, שאלות, ועוד

• פותח הנושא MRJ1
  • פורסם בתאריך

סלים וארזה

New member
מנהל
האם הפורום הוא רק לעיתונות כתובה או שגם אלקטרונית? בכל אופן, מזל טוב

Zoharrr

New member
שאלות חשובות חשובות...

אני רוצה להיות עיתונאית. עוד שנה אני אלך לאוניברסיטה ואולי אלמד תקשורת. האם מישהו כאן יוכל לומר לי באיזה אוניברסיטאות לומדים את התחום? כמה שנים זה? מה נכלל בחומר הלימודי? האם תנאי הקבלה גבוהים?

snea

New member
את לא חייבת ללכת לאוניברסיטה

כמובן, זה הרבה יותר פשוט ככה, אבל כדי להיות עיתונאי אתה ממש לא חייב להיות בעל תואר אקדמי כלשהו. לראייה, לחתן פרס ישראל לתקשורת והעיתונאי שנבחר להכי משפיע בשנת היובל, נחום ברנע, אין תואר בתקשורת והוא לא למד עיתונאות מימיו... ויש לא מעט כאלה!

נעמי66

New member
גם אני חושבת שלא מוכרחים ללמוד להיות עיתונאי

חשוב להיות סקרנים, לא לפחד לשאול שאלות (ולדעת מה לשאול), לדעת איך לכתוב. לפני שנים הייתי מזכירת מערכת בשבועון, העורך ראה במקרה קטע קצר שכתבתי, והחליט שאהיה עיתונאית...

נעמי66

New member
אני כבר לא, הייתי לפני שנים...

בכמה עיתונים שנסגרו מזמן - להיטון עולם הקולנוע, העולם הזה וחדשות.

שלל99

New member
תשובה ל Zoharrr ולכולם

ובכן, אם את באמת רוצה ללמוד, כדאי לשלב לימודים לתואר ראשון באונ' ת"א עם בי"ס "כותרת" לעיתונאות ולתקשורת (כנסי לאתר שלהם). אני למדתי שם, וכמו שאחרים כאן אמרו, לא חייבים ללמוד שם כדי להיות באמת עיתונאית, אבל בכותרת מלמדים את הדברים הבסיסיים, שכן יכולים לעזור. אם את מתקבלת לכותרת וללימודים באוניברסיטה - רף הקבלה הוא גבוה - כדאי מאוד להשקיע בלימודים, ולשמור על יחסים טובים עם המרצים, שרבים מהם עיתונאים מצליחים, ואולי הם יעזרו לך להכנס לתחום. אם לא כך - קשה מאוד להכנס לתחום - אלא אם את מאוד מאוד מאוד מוכשרת. את חייבת להכיר מישהו כדי להכנס... אופציה נוספת היא להתחיל לעבוד במקומונים קטנים ולא מוכרים (במאמץ רב ובעזרת קשרים) - ולהרוויח פחות משכר מינימום, שכר זעום שלא מאפשר לך לעזוב את בית ההורים (וזו הסיבה העיקרית שנטשתי את התחום). אשמח לשמוע מחברה נוספים כאן בפורום אם יש מישהו שחולק על דעתי ועל ניסיוני.

שלל99

New member
המרצים בכותרת

אני סיימתי לפני כ4 שנים את הלימודים בכותרת והמרצים המוכרים אז שלימדו שם הם אהרן ברנע, צבי יחזקאלי, נורית דאבוש, רינה מצליח, ציון נאנוס, עודד גרנות ואולי שכחתי כמה.. היו גם הרצאות אורח מעניינות של שמעון פרס ואילנה דיין.

rotemfiji

New member
שלום לכולכם ומזל טוב על הפורום ! ../images/Emo140.gif

שמי רותם- בעלת אתר אינטרנט ויש לי 2 שאלות אליכם.. 1- איך מקבלים תעודת עיתונאי? מה הקרטריונים לכך ומה ההטבות שבתעודה זו ? 2- איך אפשר להתקבל לעיתון\אתר עיתונאי בתור כתבת? תודה מראש לכל העונים ואשמח כמובן לתשובות

רני75

New member
תשובות

מי שמעניק תעודת עיתונאי במדינת ישראל זו לשכת העיתונות הממשלתית, הממוקמת בירושלים. על מנת להיות זכאית לתעודת עיתונאי, עלייך לפרסם מספר מסוים של כתבות בשנה שחלפה. מספר הכתבות משתנה בהתאם לסוג המדיה בה את מפרסמת והאם את כתבת עצמאית או מטעם עיתון ספציפי. למשל אם את כתבת עצמאית שמפרסמת מאמרים במגזינים, אז תהיי זכאית לתעודת עיתונאי לאחר שפירסמת לפחות 7 מאמרים. על מנת לקבל תעודת עיתונאי לשנת 2008, עלייך לפרסם את 7 המאמרים עד סוף שנת 2007. הנפקת תעודת עיתונאי עולה 50 שקלים. ההטבות הן שאת יכולה להכנס איתה ללא תשלום למקומות שונים, לדוגמא מוזיאונים או גן החיות התנכ"י וכולי. חוץ מזה שזה נחמד שיש תעודה כזו בארנק... לגבי איך מתקבלים. כמו שמתקבלים לכל משרה אחרת. את פשוט צריכה להציע את עצמך ולקוות לטוב...

האם הבנתי נכון

האם מדובר בפרסום כתבות המודפסות על נייר ( בעתונים) ו/או מפורסמות ברדיו / TV ? פרסום כתבות / מאמרים באינטרנט לא נחשב ?

rotemfiji

New member
תודה לכם על התשובות ../images/Emo140.gif. ומדובר בפרסום

או בעיתונים, או באינטרנט. אם הסתכלת באתרי תראה שהתכנים שבו הם: סיקור אתרים קדושים, היסטורים, תנ"כים וארכיאולוגים בארץ ישראל. כמעט כל התכנים באתר ניכתבו על ידי, כך שאני מעוניינת לכתוב בתחומי העניין האלו. כמו כן אני יכולה גם לכתוב על תיירות ועל ביקורת על אתרים שונים המוזנחים בארץ- על שמירת הטבע ואיכות הסביבה למשל ועוד. אשמח לתשובה כלשהי- או הצעה
וכמובן שאני מסוגלת לכתוב גם באנגלית וגם בעברית (אפילו אנגלית יכול להיות עדיף..).

למעלה