מה אתם אומרים על ההתרחשות הבאה?

מצב
הנושא נעול.
פינת הפאדיחה לשבת:

כותב דוד תירוש בספרו "רכבת העמק" שראה אור בחברה להגנת הגשר מעל מחל יתלה, אוי סליחה, להגנת הטבע, כי בשער האחורי של הספר מופיע קטר מתקופת המנדאט....... עאלק !
הנה הכיתוב שחור על גבי לבן מצד שמאל: ותיכף תהוא גם תמונת השער האחורי...... לא ידעתי שקטר מס' 202 היה מנדאטורי כאשר נפרק בנמל חיפה ביום 25.09.1959........טוב ללמד את תלמידיי כי המנדאט הבריטי היה גם היה בארצנו הקטנטונת בספטמבר 1959.....
נו באמת יא דוד? שבת-שלום אריק !
והנה הקטר העאלק "מנדאטורי" שהועלה על
האוניה "תמר" בנמל "ברמן" בגרמניה ביום 12.09.1959 ונפרק בנמל חיפה בסיוע מנוף "שמשון" הצף ביום 25.09.1959. הקטר נגרר ישירות ממפעל הייצור של DEUTZ אל הנמל. אבל טוב לדעת שבשנת 1959 היה מנדאט בארץ ישראל. השאלה היא רק מנדאט של מי? של DEUTZ? לתלמידיי בכתה י"ב - כיתת מופת, הפתרונים....... ציעלום: דוד תירוש, החברה להגנת הצבע... שבת-שלום.

האוניה "תמר" בנמל "ברמן" בגרמניה ביום 12.09.1959 ונפרק בנמל חיפה בסיוע מנוף "שמשון" הצף ביום 25.09.1959. הקטר נגרר ישירות ממפעל הייצור של DEUTZ אל הנמל. אבל טוב לדעת שבשנת 1959 היה מנדאט בארץ ישראל. השאלה היא רק מנדאט של מי? של DEUTZ? לתלמידיי בכתה י"ב - כיתת מופת, הפתרונים....... ציעלום: דוד תירוש, החברה להגנת הצבע... שבת-שלום.
ציעלום = צילום.
הצילום הוא השער האחורי של הספר כמובן. יחי המנדאט של 1959 !

easylivin

New member
אבל לפחות הצביעה הייתה יותר יפה מהנוכחית.
הקטר הזה צבוע כעת בירוק-חומצתי.
מה היה לעזאזל קשה בלצבוע אותו באותו צבע ולהוסיף את אותו הסמל של רכבת ישראל? באמת שאני לא מבין... וככה זה ב-95% מכל מיזמי "השימור" הארץ. למה? למה, גוד דמיט?!

אבל לפחות הצביעה הייתה יותר יפה מהנוכחית.
הקטר הזה צבוע כעת בירוק-חומצתי.
מה היה לעזאזל קשה בלצבוע אותו באותו צבע ולהוסיף את אותו הסמל של רכבת ישראל? באמת שאני לא מבין... וככה זה ב-95% מכל מיזמי "השימור" הארץ. למה? למה, גוד דמיט?!
הצבע של אחותו מס' 201 במוזאון הרכבת הוא
הצבע הירוק הנכון אבל........אחותו היא בכלל קטר מס' 203.............שוב בלוף !
פול, ז"ל, ביקש ממני בזמנו להכין שבלונה נכונה מס' 203 אך העצלנות שלי.......לפחות הכנתי שבלונה וצבעתי את המספר "131" הנכון על קטר ה-T44 בחיפה ביום שישי - 08.01.1999... שבת-שלום.

פינת הפאדיחה לשבת:

כותב דוד תירוש בספרו "רכבת העמק" שראה אור בחברה להגנת הגשר מעל מחל יתלה, אוי סליחה, להגנת הטבע, כי בשער האחורי של הספר מופיע קטר מתקופת המנדאט....... עאלק !
הנה הכיתוב שחור על גבי לבן מצד שמאל: ותיכף תהוא גם תמונת השער האחורי...... לא ידעתי שקטר מס' 202 היה מנדאטורי כאשר נפרק בנמל חיפה ביום 25.09.1959........טוב ללמד את תלמידיי כי המנדאט הבריטי היה גם היה בארצנו הקטנטונת בספטמבר 1959.....
נו באמת יא דוד? שבת-שלום אריק !
אני מתפלא עליך אביתר!
הרי ראש הממשלה בכבודו ובעצמו, מר נתניהו, סיפר לא מזמן (לפני שובו לתפקיד) כיצד הוא זוכר את החיילים הבריטים ליד ביתו כשהיה ילד... למרות שנולד לאחר קום המדינה! כמובן שנתניהו יכול היה לראות חיילים בריטיים ליד ביתו רק לו גר בפורט סעיד, לשם פלשו הבריטים ב-1956. אבל מבחינתו המנדט הסתיים כנראה בשנות החמישים. ואם לו מותר... מה אתה רוצה מהספר הזה?

