לא רוצים לישון

פרי31

New member
לא רוצה לישון

הבן השלישי שלי בן שנה ושמונה חודשעם ישן שעה וחצי עד שעתיים בגן ואז בבית נרדם רק ב-11 בלילה ומתעורר בן לחמש לשש בבוקר , יש לי עוד שני בנים בן שמונה ובן שלוש ושמונה חודשים הם בשמונה בערב במיטות ונרדים הכי מאוחר עד תשע , אני לא יודעת כבר מה לעשות הוא פשוט לא עייף,גם הבכור היה ככה שהיה בגילו אבל אז הוא היה בן יחיד וזה לא כ"כ הפריע לי . האם יש מה לעות , אציין כי הקטן כבר לא במיטת תינוק , עד לפני כארבעה חודשים הוא היה ישן משמונה עד שש , אשמח לקבל תשובה בהקדם .

ship2006

New member
מתי להעביר אותה ממיטת תינוק למיטת מעבר

ליה בת שנה ושבעה חודשים ,מתי בעצם להעביר אותה??? אתמול חשבתי על זה בקול רם ואמא שלי התחלחלה במילים עדינות ואמרה שזה ממש מוקדם .

פלגיה

New member
האם יכולים להרדים אותו מוקדם יותר בגן?

האם יכולים בכלל לדלג על השינה שלו בגן, ולנסות "למשוך" אותו בלי שינה? אם לא - אני לא בטוחה שיש עוד פיתרון, חוץ מלחכות לגיל שבו הוא באמת לא יצטרך את שנת הצהרים, ויוכל ללכת לישון בשעה סבירה בערב. זה עדין לא יפתור את השכמת הבוקר המוקדמת, אבל כן יתן לך ערב שקט יותר.

אצלנו בת שנה ושמונה חודשים

האמת שהייתי שמחה כבר להעביר אותה למיטת נוער (לא מתחברת בשום צורה לרעיון של מיטת מעבר אלא אם כן היא נקנית משיקולי מקום), אבל כיוון שאנחנו בדיוק עוברים דירה ואני לא רוצה לעשות לה יותר מדי שינויים בבת אחת (גם עברה סדרה של גנים מתחילת השנה), ולא רוצים להוסיף הוצאה כלכלית לא הכרחית, נראה לי שנחכה עד סביבות פסח. אז היא תהיה בת שנתיים ואני מאמינה שיהיו גם קצת מבצעים בחנויות על ריהוט לקראת החג. נראה לי אידאלי...

tiger mom

New member
די תלוי בילד

אצלי היא הייתה במיטת תינוק עד שנה ו-10 כשאז היא ניסתה לטפס החוצה. יש ילדים שמתחילים מוקדם יותר ולכן מעבירים אותם מוקדם יותר. אני גם לא ממש העברתי אותה מיטה. קניתי בשילב מעקה ויצרתי מיטת מעבר מהמיטת תינוק. היא בת שנתיים וח-5, יש לה מספיק מקום, יש לה עצמאות לרדת ולעלות לבד, היא לא נופלת ובנתיים חסכנ את הכסף של המיטה הרגילה. מיטת מעבר נראה לי מיותר. מיטת רגילה אני אקנה כשהמיטה תהיה קטנה מדי או כשאני אצטרך אותה לילד הבא. מה שיבוא קודם

אנחנו מעבירים בקרוב

היא בת שנה ושלושה חודשים. אני צריכה ללדת עוד מעט, אז אין ברירה. אנחנו מעבירים למיטה רגילה, ופשוט מחליפים לה מזרון ומוסיפים קרש. האמת היא שבגיל שנה היא היתה מטפסת על הסורגים בהצלחה, אבל עד שהחלטנומה לעשות זה כבר עבר לה.

אילתית 2

New member
די תלוי בילד

אצלנו הגדולה עברה למיטת נוער בגיל שנה ו3 חודשים, פשוט לא הסכימה ולא אהבה את מיטת התינוק וממש לא ישנה בלילות וכו הפתרון הסופי (אחרי שניסינו ובדקנו הכל) היה להחליף מיטה וזהו עזר והמעבר היה קל חלק פשוט ומהנה בלי שום בעיות בלי נפילות ובלי טיולי לילה.... הקטן לעומת זאת בן שנה ו5 חודשים ואותו לא חושבת עדין להעביר מיטה הוא עוד לא מוכן לזה אם היא לא ניסתה לצאת לבד לטפס וכו מהמיטה מה הסיבה שאת רוצה להעביר?

ship2006

New member
תודה על התשובות

אנחנו נעביר למיטת מעבר כי החדר של ליה קטן ומיטת נוער יהיה קצת יותר צפוף אבל אולי אני אחכה עוד חודשיים אתם נהדרים ונהדרות (לא רוצה לפגוע באבות)

פרי31

New member
לא עייף

תודה על התגובה , אתמול הוא היה בבית כי היה חופש בגן (יום ו') הוא ישן רק חצי שעה בערך ב-11 לפני הצהריים ונרדם באחת וצי בלילה !!!!, הוא פשוט לא עייף.

פלגיה

New member
כשהוא ער, איך הוא מתנהג?

אני ראיתי שיש "מחזורי עייפות" לילד ואם מפספסים אחד מהם - הוא מתעורר שוב ומתעייף מחדש רק אחרי כשעתיים. יכול להיות שזה הדפוס? ונקודה נוספת למחשבה - יש ילדים שתזונה עשירה בפחמימות ובסוכרים גורמת להם להיות "היפרים" ולא להתעייף. אולי זה המצב אצלכם?

פרי31

New member
היפר

הבן הגדול שלי בן שמונה וחצי מאובחן עם בעיות קשב וריכוז, הוא היפר ולדעתי גם שני הקטנים אך הם עדיין לא מאובחנים , אציין כי גם אני היפרית . לגבי התזונה , התזונה שלהם טובה ובריאה . מעושרת בפירות וירקות ,משתדלת ללא סוכרים וממתקים תודה לך על התגובות. פרי

מלטונין - אני לא מומחית בנושא

אבל הבנתי שאפשר לקנות בחנויות טבע בלי מרשם - או להזמין מהאינטרנט (תנסי לפנות לגולשת בניק תלמה פינץ' אאל"ט) נותנים קצת לפני השינה וזה אמור לעזור להרדמות - מדובר בהורמון טבעי של הגוף, שהרבה פעמים חסר אצל ילדים עם בעיות שינה כמו שתיארת כך שאין פה עניין של להכניס כימיקלים ותרופות שינה לגוף

הבעיה שמחזור העייפות מגיע אליה ב18:30-19:00

ואז אם היא תרדם אז היא תקום לי ב22:00 כולה צהלה ושמחה וטעונה ללילה שלם, וזה כבר קרה לי אז אני נאלצת לחכות לפחות ל20:00 ואז היא באמת היפר מצדה כל הלילה אבל אני לא מוותרת לה ואז היא בלת ברירה נרדמת לי ב11 אני נועלת את החדר עלי ועליה ושוכבת לי במיטה והיא מסתובבת בחוסר מעש ואז עולה לישון לידי בחיבוקים (אני מתה עליה) ונרדמת איתי זו הדרך היחידה , אחרת היא ניגשת למשחקים ושום פיהוק לא יעצור אותה..

../images/Emo41.gifרגרסיה בשינה

איתן הוא ילד שאוהב לישון ומסוגל בכיף לישון 4 שעות בצהרים ו-11 שעות בלילה אבל אפילו יותר הוא אוהב לשחק ולהשתולל וכשהאדרנלין עולה השינה נעלמת
פתאום קשה לנו להרדים אותו בערב. מלחמות על גבי מחלמות וכמובן בבוקר הוא לא מתעורר ומאחר לגם באופן קבוע
(מזל שגם אבא שלו אוהב לישון עד מאוחר) ניסיתי לחזור על כמה שיטות שעזרו לנו בערב אבל כולן נכשלו. הוא פשוט צורח במיטה עד שהוא מקיא. אנחנו קוראים לו 5-8 ספרים לפני השינה כי זה מה שהוא מבקש, יושבים לידו ומלטפים אבל כלום לא עוזר אשמח לשמוע כל עצה אפשרית. איך עוזרים לילד בן שנה+10 ללמוד שוב להרדם לבד

tiger mom

New member
ניסיתם להוריד הילוך לפני השינה?

אצלנו הייתה תקופה שעזר לה לראות טלוויזיה בסלון המוחשך. זה הרגיע אותה, האנדרנלין ירד. קצת לפני האמבטיה וקצת אחרי האמבטיה (בעיקר אם היא עשתה אמבטיה עם אבא שהייתה כולה השתוללות). גם סיפור הקראתי בחדר חשוך כמעט לגמרי תקופה מסויימת (אור במסדרון הספיק לי בשביל להקריא). האם הוא ישן 4 שעות בצהריים? או שזו רק יכולת? האם הוא קם מאוחר בבוקר? יכול להיות שהוא פשוט לא עייף?

בגן ישן רק שעתיים

אבל מסוגל לישון 3-4 אם רק יתנו לו - ככה ישן בסופ"ש מנסה לכבות את כל האורות - יש לנו מנהג שעוברים איתו על כל האורים בבית ומכבים הכל כחלק מטקס השינה מנסה ליצור אווירה כמה שיותר רגועה מקריאים לו סיפורים, נותנים לו חלב חמים וכאילו שהכל בסדר והוא כמעט נרדם אבל פתאום מתעורר ומתחיל לצעוק "לא לישון" והכל מתחיל מחדש

אולי הוא ישן יותר מדי בצהריים?

הוא ישן בגן כמו כולם (אצלנו זה סדר גודל של שעתיים, בסופ"ש לא ישנה צהריים בבית) או יותר? אולי אם אפשר נסי לבקש שיעירו אותו מוקדם יותר? יכול להיות שהוא כבר לא זקוק לכמות כזו של שעות שינה. הילדונת הולכת לישון בסביבות 8 וחצי (בימים האחרונים זה גולש לצערי כבר ל- 9) ואבא מעיר אותה בבוקר בסביבות 8, בגן ישנה כמו כולם, בסופ"ש כאמור לא.

למעלה