בעיה עם תעודת הבגרות - בבקשה עזרתכם!

yuvalfrr

New member
../images/Emo206.gifבעיה עם תעודת הבגרות - בבקשה עזרתכם!

שלום רב, שמי יובל ולפני כ 4 שנים סיימתי 12 שנות לימוד בתיכון היובל הרצליה. במסגרת הבגרות בחרתי מקצוע בחירה אחד בלבד - מדעי המחשב. סיימתי 3 יחידות לימוד במקצוע עם ציון יפה וב 2 היחידות הנוספות קיבלתי פסילה בעקבות חשד (שאינו מוצדק אגב). מאז נאלצתי להתגייס לצבא כמובן, עברתי תאונה, השתחררתי ואז כדי שאהיה זכאי לתעודת בגרות למדתי לבגרות בכימיה שאותה סיימתי בציון 70. כעת אני מקבל שיחה מהמזכירות הפדגוגית של התיכון שלי שהיות ויש לי פסילה ב 2 יחידות מחשבים אין לי זכאות לבגרות ואני חייב להשלים את ה 2 יחידות שבהם יש לי חשד כאשר הבחינה היא בקיץ, עוד כמעט שנה. התוכנית שלי הייתה להתחיל ללמוד במכללה באוקטובר עוד שנה מהיום וההרשמה היא כבר בדצמבר הקרוב. במידה ואין לי זכאות לתעודת בגרות לא אוכל להרשם לשנת הלימודים 2008. מעבר לכך, אין לי שום דרך שבעולם ללמוד לבגרות מחורטטת במחשבים ! זו הסיבה שעשיתי בגרות בכימיה, כדי להחליף את המקצוע בו יש לי פסל. ועכשיו אומרים לי שזה לא אפשרי. אני לא מבין למה אי אפשר להחשיב את הבגרות שלי במחשבים כנכשל, או לבטל את ה 3 יחידות לימוד הראשונות. אבקש את עזרתכם למי אפשר לפנות במצב כזה. אודה לכם על כל תגובה.

תשובה

אנסה להסביר את הרציונאל. אם כי יש כמה דברים שלא מובנים לי: כדי שאכן תהיה זכאי לתעודת בגרות, נדרשת לעשות מינימום של 21 יח"ל שמתוכם 5 יח"ל הגברה (במקרה שלך- מדעי המחשב) . 5 היח"ל, על אף חלוקתן, הינן למעשה בילד-אין . כלומר פסילה/אי היבחנות בשאלון אחד (3 יח"ל או ה 2 יח"ל ) אינה מקנה לך זכאות לתעודת בגרות. כלומר, נכון לעכשיו- אין לך זכאות לתעודת בגרות. מוזר לי שנבחנת בכימיה (כמה יח"ל אגב? ) כדי להמיר את הגברת מדעי המחשב שלך. וזה משהו שאיני מבינה: בכמה יחידות כימיה נבחנת? אם נבחנת ב 5 יח"ל כימיה , אז אין בעיה ויש לך זכאות. אם נבחנת בפחות , יש בעיה כי הכימיה אינה "משלימה" ל 3 יח"ל במדעי המחשב . זו אינה שיטת האסיף . לא בהגברות . ההגברות אינן מודולריות כמו המתטיקה והאנגלית.

yuvalfrr

New member
שלום, תגובה

כן, הרחבתי מדעי המחשב 5 יח"ל, מתוכן 3 יח"ל יש לי ציון ו 2 יח"ל אין לי ציון (פסול - חשד). כדי שתהיה לי זכאות ניגשתי לכימיה, אכן ב 5 יח"ל (שני שאלונים). יש לי לפחות 21 יח"ל, יש לי מקצוע הרחבה כימיה של 5 יח"ל, ולמרות זאת המזכירה הפדגוגית אומרת שאני חייב לגשת ל 2 יח"ל מחשבים. זה לא הגיוני ואף אבסורד. האם הטעות אצלה? אשמח לתגובות נוספות והצעות למי ואיך לפנות כדי לקבל את הזכאות המגיעה לי. כל שאני רוצה הוא תעודת בגרות. לא יתכן שיקשו עליי כל כך. תודה.

רוני61

New member
אין לך כל בעיה, תבקש שיבטלו את כל יחידות

המחשבים ויחשיבו רק את הכימיה, על בית הספר להנפיק תעודת בגרות!!

yuvalfrr

New member
למי אני פונה../images/Emo35.gif

הרכזת הפדגוגית שהיא גם מזכירת הבחינות בביה"ס עושה לי מבוי סתום. עם מי אני מדבר?

mastro972

New member
מה הכוונה מבוי סתום? תשרוף להם את הביצפר

תהפוך שולחנות אתה זכוי לזה

למעלה