מקבץ שאלות, ולא שאלות הכוונה

מצב
הנושא נעול.

שתרודל

New member
האם מותר לנהג מונית ספיישל לעשות ככה>>>
הוא מעלה אותי לוקח לי מחיר על נסיעה נניח חמישים שקל, ואז יש נוסע נוסף בתחנה והוא לוקח אותו יחד איתנו מאחורה עד מקום מסויים ולוקח לו (לכיס הנהג) עוד 30 ש"ח... האם צריך את ההסכמה שלי לזה? לנסוע לבד? תודה לכם! עוד שאלה: האם באמת צריך לעמוד על זה שהנהג יפעיל מונה, או שזה סתם בקשה שלא בטוח משתלמת, ועדיף לעבוד עם הנהג לפי מחיר נסיעה קבוע מראש, הא?? תודה שוב
לילה טוב!

cwen

New member
זיהוי אוטובוס?
אתמול נסעתי אחרי קו 11 של דן מסוג שלא ראיתי כמוהו מעולם. הצלחתי לצלם אותו כשהוא עצר בתחנה ואני אחריו, אבל היה קצת קשה לכוון את המצלמה מספיק מהר, אז התמונה לא כזו מוצלחת. (יש עוד כמה תמונות, אבל הן עוד פחות טובות). אף פעם לא ראיתי כזה אוטובוס בדן. מישהו יודע על זה משהו?

ארזS

New member
הוא מעלה אותי לוקח לי מחיר על נסיעה נניח חמישים שקל, ואז יש נוסע נוסף בתחנה והוא לוקח אותו יחד איתנו מאחורה עד מקום מסויים ולוקח לו (לכיס הנהג) עוד 30 ש"ח... האם צריך את ההסכמה שלי לזה? לנסוע לבד? תודה לכם! עוד שאלה: האם באמת צריך לעמוד על זה שהנהג יפעיל מונה, או שזה סתם בקשה שלא בטוח משתלמת, ועדיף לעבוד עם הנהג לפי מחיר נסיעה קבוע מראש, הא?? תודה שוב
לילה טוב!
מוניות זה תחום מאוד אפור
וכל נהג עושה מה שבא לו, אבל לפי החוק מה שתיארת זה דבר אסור, אלא אם כן נתת הסכמה לכך.

אוהד11

New member
זיהוי אוטובוס?
אתמול נסעתי אחרי קו 11 של דן מסוג שלא ראיתי כמוהו מעולם. הצלחתי לצלם אותו כשהוא עצר בתחנה ואני אחריו, אבל היה קצת קשה לכוון את המצלמה מספיק מהר, אז התמונה לא כזו מוצלחת. (יש עוד כמה תמונות, אבל הן עוד פחות טובות). אף פעם לא ראיתי כזה אוטובוס בדן. מישהו יודע על זה משהו?
91-458-01/7501, תוצרת סקאניה, היחיד מסוגו בדן

cwen

New member
91-458-01/7501, תוצרת סקאניה, היחיד מסוגו בדן
אז זה באמת משהו מיוחד. לא דמיינתי את זה.
נראה יפה מאחור. חבל שלא הצלחתי לראות מלפנים (כי הייתי עסוקה בלצלם מאחור כשעמד בתחנה...). הוא תמיד בקו 11 או שזה מקרה?

אוהד11

New member
אז זה באמת משהו מיוחד. לא דמיינתי את זה.
נראה יפה מאחור. חבל שלא הצלחתי לראות מלפנים (כי הייתי עסוקה בלצלם מאחור כשעמד בתחנה...). הוא תמיד בקו 11 או שזה מקרה?
למיטב זכרוני כן

4XTOS

New member
זיהוי אוטובוס?
ראיתי אותו היום
לא הספקתי לראות איזה קו ליד איכילוב ראיתי אותו

davidfainshtein

Member
מנהל
זיהוי אוטובוס?
הנה שרשור תמונות שלה מ-2007
שהעלה מסוף כרמלית. http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=394&MessageId=99178434

amit1270

New member
מוניות זה תחום מאוד אפור
וכל נהג עושה מה שבא לו, אבל לפי החוק מה שתיארת זה דבר אסור, אלא אם כן נתת הסכמה לכך.
בכלל לא אפור. הנהג עבר על החוק.

אי אפשר לדרוש תשלום נוסף על אותה נסיעה.

BMWE

New member
לילה טוב!
אם זה מוגדר מונית ספיישל (ביצעת הזמנה)
אז אסור לו

דניאל 130

New member
ואם תפסתי אותו ברחוב?.. לא בהזמנה
אותו הדבר
ולגבי מונה-אם יש פקקים בדרך,אז לא משתלם לבקש מונה,כי המונה דופק כשהמונית עומדת ואז שכרך יוצא בהפסדך. זה גם תלוי במרחק.בנסיעה עירונית יותר כדאי לבקש מונה ובנסיעה בינעירונית עדיף לסכם מראש על מחיר קבוע,

אוהד11

New member
לילה טוב!
צרוף של נוסע נוסף תלויה בהסכמתך המוחלטת ואסור
לנהג לקבוע את הדבר. הפעלת מונה חובה, שהרי אם הדבר היה משתלם לנהג הוא היה מפעיל את המונה בכל נסיעה, משום שהמחירים שהנהגים זורקים הם במקרים רבים ביותר גבוהים בהרבה עד מופקעים מהמחיר שיופיע במונה בסיום הנסיעה

olli3

New member
מנהל
לנהג לקבוע את הדבר. הפעלת מונה חובה, שהרי אם הדבר היה משתלם לנהג הוא היה מפעיל את המונה בכל נסיעה, משום שהמחירים שהנהגים זורקים הם במקרים רבים ביותר גבוהים בהרבה עד מופקעים מהמחיר שיופיע במונה בסיום הנסיעה
בבאר שבע מי נוסע שמבקש מונה מפסיד בהרבה.
נסיעה בתוך העיר עומדת על 20-25 ש"ח. למקומות מרוחקים ביותר נסיעה תעלה 30 ש"ח. התעריף הזה תקף לכל ימות השנה, גם שבתות. לא פעם נסעתי בשבת מהמרכזית עד לביתי שליד סורוקה. הנהג ישר אמר את הסכום שידוע לי מראש, יעלה לך 20 שקלים. אמרתי לו תפעיל מונה רק בשביל לראות כמה יוצא. יצא 30 ומשהו שקלים (לא זוכר בדיוק, אבל עבר את ה30). המצב הזה תואם גם לגבי עוד הרבה ערים ועיירות בנגב, בהן המחיר נמוך בהרבה ממה שמונה יתן.

4XTOS

New member
בבאר שבע מי נוסע שמבקש מונה מפסיד בהרבה.
נסיעה בתוך העיר עומדת על 20-25 ש"ח. למקומות מרוחקים ביותר נסיעה תעלה 30 ש"ח. התעריף הזה תקף לכל ימות השנה, גם שבתות. לא פעם נסעתי בשבת מהמרכזית עד לביתי שליד סורוקה. הנהג ישר אמר את הסכום שידוע לי מראש, יעלה לך 20 שקלים. אמרתי לו תפעיל מונה רק בשביל לראות כמה יוצא. יצא 30 ומשהו שקלים (לא זוכר בדיוק, אבל עבר את ה30). המצב הזה תואם גם לגבי עוד הרבה ערים ועיירות בנגב, בהן המחיר נמוך בהרבה ממה שמונה יתן.
לך תמצא נהג שיפעיל לך מונה בכפר סבא
המחיר נע בין 20-30 ש"ח בתוך העיר תלוי יום שעה וחברת מוניות

harhanegev

New member
לך תמצא נהג שיפעיל לך מונה בכפר סבא
המחיר נע בין 20-30 ש"ח בתוך העיר תלוי יום שעה וחברת מוניות
אני ועוד רבים אחרים נמנעים לגמרי ממוניות,
בגלל סיבות רבות שזו אחת מהן. בנוסף: איכות הנהיגה, רמת ה"אדיבות", ועוד ועוד. נהגי המוניות האדיבים של פעם כבר מזמן יצאו לפנסיה, חוץ מכמה בודדים נדירים.

שתרודל

New member
ואני יכול לקחת מננוסע המצורף את הכסף
כהשתתפות בתשלום? ואגב, עד כמה זה מופקע בלי מונה? יש באמת כל כך הבדל? לדוגמא?... מרמת השרון לבני ברק מישהו אמר לי שישים שקל, באמת עבדו עלי?

דניאל 130

New member
ואני יכול לקחת מננוסע המצורף את הכסף
כהשתתפות בתשלום? ואגב, עד כמה זה מופקע בלי מונה? יש באמת כל כך הבדל? לדוגמא?... מרמת השרון לבני ברק מישהו אמר לי שישים שקל, באמת עבדו עלי?
60 שקל נשמע סביר דווקא

מצב
הנושא נעול.
למעלה