל אחורה על החיים שלך כבן אדם לבין לצפות בהופעה.

Karina85

New member
לחיות את הרגע קודם כל

אבל אני באופן אישי נהנית מעצם הצילום, זה משהו שאני אוהבת לעשות ולא משהו שנעשה רק לצורך תיעוד... נראה לי שכמו בכל דבר אפשר למצוא את האיזון

Karina85

New member
תמונות מעולות!!

יש לגבע דף בפייסבוק ,אני בטוחה שהוא ישמח אם תצרפי תמונות לשם.. לשיקולך.. :) אני נהנתי מהתמונות !!

Karina85

New member
קודם כל תודה ../images/Emo13.gif

אני שמחה שנהנית, זה מאוד חשוב לי וכיף לי לשמוע! לגבי הדף פייסבוק, לפי מה שאני רואה אין אופציה של הוספת תמונה... לא נורא

Mortar

New member
שאלה ממש ממש טובה!

באמת שהנושא הזה העסיק גם אותי לא מעט, אני הגעתי למסקנה שבשביל עוד איזה תמונה או חצי שיר שמוקלט עם סאונד חרא ותמונה רועדת - בזה אני לא אנציח רגע היסטורי ואפילו לא תוכן שארצה לשוב ולחזור ולהסתכל עליו. בסופו של דבר, בשבילי - לחיות את הרגע, להנות, להתמסר, לעמוד שורה ראשונה ולעוף עם ההופעה. אם מתעדים וזה טוב וחשוב מאוד לדעתי (מי שתיעד את ההופעה של הפליינג בייבי בבארבי למשל עשה עבודת קודש ואני לא מפסיק לחזור ולשמוע את הקטעים האלה שמחזירים אותי להופעה) אז צריך לעשות את זה ברמה ממש מקצועית, סטאנד למצלמה, מיקרופון מספיק איכותי להקלטה, זווית צילום טובה וכו' וכו'... אם אתה עושה את זה כמו שצריך אז אתה נהנה מעצם הצילום ונשאר לך משהו ביד שהוא לפעמים גדול יותר מהחוויה עצמה של להיות שם. מי שמכיר את ההופעה של זפלין מ1970 באלברט הול, אז ברור שזה לא איזה ילד עם פלאפון דור 3 צילם את זה, אבל בחיי שהסרט הזה כל כך השפיע עליי וכל כך נהנתי מהתיעוד הזה שאני חושב שזה היה פשע אם אף אחד לא היה מרים את הכפפה ומחליט לתעד את המופע הזה (למרות שזה בטח תיעוד יזום ע"י הלהקה או המפיקים ומישהו קיבל על זה כסף, אבל עדיין...). אז להגניב איזה תמונה שתיים זה סבבה וזה לא צריך להרוס לעצמכם את המופע אבל תהיו מודעים ליכולות שלכם, אם לא יודעים לתעד משהו כמו שצריך, קחו צעד אחורה, או יותר נכון צעד קדימה, תצמדו לבמה ותנו בראש.

Karina85

New member
בעיקרון מסכימה...

אבל כבר יצא לי כמה פעמים לצלם גם עם מצלמה ממש קומפקטית (לא פלאפון) ולהוציא עדיין תמונות ברורות באיכות טובה... אבל אם אני רואה למשל שהתאורה לא ברורה או שזה יוצא מטושטש וכו' אני מוותרת על הצילום למעט איזה סרטון קטן בפלאפון או תמונה או שתיים... הכוונה שלי היא שגם תיעוד לא מקצועי לפעמים משמש הרבה אנשים ואפשר להנות ממנו, יש כמה קליפים שאנשים העלו ליו טיוב שאמנם לא מקצועיים אבל באיכות לא רעה בכלל שאני מאוד נהנית מהם

מתנות

New member
יש ויש....

יש הופעות מסויימות ושירים מסויימים שאני לא מעזה להתרכז במשהו אחר, לא במצלמה ואפילו לא בסיגריה. אבל לעומת זאת, יש הופעות שבלי מצלמה, פשוט לא הייתי הולכת אליהן.... יש אמנים שעם כל אהבתי למוזיקה שלהם, הם לא מעניינים אותי אם אין לי מצלמה ביד. בהופעות של גבע אני מקפידה גם לצלם וגם להתרגש.... יש שירים שלו שאני לא נותנת לשום דבר לחדור אליהם, גם לא לצורך לתפוס תמונה טובה. אבל בתכלס, בגלל שהוא מודל צילום מדהים, אני לא אשב בשקט עד שאוציא תמונה טובה אחת בכל הופעה. ואחרי תמונה אחת?... אפשר להתחיל להנות בלי לחץ האמנות

Karina85

New member
הוא באמת מודל צילום מדהים!

הוא וברי סחרוף הם האמנים שאני הכי אוהבת לצלם

למעלה