בוקר נפלא לדיירי הבית המקסים

בוקר טוב גם ממני. לא רוצה מכונית

חדשה. מחירי הדלק עולים ועולים ודי לי עם השלוש שיש לנו....

emmy5

New member
גוד , עם האגלה אני לא היתי מגיע

כל כך רחוק ,אפילו בחלום הכי יפה שלי ..

אנימו

New member
פיתגורס - תודה על הברכות!

הצצתי בכרטיסך,אז רוצה לגלות לך ש- LIFE BEGINS ALSO AT 60! (אייקון של הצוחק מסרב לעלות). בקיצור, לכל עשור יש התחלות מאתגרות משלו! ושוב תודה.

אנפה2

New member
אז הנה כפרת עוונות, סיפור נוסטלגי.

זיכרון מבית אבא שאני חייבת להנציח על הכתב. תמיד אבא סיפר לי שבפולניה רב אחד ברך אותו כך "זולסט תומיד זאיין מויצא חן", שתמיד תמצא חן בעיני זולתך). והברכה לוותה את אבא תמיד וכולם מאוד אהבו אותו. זה אומר שלברך בעושר היא לא תמיד הברכה הטובה והמבטיחה ביותר, חג שמח ושבת שלום.

היי, בוקר טוב, גם אני מצטרפת לכל

המברכים את הפורום החדש הזה, בלי עין רעה, באמת צפוף פה , ולא רציתי להפסיד שום דבר ממה שכולם כתבו, אז לקח לי המון זמן. בהצלחה.

אנימו

New member
רוקסן-ברוכה הבאה.../images/Emo140.gifהשתלבות מהירה.

הבית נבנה עם קירות גמישים
יש מקום לכולם.

נֵנָה

New member
אהבתי את מה שפיתגורס כתב בכרטיסו

האישי - ראה מה שכולם רואים, חשוב מה שאיש אינו חושב. רובין שארמה(נזיר ,סוחר מכוניות). זה מזכיר לי אמרה נאה של אוסקר ווילד שמוזכרת גם בסרך "אשה טובה" שמבוסס על הרומן שלו "מניפתה של גב' ווינדמיר". " אם נתחשב כל הזמן במה שאחרים חושבים, מתי נחשוב בעצמנו...?" יתכן ומישהו יתרגם את זה באופן יותר מדויק, אך זה מה שמשתמע מהאמרה... מאחר ואני מעריצה ותיקה של אוסקר ווילד, או יותר נכון, את חוכמתו ושנינותו, נהניתי מהסרט הזה באופן בלתי רגיל. אני מניחה שרוב החברים כבר ראו אותו, אבל מי שטרם ראה, מומלץ לרוץ ולראותו. מומלץ לא לבוא עייפים, כדי שיתאפשר לכם להתרכז ולא להפסיד אף מלה שנאמרת שם (או בקריאת התרגום לפחות). הפסדת מלה אחת, הפסדת את כל הפואנטה...

אנימו

New member
אנפה-../images/Emo6.gifכפרות יפות. תמשיכי בהן!

ואשר לזכרונות מבית אבא , אין כמוהם והאימרות המלאות בחוכמת חיים - הלוואי שישתמרו לדורות הבאים!

בת אל 7

New member
אנפה איחול נהדר והיתי מוסיפה

שמחת חיים הרבה שימחת חיים,יש לך נכון?

בת אל 7

New member
אני טוענת שגם בין שורות הכתיבה

אפשר להכיר את האדם,...לפי צורת הכתיבה והתוכן ואפילו אני מדמינת איך את נראית. בכל אופן טיפוס אופטימי וזה נהדר.

נֵנָה

New member
למצוא חן בעיני הזולת ../images/Emo140.gif

גם לי זה מזכיר "זכרון" שנהוג היה לכתוב בספרי הזכרונות בסיום ביה"ס היסודי... "הבל היופי ושקר החן, ילדה שכמוך תמיד תמצא חן...". אני נזכרת בעוד "זכרון" נחמד שכתבה לי חברה: " אם תשבי לעת זקנתך ליד סבא בעלך ואחד מנכדייך כוס תה יגיש אליך תזכרי בטוב לבך את דליה חברתך" אני החלט זוכרת אותה, כמו את כל חברות הילדות שלי, אבל, רגע, רגע, מה כאן זקן...?
נו טוף, באותו זמן כל מי שעבר את גיל ה-40 נראה זקן בעינינו...

אנפה2

New member
ננה, איך את מזכירה נשכחות עם../images/Emo127.gif

ספרי הזיכרונו,
על החלון ישבתי
וזיכרון לך כתבתי פתאום נפל העיפרון
וזה סוף הזיכרון. כולם אומרים לזרוק זבל ודברים ישנים, והנה זרקתי, ועוד דברים נזרקו, וזה בעצם כאילו זורקים חתיכת היסטוריה.
מה דעתכם.

נֵנָה

New member
לי יש את ספר הזכרונות עד היום ../images/Emo6.gif

אפילו דפי ציור וכתיבה מכתב א' עם ציורים צבעוניים אופטימיים ונאיביים של בתים (עם חלונות, תריסים, וילונות ואפילו דלת עם ידית ונברשת - הכל נראה בציור, כאילו הקירות שקופים...
), פרחים, עצים, עננים, ציפרים וילדות קטנות מחייכות, וגם המילים הראשונות שכתבנו - שלום כתה א' וכו', על חצאי דפים כמובן... (המורה היתה גוזרת מחברת לשניים). על כך אני חייבת להודות לאמי ז"ל ששמרה אותם עבורי. מודה ומתוודה שאני לא עשיתי כך עם ילדי, וחבל... את זוכרת גם את ה"סודות הכמוסים" שהיינו כותבים בפינת הדף ומקפלים במשולש פנימה...?

אנימו

New member
אני שומרת תמונה, פיסת נייר,חפץ

ומסמך שקשורים לאדם ולאירוע- מרגישה ש"יש דיבור", כמעט לכל חפץ וכיתוב מן העבר.אבל אני "מתעדת בנשמתי" ככה שזו לא חוכמה.

מנורה

New member
גם אני בין האספנים של ניירת ויש לי

מחברות וספרים מכיתה א' וכל ספרי הזכרונות והתמונות כל הפיליטונים שכתבתי על התלמידים והמורים ואפילו הפתקים שהינו מעבירות בין השעורים. ומה שהכי מרגש שאחרי 50 שנה פגשתי את מורתי מכיתה א' והראתי לה את המחברות עם הציונים והערכות שכתבה לעולה החדשה של שנות ה= 50 איזו התרגשות היתה.

אנפה בוקר טוב, טוב לזכור דברי הורים

כשמתבגרים רואים כמה הורינו צדקו, עושר לא תמיד עושה את האדם מאושר, כשאדם חביב על חבריו, חיו נעימים לו שבעתיים.

למעלה