שאלות, ולא שאלות הכוונה

• פותח הנושא cwen
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

cwen

New member
שאלות, ולא שאלות הכוונה
שאלה לגבי השילוט האלקטרוני בדן
לפעמים אני עולה על אוטובוס של דן והשילוט האלקטרוני מצוין, ולפעמים יש שם תחנות ששייכות למסלול מיקום מקביל. היום למשל נסעתי ב 57 וכל קשר בין מה שהיה כתוב על השלט האלקטרוני לתחנות בפועל היה מקרי - חוץ משתיים שהיו נכונות באורח פלא. אני זוכרת שלפני כמה שבועות נסעתי כנראה באותו אוטובוס והיו שם בדיוק אותן התחנות ההזויות. בעיקרון צריך לדווח על זה למישהו כדי שיתקנו? ואם כן, אז למי?

בסג

New member
שאלות, ולא שאלות הכוונה
האם מותר לנוסע ולנהג מונית לקבוע מחיר לנסיעה?
האם מותר לנוסע ולנהג מונית לקבוע בעצמם מחיר לנסיעה, ללא הפעלת מונה? מכאן נראה שלא (לפחות לפני עשר שנים): http://elyon2.court.gov.il/files/01/540/024/G03/01024540.G03.htm "בנסיעה בין היעדים הקבועים במחירון שאושר בידי המפקח על התעבורה, רשאי נהג מונית שלא להפעיל את המונה ובלבד שיגבה שכר נסיעה כקבוע במחירון (ובהתמלא שאר התנאים הקבועים בתקנה 510(ב)). ואילו בכל שאר מקרים ... אסור לו לנהג להסיע נוסע במונית אלא אם הפעיל את המונה. הסכם בין הנוסע לבין הנהג אינו כלל לעניין אלא אם אישרו המפקח על התעבורה; ובהיעדר אישור - חובה היא להפעיל מונה." מכאן נראה שכן (בימינו): http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3924645,00.html "אין לנהג כל זכות לקבוע מחיר אחר מזה המופיע במונה. הנהג והנוסע רשאים להחליט בהסכמה הדדית על מחיר כלשהו לנסיעה, אך רק בהסכמת הנוסע." האם התקנות השתנו בעשר השנים האחרונות (אם כן - מתי?), או שאני הבנתי לא נכון את אחד מהעמודים המקושרים?

שאלות, ולא שאלות הכוונה
מה הסיכוי שאותו קו של דן ייתקע פעמיים באותו
יום? היום בשעה 17.50 קו 51 של דן שנסע מכיוון ת"א לפ"ת הוריד את כל נוסעיו בז'בוטינסקי פינת אמסטרדם, אפילו במקום שאין תחנה, די קרוב לתחנות של 82,92,22,98. הוא הוריד כמות נוסעים של 2-3 אוטובוסים, מעניין למה נתקע. היום בשעה 21.20 נצפה 51 ריק עומד לו חשוך עם נהג בפנים במת"צ של ז'בוטינסקי ליד אסם. לא בטוח אם נתקע. אבל אין ממש סיבה אחרת למה אוטובוס יעמוד לו שם ויפריע לתחנות שבמת"צ. היום גם נצפה 51 אדום בשני הכיוונים, אולי יש קשר? אולי היה צריך תגבורת? כבר מזמן לא ראיתי אוטובוס לא כחול בפ"ת (למעט 66 פנינה אחד קבוע בבוקר).

אוהד11

New member
לפעמים אני עולה על אוטובוס של דן והשילוט האלקטרוני מצוין, ולפעמים יש שם תחנות ששייכות למסלול מיקום מקביל. היום למשל נסעתי ב 57 וכל קשר בין מה שהיה כתוב על השלט האלקטרוני לתחנות בפועל היה מקרי - חוץ משתיים שהיו נכונות באורח פלא. אני זוכרת שלפני כמה שבועות נסעתי כנראה באותו אוטובוס והיו שם בדיוק אותן התחנות ההזויות. בעיקרון צריך לדווח על זה למישהו כדי שיתקנו? ואם כן, אז למי?
שאבין, האם את ממשיכה לנסוע בדן למרות ההצהרה
שלך לפני שלושה ימים ?

luckydude

Active member
רכבות בניו יורק יחוברו ל-Wi-Fi - ומה בישראל?
לכתבה
לא מדוייק.
עקרונית זה פרוייקט שהרכבת התחתית בניו יורק כבר מנסה להרים זה שנים רבות ורק עכשיו יש טיפה תזוזה בעניין, וגם להסכם הזה יש תקופת ביצוע יותר ארוכה מהגולה בנתיים. באותו זמן אין שום כיסוי סלולרי כלשהו במערכת התת-קרקעית (לעומת מערכות רכבות תחתית אחרות שכבר מזמן התחילו לעבוד על זה). בכלל, הטכנולוגיה של הרכבת התחתית בניו יורק הינה מיושנת מאוד באופן כללי ורובה לא השתנתה ב100 השנה האחרונות (חוץ ממערכת הכירטוס החדשה שהחליפה את השימוש באסימונים לפני 15 שנה). עם זאת, מדובר כמובן במערכת הסעת המונים אדירה עם מאות תחנות שמסיעה למלעה מחמש מליון נוסעים ביום. עכשיו מדוע ברכבת ישראל אין שום כיסוי WiFi, לפחות בנקודות נייחות זו באמת שאלה טובה, במיוחד שיש היום אפילו אוטובוסים בתנועה עם כיסוי כזה.

Vend38

New member
מה הסיכוי שאותו קו של דן ייתקע פעמיים באותו
יום? היום בשעה 17.50 קו 51 של דן שנסע מכיוון ת"א לפ"ת הוריד את כל נוסעיו בז'בוטינסקי פינת אמסטרדם, אפילו במקום שאין תחנה, די קרוב לתחנות של 82,92,22,98. הוא הוריד כמות נוסעים של 2-3 אוטובוסים, מעניין למה נתקע. היום בשעה 21.20 נצפה 51 ריק עומד לו חשוך עם נהג בפנים במת"צ של ז'בוטינסקי ליד אסם. לא בטוח אם נתקע. אבל אין ממש סיבה אחרת למה אוטובוס יעמוד לו שם ויפריע לתחנות שבמת"צ. היום גם נצפה 51 אדום בשני הכיוונים, אולי יש קשר? אולי היה צריך תגבורת? כבר מזמן לא ראיתי אוטובוס לא כחול בפ"ת (למעט 66 פנינה אחד קבוע בבוקר).
לגבי 51 האדום
ראיתי אותו בשעות אחה"צ מגיע מכיוון עזריאלי לכיוון פ"ת ועלו עליו בכמויות לא רגילות, כנראה היה תיגבור באמת.

cwen

New member
"דן איבדה נוסעת" בקול תרועות וחצוצרות.
הפסידה. לא איבדה. לנסיעה אחת...
ולא התכוונתי שאני הולכת להחרים את דן מעכשיו ועד עולם. התכוונתי שכשיש תחרות אמיתית בין מפעילים (כמו בקטע הנסיעה הספציפי הזה) אז חוסר סבלנות של נהג עלול לעלות למפעיל בנוסעים. לא תמיד המשמעות היא שהנוסע ימתין לאוטובוס הבא וישלם אותו דבר. לפעמים זה אומר שהוא יסע עם מפעיל אחר (חברת אוטובוס, מונית שירות או מה שלא יהיה). אם דבר כזה קטן היה גורם לי להחרים חברת אוטובוס שלמה, אז כבר מזמן הייתי חוזרת להשתמש במכונית שלי כל יום.

אני נסעתי ב-57 לפני חודשיים והתחנות בכריזה
היו של שכונת עמישב קו 166, ופתאום תחנה אחת הייתה של בית ספר בחולון או ביפו

cwen

New member
אני נסעתי ב-57 לפני חודשיים והתחנות בכריזה
היו של שכונת עמישב קו 166, ופתאום תחנה אחת הייתה של בית ספר בחולון או ביפו
אני בנסיעה הזו זיהיתי תחנה של 53
והיתה תחנה של 61. התחנה של מופת הגיעה מאוחר מדי וחזרה על עצמה פעמיים. היתה איזו תחנה ברחוב עליה אולי של 26, ואחר כך משהו בשם פתחיה שאין לי מושג לאיזה קו הוא שייך. ואלה בדיוק אותן התחנות שהיו בנסיעה הקודמת שנסעתי על אותו אוטובוס. אני זוכרת, כי אני לא נוסעת הרבה באוטובוס הזה בבוקר. אולי זו תקלה שפשוט צריך לדווח עליה למישהו כדי שיתקן. עובדה שבקו 20 או 42 בדרך כלל התחנות נכונות.

Image of me

New member
נראה לי שאלה קשיים של התחלה.
הם עדיין קולטים את המערכת.

4XTOS

New member
גם באגד יש
יש אוטובוס אחד לפחות מה שאני יודע שעושה את הסידור של קו 29 שמגיע ב17:14 לתחנה המרכזית בכפר סבא. פעם יש לו מסכים ופעם אין לו. ואם יש לו יש בעיה במספר הקו שכתוב 29 לסיום 59

אורי404

New member
גם באגד יש
יש אוטובוס אחד לפחות מה שאני יודע שעושה את הסידור של קו 29 שמגיע ב17:14 לתחנה המרכזית בכפר סבא. פעם יש לו מסכים ופעם אין לו. ואם יש לו יש בעיה במספר הקו שכתוב 29 לסיום 59
יש לפחות שני אוטובוסים
אוטובוס ישן. אאל"ט מספר 85-403-01 (או מספר דומה. אולי 443). אוטובוס חדש יותר מספר 87-729-01.

cwen

New member
אתמול נסעתי ב 57 לכיוון גבעתיים והיה בסדר
כל התחנות היו נכונות, ואפילו היו התחנות של החלופה של רמת החייל - עד כה המערכת היתה מתחילה לפעול רק בקניון איילון. היתה תחנה אחת עם שם מוזר, משום מה אמרו "ביאליק - נורדאו" במקום "מרכז אלרם", והייתי צריכה להזכר מה זה נורדאו (רחוב קטנצ'יק שיוצא מביאליק) אבל בסך הכל הגיעו לשמות טובים שבאמת יעזרו לאנשים שלא מכירים את הקו לדעת איפה לרדת.

Vend38

New member
שאלות, ולא שאלות הכוונה
נהגות בדן!
היום בבוקר על 51 לכיוון פ"ת היתה נהגת, זה היה מאוד מרענן ונחמד ולדעתי פעם ראשונה שנתקלתי בנהגת באוטובוס של "דן" בעשר שנים אם לא יותר. כמה נהגות נוספות יש והאם היא נהגת קבועה או חדשה בקו הזה?

מבשרת333

New member
נהגות בדן!
היום בבוקר על 51 לכיוון פ"ת היתה נהגת, זה היה מאוד מרענן ונחמד ולדעתי פעם ראשונה שנתקלתי בנהגת באוטובוס של "דן" בעשר שנים אם לא יותר. כמה נהגות נוספות יש והאם היא נהגת קבועה או חדשה בקו הזה?
באופן כללי בחברת 'דן' יש מספר נאה של נהגות

מצב
הנושא נעול.
למעלה