אני מתפלא עליך אביתר!
הרי ראש הממשלה בכבודו ובעצמו, מר נתניהו, סיפר לא מזמן (לפני שובו לתפקיד) כיצד הוא זוכר את החיילים הבריטים ליד ביתו כשהיה ילד... למרות שנולד לאחר קום המדינה! כמובן שנתניהו יכול היה לראות חיילים בריטיים ליד ביתו רק לו גר בפורט סעיד, לשם פלשו הבריטים ב-1956. אבל מבחינתו המנדט הסתיים כנראה בשנות החמישים. ואם לו מותר... מה אתה רוצה מהספר הזה?
אכן תשובתך מעולה ! אני רק רוצה לציין
שהבוקר ראיתי גדוד של חיילים בריטיים ליד ביתי בדרכו לפשיטה באזור שייח'-ג'ראח. אם אינני טועה היה עימם צלם. פניו של הצלם הנ"ל היו מוכרות לי מהעיתונות. לרגע משוכנע הייתי כי פניו דומים לזלמן שזר, אך במחשבה שניה הבנתי שלראש הממשלה הנוכחי יש ידע נרחב בצילום גדודי צבא....

אני מתפלא עליך אביתר!
רה''מ מר נתניהו צודק אתה טועה ומטעה..

בנימין הפעוט אכן ראה גם ראה חיילים בריטיים בירושלים בשנות ה50. מעבר לחומות במזרח העיר החצוייה הסתובבו חיילים וקצינים בריטיים במסגרת ההסכם לשת''פ צבאי בין אבו חוסיין עליו השלום לבריטניה הגדולה. במסגרת הלגיון הירדני שרתו קצינים וחיילים בריטים ובהם רמטכ''ל צבא ירדן האנגלי יליד לנקשיר גלאב פאשה או בשמו המקורי ג'ון באגט גלאב .

רה''מ מר נתניהו צודק אתה טועה ומטעה..

בנימין הפעוט אכן ראה גם ראה חיילים בריטיים בירושלים בשנות ה50. מעבר לחומות במזרח העיר החצוייה הסתובבו חיילים וקצינים בריטיים במסגרת ההסכם לשת''פ צבאי בין אבו חוסיין עליו השלום לבריטניה הגדולה. במסגרת הלגיון הירדני שרתו קצינים וחיילים בריטים ובהם רמטכ''ל צבא ירדן האנגלי יליד לנקשיר גלאב פאשה או בשמו המקורי ג'ון באגט גלאב .
תאר לך שאתה צודק...
האם ייתכן כי מה שעיצב את תודעתו הפוליטית של ביבי בנעוריו לא היה הרצון לגאולת עם ישראל בארצו אלא הרצון להביא לעצמאות מדינת "ירדן" הפיקטיבית והעם ה"ירדני" הפיקטיבי משלטון הבריטים? האם למעשה ביבי הוא "לוחם חירות ירדן", וכל הנאומים שלו על "ארץ ישראל" אינם אלא מסך עשן???
עכשיו הבנתי על מה הוא חושב כשהוא שר את המנון האצ"ל (במבטא ערבי): "שתי גדות לירדין, זו שילנו (של הירדנים!) זו גם כין!"

תאר לך שאתה צודק...
האם ייתכן כי מה שעיצב את תודעתו הפוליטית של ביבי בנעוריו לא היה הרצון לגאולת עם ישראל בארצו אלא הרצון להביא לעצמאות מדינת "ירדן" הפיקטיבית והעם ה"ירדני" הפיקטיבי משלטון הבריטים? האם למעשה ביבי הוא "לוחם חירות ירדן", וכל הנאומים שלו על "ארץ ישראל" אינם אלא מסך עשן???
עכשיו הבנתי על מה הוא חושב כשהוא שר את המנון האצ"ל (במבטא ערבי): "שתי גדות לירדין, זו שילנו (של הירדנים!) זו גם כין!"
מעבר לכך: היו בעיר העתיקה באותה עת
כל-כך מעט חיילים בריטיים פעילים לעומת אנשי ליגיון ערבים, כך שילד ירושלמי - גם אם הביט במשקפת, לא יכול היה להבין מי זה מי משום שגם הקצינים הבריטיים נהגו לחבוש כפיות אדומות. חוצמיזה: במאמץ העצום שעשיתי בשנת 1999 להבין מדוע לא סייעו הבריטים למותקפי שיירת הדסה ביום 13.04.1948 באופן מהותי, מצאתי כי ביום קרות הארוע כמעט ולא היו כבר חיילים בריטיים בעיר (רק 100). מרבית הבריטים היו שוטרים ועובדה זו הוסתרה היטב מהיהודים ומהערבים על מנת ליצור רושם שכח חזק עדיין יושב בעיר. זו היתה הסיבה לכך שהבריטים גם לא יכלו להתערב בקרב שהתרחש בדיר-יאסין ביום 09.04.1948. לא ממש היה להם עם מה להתערב..... מקור נמצא בעבודת הדוקטוראט שלי, עמוד 218, פיסקה שניה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה