מה שקורה בעולם..

I s t a r

New member
../images/Emo32.gif מה שקורה בעולם..

דבר אחד טוב יש בטלויזיה כאן : ימים מרוכזים (מידי יום) של תוכניות תיעודיות על מקומות שונים בעולם. מרתק, מדהים, מעניין. אני רוצה להתמקד רק בפן אחד של דברים שכל כך זעזע אותי שפשוט לא יכולתי לישון אחר כך, התמונות והדמויות לא הפסיקו להופיע מולי ..פשוט זועזעתי עד עמקי נישמתי. באינדונזיה/ תאילנד יש סחר עצום בבעלי חיים והתוכנייות התמקדו בקופי האוראנג אוטאנג - יצורים עדינים, טובי מזג ונאיביים. הקופים הללו שהם מאוד לא תוקפניים משמשים קורבנות למגוון התעללויות שכמובן מקור הכל הוא :כסף. הם נרצחים במקרה ה"טוב" והתינוקות נלקחים לקרקסים, מופעי רחוב, מכירה לכל מיני לקוחות עשירים והכל בתנאים איומים ונוראיים. זה קוף כל כך עדין ומרגיש וחושב ואינטליגנטי ולכן ניתן ללמדו לעשות המון דברים וזה מנוצל לתעשיות הנוראיות הללו בהן הקופים מוחזיקם בחשיכה גבדה בכלובים קטנטנים , לפעמים 4-5 קופים בכלוב קטן שאין בו מקום לזוז. הם פשוט מושיטים ידיים החוצה ומבקשים קירבה - אפילו רק מגע יד -שובר לב לכל אדם שיש לו בכלל לב. האנשים ( קשה לי בכלל להתייחס אליהם כבני אדם, מצטערת) מתייחסים אליהם כמו אל יצורים חסרי כל תחושה, כמו לכלי או לריהוט. קוף גדול שמוחזק בכלוב קטנטן מוצא החוצה רק כדי לשמח חבורת צופים אטומים ומצחקקים מקבל כל מיני עיוותי גוף מכיון שתדיר אין להם יכולת להזדקף לגובהם הרגיל בכלוב, מחלות עור מאי חשיפה לשמש, פצעים משהות קרובה מידי לקופים אחרים .... זה כלום לעומת המקרים הבלתי יאומנים של הצלת קופות אוראנג אוטאנג מבתי זונות בארצות הללו - אחת מהן אפילו בצילום חי של האירוע - קשורה למיטה כשפניה כלפי מטה, ארבעת הגפיים בשלשלאות כך שהן מתוחות לצדדים והיא מגולחת לחלוטין - מסתבר שיש גברים רבים שם שנהנים לאנוס את החיה האומללה וכך כשאחוריה ואיברי מינה חשוים, הם נכנסים , מבצעים את המעשה המחריד ומשלמים כסף עבור זה.. השאלה הנשאלת תדיר היא :"למה אתם עושים את זה"? התשובה: " צריך להאכיל את הילדים שלנו". הילדים. אני מניהח שבלי שאתבטא כאן במילים שישמכו טרוליזציה שלמה, דעתי בנושא ידועה.

SOLEIL dE

New member
../images/Emo2.gifכזה דבר עוד לא שמעתי....

מי שעושה דבר כזה - הוא חד משמעית לא בן אדם! ולא משנה באיזה סיבה הוא נוקב "ילדים" או כל דבר אחר.... מה הייתי עושה לאנשים כאלה? אוספת אותם כולם יחד, קושרת טוב טוב , שופכת קצת דלק וזורקת גפרור!

I s t a r

New member
עזבי..

לראות את זה בתוכנית מתועדת היטב זה בכלל...אין לי מילים.

mayya22

New member
באמת מחריד

זה באמת מחרדי. יש לי שאלה, האם את צמחונית א טבעונית? ההתעללות באמת מחרידה, אבל היא מתרחשת במימדים דומיםב כל העולם לגבי הרבה בעלי חיים אחרים: תרנגולות , פרות וכו'. האם את חושבת שכשהתעללות מבוצעת בקופים זה יותר מחריד מבבעלי חיים אחרים? אני חושבת שהזוועה תלויה ביכולת בעל החיים להרגיש, ולאו דווקא בכישוריו הקוגנטיביים. ולקשור לנושא הפורום- אני קוראת כאן די הרבה, אני בת 25 ונשואה, ומתלבטת קשות בנושא הבאת ילדים. כרגע העניין לא בא בחשבון מבחינתי, והבאת ילדים נראית לי זוועה לאורח בחיים שלי, להגשמה העצמית, לרווחה נפשית. כמו כן, קשה לי מאד עם האינדוקטרינציה החברתית להבאת ילדים- כאילו שזו מהות האישה . סיבה נוספת היא העניין הכלכלי, שמבחינתי, בגלל שגם אני וגם בן זוגי לא נמצאים בתחומיםבהם הפרנסה מובטחת והשכר גבוה- מבחינתי להביא ילדה זה התמסרות לאורח חיים של דאגה כלכלית בלתי פוסקת ואחריות מצמיתה. מצד שני, גדלתי עם אם חד הורית שהקשר שלנו מדהים וחזק מאד, וזאת סיבה בשבילי כן להיות הורה, ואני מודה שמפחיד אותי לא לחוות את חוויית ההורות בכלל. כרגע אני אומרת לעצמי שאולי להביא לעולם ילדה אחת בגיל 35 פלוס זה שני העולמות- גם לטעום מזה אימהות והורות, וגם להפחית למינימום את השיעבוד . מה אתן חושבות?

efroch99

New member
ברוכה הבאה!../images/Emo140.gif

קודם כל נראה לי שאין מה למהר או לשבור את הראש כרגע. אם אין בך רצון עז, תנאי החיים כרגע לא מתאימים, ובאמת יש לך כ - 10 שנים של פוריות לפנייך, נראה לי שאת יכולה לשבת על הגדר בינתיים, לקחת את הזמן, ולראות לאן הרגשות שלך מתפתחים. נראה לי שהשיעבוד בגיל 35 הוא זהה לזה בגיל 25. יש שאומרים שבגיל 35 זה יותר קשה, גם כי את יותר מבוגרת, וגם כי כבר התרגלת לאורך חיים של חופש ופנאי ולעשות מה שמתאים לך, ולשנות את כל זה כדי להתאים את עצמך ליצור אחר, זה לא פשוט. מצד שני, בגיל 35 אולי את באמת מגיעה להורות עם יותר בשלות, ואחרי שחווית הרבה דברים, כמו שאנשים אומרים - אחרי שהספיקו את מה שרצו להספיק מהחיים ללא ילדים.

mayya22

New member
תודה רבה:)

אני כותבת כבר די הרבה זמן בפורום פמיניזם, וקוראת כאן, אבל רק עכשיו אני יוצאת מהארון:) וכל הכבוד לאורנה על הכתבה הבאמת מדהימה!

naty3

New member
היי מיה

עצתי-תעשי משהו רק כאשר נוח לך. את הלחצים של הסביבה תשאירי מחוץ ל"דלת מנטלית". האם דיברת עם בעלך על הנושא? מה דעתו? הכי חשוב בחיים לדעתי זה הגשמה עצמית. גם אני לא רואה את עצמי בשנים הקרובות עם ילד (בת 27, רווקה), כי זה אומר לוותר על החופש ולהקדיש את חלק נכבד מהחיים לילד\ים. לא מתאים לך? אל תעשי את זה עכשיו. כתבת: "מפחיד אותי לא לחוות את חוויית ההורות בכלל"- חכי, תני לעצמך זמן, ילדים אפשר להביא גם בגיל 30 והלאה. כמה שתהיי (שוב, לדעתי) יותר בוגרת ושלמה עם ההחלטה שלך-כך ההחלטה תהיה נכונה יותר, בין אם זה להביא ילדים ובין אם לא. חבל שתביאי ילדים לעולם ואז תתחרטי על זה כי את לא שלמה עם עצמך. גם את תסבלי, גם בעלך וגם הילד. לא חבל? ממליצה לך לקרוא שאלות נפוצות, טאגליינס ובכלל בפורום.

I s t a r

New member
לא רואה שום קשר, סורי.

הפואנטה שלי היא ש"ילדים" הם התירוץ האופטימלי לכל אכזריות מפלצתית אפשרית. אולי אם אנשים היו עושים פחות ילדים או לפחות חושבים על זה יותר לעומק - לא היה צריך להגיע לזוועות המתוארות בכתבה ובטוח שלא להתעלל בבעלי חיים לשם אכילה(למרות שאיני רואה כאמור שום קשר בין השניים ובהחלט יש לגיטימציה גם לאוכלי בשר להזדעזע קשות מסרט תיעודי נוראי שכזה ואין לקחת משום קרניבור את הלגיטימציה לגלות כאב וזעזוע ולראות בו מפלצת שמסוגלת להתעלל בבעלי חיים לשם הנאתו למשל).

mayya22

New member
לא הבנתי

לא טענתי שיש קשר בין זה לבין הולדת ילדים, אלא כתבתי שבהחלט יש קשר בין התעללות בקופי האורנגאוטנג לבין התעללות בבעלי חיים אחרים בתעעשית המזון ושאר השימושים של האדם. למיטב הבנתי, ההתעללות בבעלי חיים למאכל קשה מהתתעללות שתיארת בסרט.. יש את פורום זכויוית בעלי חיים בשביל זה

I s t a r

New member
מה הקשר????

אני פונה לאוכלי בשר והן לצמחונים באמירה שלי, ממש לא מעניין אותי מה את מכניסה לפה ומה לא, מה שמעניין אותי הוא הפואנטה שלי שכפי הנראה לא הובנה כלל.

mayya22

New member
חשבתי

חשבתי שהפואנטה היא אכזריות כלפי בעלי חיים

I s t a r

New member
כן רק

שלהבנתך, יש זכות לחמול על הקופים הללו רק במידה והינך טבעוני או צימחוני. על כך איני מסכימה איתך.

mayya22

New member
אוקיי אז שוב אני שואלת

למה לחמול על התאכזרות לבעליי חיים ולא להפסקי את האכזריות שאת עצמך מעורבת בה?

קיצוניות ופנאטיות זה לא דבר טוב

ולא מועיל בשום תחום. מה שאת עושה זה לכרות את הענף עליו את יושבת. אני אישית אוכלת מאוד בריא וגם אוכלת עוף פעמיים בשבוע ולמרות שזה לא ייקרא צמחונית בעינייך, אני די בטוחה שהפעילויות שלקחתי בהם חלק בחיי שנועדו להצלת בעלי חיים נכחדים אינם רחוקות ואולי עולות בהרבה על מה שאת אי פעם עשית או תעשי. את יוצאת מנקודת הנחה שמי שלא צמחוני/ טבעוני כמוך הוא בהכרח אדם אכזרי ומתעלל וזו הנחה אכזרית שלא לומר ילדותית מאוד. בנוסף, מי שמסוגל לשאול "למה לחמול"? ובאותו משפט לשפוט מישהו אחר על אכזריות הוא בעיני אכזר אלף מונים כי מי שלא מבין מהי חמלה ושהיא אינה קשורה לאכילה או אי אכילה של מוצר זה או אחר אינו מבין דבר וחצי דבר ולא מבין את המורכבות האנושית ואת זה אני מרשה לעצמי . ראיית השחור ולבן שאת כנראה לוקה בה הופכת אותך לקיצונית ולמבטלת חמלה של אדם אחר רק בגלל שאינו נוהג כמוך ולדעתי את עושה עוול גדול מאוד לעצמך ולתמונה שאת מנסה להאמין בה על עצמך.

לרנה

New member
הקיצוניות שלך גרועה אלפי מונים

הבעיה מתחילה כשרואים בעלי חיים כ"מוצר". כשאת אוכלת יצור חי שנהרג במיוחד על מנת שתוכלי להתענג מלעיסת גופתו זה לא "לאכול מוצר כזה או אחר". תפיסת העולם האכזרית שבה את אוחזת ובהודעתך את מקדמת - של בעלי חיים כמוצר, זו אותה תפיסת עולם אכזרית שמאפשרת מגוון התעללויות ב"מוצרים" אחרים. אז בין לבחור ב"קיצוניות" של - שימו לב לבעלי חיים באשר הם, לקיצוניות הפאנטית שלך של בעלי חיים כמוצר, אני מעדיפה את האופציה הראשונה. נ.ב. אם אכפת לך בפינה מסוימת מבעלי חיים, אז אולי הזעם שאת מרגישה כשמזכירים לך שאת אוכלת יצורים חיים שנהרגים במיוחד על מנת שתוכלי להתענג מלעיסת גופתם זה רגשות אשמה שיעיל יותר אם תתעלי ללקיחת אחריות מאשר לתוקפנות.

efroch99

New member
לרנה

אני חייבת לציין שהגיחות הקצרות שלך לפורום כאשר יש ריב, ורק במטרה להתנגח במשתתפים, לא ממש נעימות. לתשומת לבך.

לרנה

New member
אפרוך99

אני חייבת לציין שההתיחסות לדעות שונות משלך ולמסרים חשובים בעיני רק כאל "רק במטרה להתנגח במשתתפים" לא רק לא נעימה, אלא גם שטחית מאד ובעיקר שגויה מאד ולכן גם מעציבה מאד. המיסגור של דעות שונות משלך ככאלו שאינן עומדות בפני עצמן ויכולות להגיע "רק במטרה להתנגח" שגוי. לתשומת לבך. אכן, בעיני בעלי חיים אינם מוצר, להציג בעלי חיים כמוצר זו בעיני הגישה הקיצונית, ובעיני השאלה של מאיה של מדוע להסתפק בלהשקיע רגש במה שאין ביכולתנו לשנות ולא להוסיף לקיחת אחריות במעשים במה שכן ביכולתנו לעשות היא שאלה חכמה מאד ומעוררת מחשבה.

למעלה