עוד שאלות (לא הכוונה)

מצב
הנושא נעול.

דביר419

New member
מתי הנהגים בקוי 40 +240 ילמדו איפה התחנות ?
ברחוב מנחם בגין פינת רחוב מקוה ישראל לכוון דרום עמדה לה תחנת אוטובוס לתפארת שעצרו בה כל קוי 89 189 289 126 5 40 240 ו - 68 ומאחר והם כל הזמן חסמו את הצומת הזיזו את קוים 40 ו-240 ו-5 ו-68 ו-126 טיפה קדימה ממש מתחת לבנין של חברת חשמל (איפה שהיתה התחנה פעם של קוי 26 , 42) אבל הנהגים כמובן לא יודעים כלום ועוצרים איפה שנוח להם אז אתה ממתין מתחת לחברת חשמל , האוטובוס עוצר לך בפינת מקוה ישראל, תתחיל לרוץ , ואז הוא סוגר דלתות ונוסע תעמוד בתחנה בפינת מקוה ישראל , תמיד יהיה הנהג שכן יודע איפה התחנה , ויעצור מתחת לחברת חשמל, שוב תתחיל לרוץ, ושוב הדלתות נסגרות והאוטובוס נוסע אז איפה לחכות בדיוק? אולי מישהו בדן יואיל בטובו וגם יועיל לתת רענון לנהגים איפה התחנה ?
הבעיה שכל הזמן משנים את התחנות
למשל קו 9 בגן העיר יום אחד התחנה במקומה החדש ויום אחרי התחנה חוזרת למיקומה המקורי שלפני הרעפורמה.

מתי הנהגים בקוי 40 +240 ילמדו איפה התחנות ?
ברחוב מנחם בגין פינת רחוב מקוה ישראל לכוון דרום עמדה לה תחנת אוטובוס לתפארת שעצרו בה כל קוי 89 189 289 126 5 40 240 ו - 68 ומאחר והם כל הזמן חסמו את הצומת הזיזו את קוים 40 ו-240 ו-5 ו-68 ו-126 טיפה קדימה ממש מתחת לבנין של חברת חשמל (איפה שהיתה התחנה פעם של קוי 26 , 42) אבל הנהגים כמובן לא יודעים כלום ועוצרים איפה שנוח להם אז אתה ממתין מתחת לחברת חשמל , האוטובוס עוצר לך בפינת מקוה ישראל, תתחיל לרוץ , ואז הוא סוגר דלתות ונוסע תעמוד בתחנה בפינת מקוה ישראל , תמיד יהיה הנהג שכן יודע איפה התחנה , ויעצור מתחת לחברת חשמל, שוב תתחיל לרוץ, ושוב הדלתות נסגרות והאוטובוס נוסע אז איפה לחכות בדיוק? אולי מישהו בדן יואיל בטובו וגם יועיל לתת רענון לנהגים איפה התחנה ?
ויש קווים שרשומים על 2 תחנות, אותו קו שרשום
על 2 תחנות עם מרחק של כמה מטרים משם. אז איך יודעים אם הנהג יעצור בתחנה הראשונה מבין רצף התחנות או בתחנה השלישית?

GoldenEyes

Well-known member
ויש קווים שרשומים על 2 תחנות, אותו קו שרשום
על 2 תחנות עם מרחק של כמה מטרים משם. אז איך יודעים אם הנהג יעצור בתחנה הראשונה מבין רצף התחנות או בתחנה השלישית?
במקרה דנן
הדביקו מדבקה צהובה גדולה על מספרי הקוים כך שמאד ברור שהקו כבר לא עוצר בתחנה זו אני חושב שלשים הודעות תנועה בתחנות הסופיות כדי שנהגים יראו זאת לא משימה בלתי אפשרית

במקרה דנן
הדביקו מדבקה צהובה גדולה על מספרי הקוים כך שמאד ברור שהקו כבר לא עוצר בתחנה זו אני חושב שלשים הודעות תנועה בתחנות הסופיות כדי שנהגים יראו זאת לא משימה בלתי אפשרית
זה נכון חלקית. במקרים לא מעטים המדבקה הצהובה
נפלה/נתלשה/נקרעה/מעולם לא הושמה.

ויש קווים שרשומים בכתב יד :p
והכי חבל שהוציאו את המפות של דן מקווים שלא
השתנו ברפורמה. ברמת גן, בבני ברק ובתל אביב ברוב התחנות אין בכלל מפות לפתח תקווה, וגם קו 70 הפסיד ואין את מפותיו. גם נוסעי 45 הפסידו. וכמובן כל הקווים החדשים כמו 134. ומי יעדכן במפות התחנה את השינויים כל הזמן ב40,42 וכו'? זה לא היה עולה כסף לאף אחד להשאיר בתחנות את המפות של קווי פתח תקווה ואת של 70.

yehuda7K

New member
עוד שאלות (לא הכוונה)
האם הרכבת צורכת פי כמה דלק ממה שצריך?
חישוב צריכת דלק צפויה: 209 ליטר\100ק"מ לרכבת (ויקיפדיה, נתוני הרכבת של קולורדו. האם ידוע מספר אחר?) 116 ליטר לנסיעה ממוצעת של רכבת בארץ שאורכה 55 ק"מ 10.496 מליון ליטר בשנה לרכבות נוסעים בישראל , לפי 90587 רכבות שנוסעות בשנה. 63 מיליון ש"ח עבור הדלק הזה, לפי 6 ש"ח לליטר. ( ללא מע"מ) צריכת דלק בפועל: 266 מליון ש"ח הרכבת הוציאה בפועל על דלק בשנה. 216 מליון ש"ח מתוך הסכום הזה על רכבות נוסעים, לפי היחס בהכנסות- 548 מליון ש"ח מנוסעים, 127 מליון ש"ח ממשא כלומר הרכבת מוציאה על דלק בשנה פי 3.4 = 63 / 266 ממה שצריך. ברור שההנחות שבבסיס החישוב הזה הן לא מדויקות, ואולי פשוט טעיתי , כי לא יתכן שהרכבת מוציאה כל כך הרבה מדי על דלק. איך מחשבים טוב יותר ואו \ גם מדוע הרכבת מוציאה כל כך הרבה על דלק? יהודה נתונים: צריכת הדלק בפועל של הרכבת בשנת 2010 ונתונים נוספים מתוך http://www.rail.co.il/HE/support/law/Documents/InfoLaw2010.pdf עמ' 15, 20. צריכת דלק אופינית של רכבת מתוך http://en.wikipedia.org/wiki/Fuel_efficiency_in_transportation

easyn

New member
אילו איזורים רלוונטים בעבורי?
אנחנו עוברים לירושליים ואני מחפש עבודה בתכנות. חברות ההשמה שואלות אותי מה טווח האיזורים שבהם אתה מעוניין לעבוד. אני לא מעוניין לנסוע כל בוקר שעה למקום העבודה, ומעדיף להתנייד באוטובוס או רכבת ולהימנע מרכב. לצערי אני לא מכיר בכלל את ירושליים והסביבה ולכן אני מעלה את השאלה לפורםו. בהנחה ואני גר באיזור ירושליים (או ישוב בסביבה), אילו איזורים מומלץ לי לחפש בהם עבודה?
אני עובד בהר חוצבים בירושלים
אם יש לך תואר במדעי המחשב ומספר שנות נסיון בפיתוח תוכנה, לא תהיה לך בעיה למצוא עבודה באזור. אם אתה רוצה לעבוד באזור ירושלים, אני ממליץ לפנות אליו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה